9788360192511

Olga Riazancewa ma teraz mnóstwo wolnego czasu odkąd przestała być prawą ręką Dziadka i została wolnym strzelcem, co oznacza, że chwilowo nie pracuje nigdzie, może używać życia, zwiedzać ciepłe kraje, a nawet po prostu się nudzić. Jednak jej aktywna natura i namiętność do pakowania się w kłopoty nie pozwala na bezczynne leżenie na kanapie gdy jej stary przyjaciel i były szef ochrony Dziadka, Lalin, prosi o przysługę, Olga zgadza się i zostaje ochroniarzem pewnego sympatycznego biznesmena, Piotra Safronowa. Safronow ostatnio ma złe przeczucia: poważnie obawia się o swoje życie i podejrzewa, że w jego najbliższym otoczeniu jest ktoś, kto życzy mu śmierci. Olga ma więc rozejrzeć się wśród znajomych Piotra, zbadać sytuację i chronić swojego chlebodawcę.

gwiazdka | 2016-10-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 29 października 2016

„Ekskluzywny macho” to moim zdaniem jeden z lepszych tytułów serii z Olgą Riazancewą. Przede wszystkim książka jest zabawna, nie tylko dialogi, ale kilka sytuacji mnie rozbawiło, w ogóle powieść czytałam z uśmiechem na twarzy. Nie tylko nie da się nie lubić pieska Saszki, chociaż za jamnikami nie przepadam, ten jednak jest słodziutki, jednak równie słodziutki wydał się tytułowy macho czyli wreszcie pojawił się w życiu Olgi Tagajew, moja ulubiona postać serii i za tę właśnie postać daję „Ekskluzywnemu macho” dodatkową gwiazdkę. Nie jest łatwo stworzyć postać, która intryguje czytelnika, a mnie ten mafiozo zafascynował, między innymi podejściem do głównej bohaterki. Czyli książka bardzo dobra, intryga kryminalna ciekawa, oprócz tego treść bawi. Szkoda tylko, że przede mną ostatnia powieść z serii, a całość polecam jak najbardziej.

psztymucella | 2015-10-02

Lekkim kryminałom, nawet baedzo dobrym,nie daję zazwyczaj ośmiu gwiazdek. Dla Polakowej robię jednak wyjątek - opowieści o Oldze Riazancewej są naprawdę mistrzowskie! Czytelnik zajdzie w nich rewelacyjną intrygę kryminalną połączoną z bardzo wciągającym wątkiem osobistym głównej bohaterki oraz brutalnymi, acz fascynującymi realiami nowej Rosji, w której granica między biznesem, polityka i światem przestępczym jest nieraz bardzo płynna.

Czyta się jednym tchem - polecam ogromnie!

Jestem zachwycona.
Ostry kryminał z trudną miłością w tle.
Lekko i zabawnie napisana,chociaż temat nielekki.
Wspaniała bohaterka,której nie sposób nie pokochać.
No i rosyjska rzeczywistość -przerażająca.
Cała 8-tomowa seria,to dawka dobrej literatury,którą pochłania się błyskawicznie.

Iwona | 2013-06-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Super książka:) polecam

elliv | 2017-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Ksiazka przeczytana w dwa dni tak mnie wciagnela. Dodam, ze czytam tomy zgodnie z kolejnoscia bo to duzo wyjasnia w relacjach miedzy bohaterami.

Indigogirl | 2012-12-03
Przeczytana: 29 listopada 2010

Swietna ,lekka,bohaterka mnie zachwyca.

Czytam_bo_lubie | 2018-05-17
Joanna | 2018-02-07