Z Nowym Jorkiem na NY

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
NY, Nowy Jork, USA, Ameryka
jagarkar

Z Nowym Jorkiem na TY? To połowa sukcesu. A z Nowym Jorkiem na NY? To już pełne wtajemniczenie! Magdalena Muszyńska-Chafitz, autorka popularnego bloga LittleTownShoes.com, zna to fantastyczne miasto od podszewki, jest nim zafascynowana i tą fascynacją zaraża czytelnika. Jak pisze, w którymkolwiek kierunku zdecydujesz się pójść, spotka cię tu coś nieprzewidywalnego. NY cię zaskoczy, rozśmieszy albo złamie twoje serce. W chwili, gdy postawisz stopę w tym mieście, stajesz się nowojorczykiem.

Autorka daje mnóstwo rad ‒ co w Nowym Jorku naprawdę warto zobaczyć? Co zjeść? Kiedy ruszają słynne wyprzedaże? Gdzie się bawić? Skąd jest najlepszy widok na Manhattan?

Ale nawet jeśli nie planujesz wyjazdu, po przeczytaniu tej książki będziesz z Nowym Jorkiem na NY.

Gdy mój mąż był małym chłopcem, ojciec zabrał go do Nowego Jorku. „Synu, chcę nauczyć cię czegoś ważnego o tym mieście”. Wyjął z torby majtki i włożył je sobie na głowę. Nikt na nich nie patrzył, nikogo to nie obchodziło. NY nie tyle zignorował ojca, co po prostu przyjął go takim, jakim był.

Magdalena Muszyńska-Chafitz urodziła się w Białymstoku. Po uzyskaniu dyplomu magistra Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie rozpoczęła karierę w finansach. Wszystko się zmieniło, gdy na ślubie swojego byłego chłopaka poznała swojego przyszłego męża ‒ nowojorczyka.

Przeniosła się do Nowego Jorku w 2008 r., w samym środku kryzysu finansowego. Nie mogąc znaleźć pracy w swoim zawodzie, rozpoczęła zupełnie nową karierę jako strateg mediów społecznościowych. Zafascynowana Nowym Jorkiem zaczęła dokumentować swoje nowe, szalone życie na autorskim blogu LittleTownShoes.com.

Jest licencjonowanym przewodnikiem po mieście (jedyny polski przewodnik po NYC ze złotą gwiazdką).

Mieszka na Brooklynie z mężem, psem (@AstorDogNYC) i dwoma kotami.

źródło opisu: http://www.czerwoneiczarne.pl/ksiazka,138,1

źródło okładki: http://www.czerwoneiczarne.pl/ksiazka,138,1

Hipek | 2016-04-21
Na półkach: Przeczytane, EBook
Przeczytana: kwiecień 2016

Miałem okazję być w NY kilka razy, a i tak przeczytałem tę książkę(?), a może raczej wolną wypowiedź na temat(?) jednym tchem. Fajna pozycja, dla osoby która się tam wybiera. Wręcz moim zdaniem należy koniecznie przeczytać. Po tej lekturze nabrałem przekonania, że nie znam tego miasta. Z wszystkich rekomendacji autorki miałem doświadczenie widzieć jedną rzecz w sposób jaki ona rekomenduje. I w pełni kupuję jej spojrzenie!

Capricorn69 | 2016-05-16
Przeczytana: 12 maja 2016

Jedyny przewodnik po NYC, który tak naprawdę warto ze sobą zabrać. Przed wylotem poszedłem do księgarni w poszukiwaniu map i przewodników i miła Pani wyciągnęła mi wszystkie oczywiste Pascale, Marco Polo itd, itp, a potem jeszcze do sterty dołożyła książkę. Powiedziałem, że książki to ja nie chcę, ale nalegała, żebym obejrzał. Wybrawszy przewodniki i mapy na końcu sięgnąłem po książkę, otworzyłem na chybił-trafił i zacząłem czytać. Potem znalazłem siedzisko, bo na stojąco niewygodnie, a po pół godzinie stwierdziłem: co ja tu robię?, ja to muszę mieć.
To było oczywiście: Z Nowym Jorkiem na NY :). Wchłonąłem w dwa wieczory. Ostatni raz z takim zainteresowaniem to chyba czytałem Chmielewską wiele lat temu :). Kiedyś to się nazywało: z wypiekami na twarzy :):).
To jest książka, którą poleciłbym i tym wybierającym się do NYC i tym, którzy nie za bardzo mają chęć. Każdy może z niej wyjąć coś dla siebie. Można ją potraktować dosłownie, jako przewodnik po The Big Apple, a można jako...

Patryk | 2018-06-07
Przeczytana: 05 czerwca 2018

W praktyce są to poukładane treści z bloga autorki, czyli 1-3 stronicowe felietony na temat konkretnych miejsc lub zjawisk w NY. Polecam tym, którzy wybierają się do Wielkiego Jabłka i chcieliby zejść z najbardziej utartych szlaków - dzięki tej książce można trafić w kilka miejsc, o których nie mielibyśmy szansy dowiedzieć się w inny sposób.

pan_szymanek | 2018-09-23
Przeczytana: 23 września 2018

Przewodnik, poradnik który należy przeczytać przed wyjazdem do NYC (nawet jeśli już tam byłeś). Książka pomoże Ci zaplanować wyjazd pod względem logistycznym i budżetowym. Wiele informacji których nie znajdziesz w innych przewodnikach - miejsca mniej turystyczne, które oddaja klimat tego miasta. Po zapoznaniu się z publikacja, z Nowym Jorkiem na pewno jesteś na NY!

siania | 2017-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 października 2017

Czemu to zostało wydane dopiero teraz!
Must-read przed podróżą do NYC!

Maja_Karolczyk | 2017-01-26

W tym roku spełniam moje marzenie i lecę! Z tą książką pod pachą oczywiście :) Dużo szperałam po różnych blogach w poszukiwaniu informacji, a potem natknęłam się na ten przewodnik i znalazłam w nim wszystko czego potrzebuje. Koleżanka już była i powiedziała, że naprawdę warto go kupić i zabrać ze sobą.

jjdraper | 2017-01-07
Przeczytana: styczeń 2017

Chaotyczny zbiór mniej lub bardziej przydatnych informacji i subiektywnych spostrzeżeń.

emisiaxoxo | 2018-12-05
jakubd | 2018-11-15