Z Nowym Jorkiem na NY

Okładka książki Z Nowym Jorkiem na NY Magdalena Muszyńska-Chafitz
Okładka książki Z Nowym Jorkiem na NY
Magdalena Muszyńska-Chafitz Wydawnictwo: Czerwone i Czarne turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Czerwone i Czarne
2016-03-30
2016-03-30
NY Nowy Jork USA Ameryka

ŚWIETNY PRZEWODNIK.
Wszystko co trzeba wiedzieć, żeby w pełni wykorzystać pobyt w NY. Na podstawie przewodnika (e-book zaktualizowany) ułożyliśmy mapę z punktami do zwiedzania i gastro polecajkami i nie zawiedliśmy się!

ŚWIETNY PRZEWODNIK.

Genialny, kompletny przewodnik po Nowym Jorku napisany przez lokalną mieszkankę. Sposoby na tanie zakupy, wejścia do muzeów czy przemieszczanie się po mieście. Tricki, dzięki którym z naszej wizyty wyciśniemy maksimum. Nawet sztuczki, które pozwolą w miarę bezboleśnie osiedlić się w Wielkim Jabłku. Autorka opowiada o wszystkim w formie krótkich, blogowych wpisów. Najlepszy sposób, aby przygotowaćć się do wyjazdu.

Obie książki są dostępne w wersje elektronicznej na stronie https://littletownshoes.pl/

Świetnie napisany przewodnik, pełen ciekawych rekomendacji, nietypowych do zwiedzenia miejsc i ich historii. Cieszę się, że trafiłam na tę pozycję chwilę przed wyjazdem do NYC. Książka dopełniła mój plan zwiedzania przez co absolutnie zakochałam się w tym mieście. Polecam szczególnie z tego względu, że nie jest to typowa, sztampowa pozycja tylko zupełnie coś na rynku nowego.

Ile ja bym dała, żeby posiadać tę książkę, gdy zwiedzałam NY dwa razy! Bo teraz, patrząc wstecz, wiem, że byłam typową turystką, w dodatku strasznie chaotycznie zorganizowaną. A przekonałam się wiele razy podczas pobytu w USA, że warto poznawać tamtejsze miejsca od tej mniej turystycznej strony.
Znajdziecie tu wszystko - dokładne adresy miejsc, co warto i kiedy odwiedzić, jak zorganizować pobyt w NY w wersji budżetowej, jak się tam odnaleźć i jak po prostu zwiedzić to miejsce produktywnie i bez chaosu! Mimo że na razie przez pandemię nie mamy jak podróżować, a już tym bardziej do Stanów, to i tak przeczytałam jednym tchem i wiem, że kolejną wycieczkę tam zorganizuję z tym przewodnikiem.
Na pewno skorzystam z sekcji z jedzeniem - bo jedzenie to życie, waidomo, a tam jednak wszystko smakuje jakoś tak lepiej. Nawet jeśli to hot dog z budki na rogu, w pośpiechu jedzony między jedną atrakcją a drugą.

Nietypowy ale bardzo interesujący przewodnik. Sporo ciekawostek i zabawnych anegdot. Aż chce się tam być podczas czytania! Na pewno przyda się podczas wyjazdu!

Świetnie napisana, bardzo pomocna książka dla podróżujących do NY. Rozdziały podzielone tak, że szybko można wszystko znaleźć. Mi bardzo pomogła w wycieczce :)

Główna różnica między „Z Nowym Jorkiem na NY„, a innymi przewodnikami jest taka, że to nie są tylko suche informacje o tym, co warto odwiedzić, a czego nie. Książka jest raczej zbiorem anegdot i doświadczeń autorki, które składają się w naprawdę świetnie zgraną całość. Miałam wrażenie, że autorka włożyła naprawdę sporo serca, aby ją napisać. Książka podzielona jest na 18 bloków tematycznych i już sam początek sprawia, że ciężko się od niej oderwać.

Ta książka to idealny wstęp do podróży do Nowego Jorku, albo dopełnienie tego, co już wcześniej się widziało. Czytając książkę Magdaleny Muszyńskiej naprawdę można się zakochać w tym miejscu. Tak. Oficjalnie – zachwalam przewodnik, chociaż nigdy nie byłam fanką tego typu literatury. A jednak! Da się dobrze napisać książkę o jakimś konkretnym miejscu, bez wspomagania się za wszelką cenę bookingiem lub innym tripadvisor. Dobra robota.

blogoksiazkach.com

Kupiłam ją w czerwcu 2018 bo zawsze marzyłam o zobaczeniu Nowego Jorku. I chyba książka przyniosła mi szczęście ponieważ po pół roku niespodziewanie pojawiła się okazja do wyjazdu 🙂 Lekka, przyjemna, zawierająca masę przydatnych i ciekawych informacji. Polecam i to nie tylko tym, którzy szykują się do wyjazdu lub właśnie z niego wrócili.

Dzień dobry,
Czy jest ktoś kto chciałby sprzedać tę książkę ? :)

Dzień dobry,
Czy jest ktoś kto chciałby sprzedać tę książkę ? :)

• Podróżnicze
  • USA