Śmierć i trochę miłości

Tłumaczenie: Elżbieta Rawska
Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 7)
Wydawnictwo: W.A.B.
Смерть и немного любви
Aleksandra Marinina

śmierć i trochę miłości, kolejna powieść Aleksandry Marininej o przygodach błyskotliwej major Anastazji Kamieńskiej, rozpoczyna się w momencie dla bohaterki wyjątkowym: w przeddzień jej ślubu. Podczas gorączkowych przygotowań Anastazja otrzymuje anonimowy list: Nie rób tego. Pożałujesz .

książek: 1954
Strega | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014

Anastazja Kamieńska wychodzi za mąż, ale jeśli ktoś myśli, że mogłoby odciągnąć ją to od pracy, jest w błędzie. Kiedy praca jest pasją, to nawet dzień ślubu, miesiąc miodowy i urlop nie są dniami wolnymi. Aleksandra Marinina uczyniła Nastię bohaterką kilku książek, więc zdążyłam poznać ją na tyle, że takie zachowanie zupełnie mnie nie dziwi, w jej przypadku to normalne.

Książka nie odbiega stylem pisania od pozostałych z tej serii. Morderstwa zostały popełnione przez "zwyczajnego"mordercę, nie ma zbyt wielu brutalnych scen czy zwrotów akcji budzących dreszczyk emocji. Jest za to Moskwa lat dziewięćdziesiątych z całym swoim "dobrodziejstwem", analizy, kalkulacje, dedukcje. I jak zawsze sporo miejsca zajmuje prywatne życie Anastazji i jej grupy współpracowników.

gwiazdka | 2014-05-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 17 maja 2014

Otwierając książkę, czułam jakbym wracała do starych znajomych, bo nie jest to moje pierwsze spotkanie z Anastazją. Kryminał bardzo podobny do całej serii a więc chwila naprawdę dobrej rozrywki, poza tym niezły obraz postkomunistycznej Moskwy z bardzo ciekawymi bohaterami, żywo odmalowanymi przez autorkę. Poza tym w książkach Marininy bardzo przypada mi do gustu psychologiczna strona motywów przestępstw, z czym ta pani doskonale sobie radzi. Jeśli chodzi konkretnie o „Śmierć i trochę miłości" motyw przestępstw jest dość skomplikowany, miesza się kilka wątków, początkowo nie wiadomo, co się łączy z główną zbrodnią a co jest niepotrzebnym zamieszaniem, jednak wszystko służy zaciemnieniu i zwiększeniu zaangażowania czytelnika. A główny podejrzany? Już gdzieś w połowie miałam pewien pomysł i okazał się, ze trafiłam, czyli kryminał jest przewidywalny, co mnie osobiście nie przeszkadzało. Rozrywka niezła wiec polecam miłośnikom kryminałów.

Koronczarka | 2013-03-14
Przeczytana: 14 marca 2013

Aleksandra Marynina i jej Anastazja Kamieńska to pewniaki. Wiadomo, że kiedy sięga się po książki tej autorki, to porcja sensacji, udanych obserwacji obyczajowych, zaskoczenia jest gwarantowana. Tak jest i tym razem. Choć w tej książce nieco szybciej wytypowałam prawdziwego przestępcę. Mam nadzieję, ze to jest objaw rosnącej mojej inteligencji, a nie spadek formy Maryniny :)

| 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Major Anastazja Kamieńska w przeddzień swojego ślubu z Aleksiejem, otwiera tajemniczy list zawierający ostrzeżenie. Następnego dnia w urzędzie stanu cywilnego, w którym Kamieńska ma wziąć ślub, dochodzi do morderstwa.
Książki A. Marininej są tak skonstruowane, że nie od razu jesteśmy w stanie domyślić się kto jest głównym podejrzanym. Czyta się je szybko i z przyjemnością.

deana | 2011-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 września 2011

Całkiem niezły kryminał, ale zgadłam kto jest mordercą bardzo wcześnie co mi się nie podobało.

Agro | 2013-01-20

Wysoka ocena za to, że po raz kolejny się nie zawiodłem :)
Kamieńska jest rewelacyjna , zagadka przed jaką staje czytelnik jak zwykle ciekawa.
Styl autorki fenomenalny . Pierwsza strona – i już jesteś w Rosji lat 90-tych .
Czekam niecierpliwie na kolejne tłumaczenia książek o major Kamieńskiej.
Kryminał pierwsza klasa!

emindflow | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Doskonały kryminał, Trzyma w napięciu do ostatnich stron. Tym razem obok, jak zwykle, błyskotliwych analiz Nastazji Kamieńskiej sporo mocnych scen i okrucieństwa. Polecam zdecydowanie.

Trinity | 2012-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 08 października 2012

Aleksandra Marinina jest pisarką, do której zapałałam sympatią już od pierwszej przeczytanej książki. Nie dość, że jest autorką kryminałów, które uwielbiam, to dodatkowo w jej książkach można poczuć ten specyficzny klimat Rosji i mentalność jej rosyjskich bohaterów. Nie inaczej było z powyższą powieścią.

Główną bohaterką kryminałów Marininy jest Anastazja Kamieńska – utalentowana analityk, pani milicjant, z pozoru krucha i delikatna, jednak jak wiemy, pozory mylą. Akcja kolejnej powieści z Nastią w roli głównej rozpoczyna się w przeddzień jej ślubu, gdy w skrzynce pocztowej znajduje anonimowy list, składający się zaledwie z kilku słów: „Nie rób tego. Pożałujesz.” Anastazja niekoniecznie przejmuje się anonimem, jednak daje go do analizy, sama jednak nie zamierza odwoływać ślubu. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy okazuje się, że taki sam list dostała inna panna młoda oraz gdy tuż po ślubie w urzędzie stanu cywilnego zostaje zastrzelona kobieta. Nastia podejrzewa, że to ona miała...

Edyta Zawiła | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Kolejne spotkanie z major Kamieńską...tym razem udało się doczekać ślubu Anastazjenki z Loszką (tyle razem przeszliśmy, że traktuję ich jak dobrych znajomych),przy okazji na ślubnym kobiercu staje brat Nastii.Szczęśliwie się zapowiada a jednak.....zaczynają się anonimy do kilku panien młodych w tym naszej Kamieńskiej „Nie rób tego. Pożałujesz.”Zamiast miesiąca miodowego....zabite dwie panny młode,intryga i tajemnice,kilka wątków i samobójstwo.Polecam...ja sięgam po następną:)

charu | 2014-09-06

To kolejna moja książka Aleksandry Marininej.
Major Anastazja Kamieńska podejmuje śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch panien młodych i tajemniczych anonimów. Chociaż mamy dobrze uknutą intrygę i mylne tropy to jednak czegoś mi w tej książce zabrakło. Jednak zawsze z wielką przyjemnością śledzę perypetie Nastii.