Przygody Bąbla i Syfona

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk

Inne wydania

Archibald Ciuruś i Dezyderiusz Pokiełbas, czyli Bąbel i Syfon, to para szkolnych przyjaciół, którzy postanowili udowodnić sobie i całemu światu, że potrafią być prawdziwymi detektywami. Ich żywiołem jest rozwiązywanie kryminalnych zagadek i niesienie pomocy wpadającym w tarapaty kolegom. Gdy ma się naście lat, można przecież wszystko... A co wyniknie z polowania na złoczyńców, dowiecie się z pierwszej części trylogii, poświęconej tym dwóm, pozornie tylko gapowatym bohaterom.

Wspaniała i świetna książka o przygodach niesamowitych Bąvla i Syfona uśmiałam się i pełne humoru były...super się czyta naprawdę:):)

PABLOPAN | 2012-04-20

Ile to czasu spędziłem w dzieciństwie nad książkami Niziurskiego... Nie żałuję ani chwili :)

Patty | 2015-03-09
Przeczytana: 08 marca 2015

Powrót do przeszłości... Od tej książki zaczęła się moja miłość do czytania. Wcześniej czytałam dużo, ale dzięki niej zostałam molem książkowym ;) Kto nie zna przygód Bąbla (Archibalda Ciurusia) i Syfona (Dezyderiusza Pokiełbasa), niech szybciutko leci do biblioteki, żeby nadrobić braki :) Już w pierwszym rozdziale jest wesoło, głównie z powodu prześladującego ich pecha, a potem to już uśmiech z twarzy nie znika. Szczerze i gorąco polecam! :)

Czytelniczka16 | 2015-07-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 lipca 2015

Jest to książka o śmiesznych przygodach dwóch chłopców - Bąblu (Archibaldzie Ciurusiu) i Syfonie (Dezyderiuszu Pokiełbasie), którzy chcą zostać detektywami. Niestety wciąż wpadają w tarapaty z powodu prześladującego ich pecha.
Bardzo mi się ona podoba, ponieważ jest ona pełna śmiesznych i zagadkowych sytuacji.

| 2015-08-29

Fantastyczna książka! Dzidek i Arek są świetni. Już sięgam po następną część :)

maciekzimowski | 2014-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

kolejna historia z humorem. co rozdział bohaterowie wpakowywali se w różne tarapaty i co rusz chcieli zrobić coś dobrego a wychodziło na to że zawsze wdali się rozróbę. spodoba się każdemu kto lubi wesołe opowieści.

dyzio_karolek | 2016-02-21
Przeczytana: luty 2016

Książka opowiada o przygodach dwóch przyjaciół, którzy chcą być detektywami. Niestety z powodu pecha stają na drodze sławnego zbrodniarza Palemona. Wpadają na jego trop i na szczęście udaje się im go schwytać.

Brexxxer | 2017-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2017

Rewelacyjna książka detektywistyczna dla dzieci i młodzieży! Kiedyś przeczytałem całą trylogię paręnaście razy i dzisiaj bawiłem się równie dobrze. Gros przekomicznych, kolorowych postaci, afery z pod znaku Pana Samochodzika, wszystko to szybko i zgrabnie się czyta i nie nudzi ani przez chwilę. Niziurski świetnie bawił się nazewnictwem (Dezyderiusz Pokiełbas...). A to dopiero pierwsza część!

Weronika123 | 2014-04-07

Książka ciekawa, lecz trochę mam do niej uwag :) Ale to drobnostki :)

EndrjuGablota | 2017-01-25