Opowieści o Johnnym Maxwellu

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Johnny Maxwell (tom 1-3)
Wydawnictwo: Rebis
The Johnny Maxwell Trilogy
Johnny Maxwell, opowieści

Trzy opowieści o Johnnym Maxwellu - pasjonujące historie pióra niezrównanego autora fantasy. Trzy opowieści o Johnnym Maxwellu (Tylko ty możesz uratować ludzkość, Johnny i zmarli, Johnny i bomba), dwunastolatku, któremu przytrafiają się sytuacje dla innych zupełnie nie do pomyślenia. Johnny to musi poradzić sobie z postaciami z gry komputerowej, które pragną się z niej wycofać, to znów pomóc...

Trzy opowieści o Johnnym Maxwellu (Tylko ty możesz uratować ludzkość, Johnny i zmarli, Johnny i bomba), dwunastolatku, któremu przytrafiają się sytuacje dla innych zupełnie nie do pomyślenia. Johnny to musi poradzić sobie z postaciami z gry komputerowej, które pragną się z niej wycofać, to znów pomóc zmarłym, którym władze chcą zabrać cmentarz... Zabawne, pasjonujące historie pióra niezrównanego autora fantasy.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Turniquet 92 | 2014-09-10

Bohater książki to tytułowy Johnny Maxwell-12 latek i wielbiciel gier komputerowych, który, żyje jak większość rówieśników, ale...tylko do czasu!Ma do wypełnienia pewną misję, którą przy pomocy kilku przyjaciół udaje mu się zrealizować. Książka podzielona jest na 3 części a raczej na 3 opowieści. Mnie najbardziej podobała się ta pt:"Johnny i zmarli"ale dwie pozostałe też mogą być. Całość pisana oczywiście charakterystycznym dla Pratchetta stylem, ciekawi i charyzmatyczni bohaterowie. Polecam:-)

czytadela200 | 2014-03-01

Książki o Dysku są niesamowite, ale i tak miłą odmianą było poczytać coś z naszego świata. Tym bardziej że Pratchetta nie opuszcza humor :D

Hipis | 2014-12-25

Suuuper- jak to u Pratcheta. Chociaż to zupełnie co innego, niz Świat Dysku, bo akcja dzieje się w współczesnej Anglii, ale humor i błyskotliwosć te same. Czytałam pewien czas temu i chętnie przeczytam jeszcze raz. Książka która zagina czasoprzestrzeń- niby taka gruba, a przeczytasz ja całą w kilka dni. Polecam po prostu wszystkim, bo nie tzreba kochać Pratcheta (chociaż nie wiem, jak można go nie kochać...) żeby polubić Maxwella.

bazylia | 2013-02-10
Przeczytana: 2011 rok

Raczej pozycja dla młodszego czytelnika (opowiada o nastoletnim chłopcu, którego spotykają niezwykłe przygody opisane w trzech osobnych historiach), jednak ze względu na niezwykłe, wszechobecne poczucie humoru Terry'ego Pratchett'a, także miłośnicy jego twórczości z pewnością chętnie przeczytają tę książkę.

Anna Koniec | 2015-08-26

To jeszcze nie jest Pratchett w najlepszym wydaniu, Johnny razem z Księgami Nomów postępują dwa kroki za Światem Dysku. Co nie znaczy, ze czas spędzoy nad lekturą będzie stracony, o nie!
Pratchett uwodzi słowem, wylewa na papier tyle humoru I fantazji, że nie sposób się nie uśmiechać.

Amelia | 2013-05-06
Na półkach: Przeczytane, D- Nieciekawe
Przeczytana: 2012 rok

Nie dotarłam do przeczytania tej książki. Może to jednak dlatego, że byłam przygotowana na coś podobnego do Świata Dysku, a ten świat jest zupełnie inny.

Jakub Michalski | 2014-07-24
Przeczytana: marzec 2014

Ekscytująca książka pełna zaskakujących momentów i dobra na zabicie czasu :)

freetibet | 2012-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2012

"Praczety" spoza Świata Dysku stoją na znacznie niższym poziomie.

cloudjubei | 2011-07-16
Przeczytana: 04 stycznia 2010

Bardzo fajne książki, raczej dla młodszych.

bgo | 2009-12-09

Czytać, nie czytać - pośmiać się można.