Wybór pani prezydent

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Vik i Stubø (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Presidentens valg
prezydent, USA, literatura norweska
Pistacia

Kolejna po „To, co się nigdy nie zdarza” powieść norweskiej mistrzyni kryminału… 17 maja 2005 roku nowo wybrana prezydent Stanów Zjednoczonych przyjeżdża do Oslo, by wziąć udział w norweskim święcie narodowym i… zostaje porwana z pilnie strzeżonego pokoju hotelowego. Wydarzenia te zostają przez władze obu krajów objęte klauzulą tajności, a kłamstwa i przemilczenia skutecznie uniemożliwiają...

17 maja 2005 roku nowo wybrana prezydent Stanów Zjednoczonych przyjeżdża do Oslo, by wziąć udział w norweskim święcie narodowym i… zostaje porwana z pilnie strzeżonego pokoju hotelowego. Wydarzenia te zostają przez władze obu krajów objęte klauzulą tajności, a kłamstwa i przemilczenia skutecznie uniemożliwiają opinii publicznej poznanie prawdy. Nikt nic nie wie o siłach, które przez kilka przerażających dni próbowały zniszczyć jedno z największych mocarstw i uderzyć w niewielkie królestwo na obrzeżach Europy. Kto stoi za tym uprowadzeniem? Chodzi jedynie o polityczne rozgrywki, czy też sprawa jest bardziej skomplikowana i tajemnicza? Zakończenie tej historii naprawdę zaskakuje.

[opis wydawcy]

Zuela | 2014-07-13

Anne Holt zaczyna się powtarzać.Pierwsza pani prezydent z wizyta w Norwegii kończąca się jej porwaniem i spiskiem aRABÓW W TLE

pawba | 2015-01-10
Na półkach: Wyzwanie 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Jak dla mnie trochę za bardzo pofantazjowała autorka z tymi spiskami i zniknięciem pani prezydent. Chyba wszystko mało realne, no i te wstawki angielskie - nie wiem czemu miały służyć?! Ogólnie czyta się dobrze i szybko. Lekka lektura na te deszczowe wieczory.

Książka może i dobra, opisująca spisek mający na celu porwanie pierwszej pani prezydent USA. Cała akcja rozgrywa się w Norwegii, gdzie pani prezydent przebywa z wizytą. Czytałoby się powieść lekko, gdyby zupełnie niezrozumiałe wstawki w języku angielskim! Nie wiem, co w ten sposób chciała osiągnąć tłumaczka, ale mnie to bardzo irytowało!
Gdybym chciała czytać po angielsku, kupiłabym oryginał!
To bardzo zepsuło przyjemność czytania- skądinąd- całkiem ciekawej książki.

Magda | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Czuję niedosyt, szczególnie jeśli chodzi o fantastyczną literaturę skandynawską. W tej książce zabrakło mi...akcji. Jakoś tak zbyt dużo wątków na raz i bardzo denerwujące wstawki w języku angielskim...a co jeśli czytający nie zna angielskiego?

wojtek.wysocki | 2013-11-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia o porwaniu Pani Prezydent USA w celu doprowadzenia do "upadku". Dziwna forma zemsty, wielki, skomplikowany plan, który jednak nie zostaje wyjaśniony, poza jakimiś koszmarnymi ogólnikami sprowadzającymi się do "wzrostu cen ropy i zamieszek wewnętrznych".

Duży niedosyt, duże "nic" bo zanim się coś zaczęło wyjaśniać to plan się ... . No i tyle to widzieli. Jako, że czytałem po dłuższej przerwie od jakiejkolwiek książki, to i tak wciągnęło, więc tzn. że styl chociaż poprawny.

Ala | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Wśród przeczytanych przeze mnie do tej pory książek autorstwa Annę Holt, ta zdecydowanie jest najlepsza. Ciekawa fabuła zdecydowanie mnie zaintrygowała.

Kaśko | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawy pomysł na fabułę, jednak w miarę upływu czasu i stron wyłaniają się pewne problemy, które rzutują na odbiór książki. Chodzi mi przede wszystkim o liczne niedomówienia - bohaterowie opowiadają swoje historie, ale my, czytelnicy, nie poznajemy ich w całości. Najbardziej uderzyło mnie to w przypadku Inger Johanne, której relacja z Warrenem wydaje się być kluczowa dla zrozumienia jej zachowania, mimo tego dowiadujemy się o niej w dwóch, może trzech zdawkowych zdaniach, jakby wrzuconych mimochodem. Takich sytuacji jest w książce więcej, ba, nawet kończąc lekturę nie dowiadujemy się, jaki w był plan, co chciano osiągnąć przez to porwanie, kto był dobry, a kto zły.

wiola | 2016-08-19
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Znowu rozczarowanie kryminałem pani Holt. Temat fajny, książka zapowiadała się na ciekawą. Jednak znowu niedosyt. Jakby niektóre wątki nierozbudowane i niedokończone. Historia Inger i Warrena też nie do końca wyjaśniona. Jednym słowem ciężko przebrnąć przez książkę. Postacie "wyprane" z emocji jak dla mnie. Pani prezydent zdecydowanie bez wyrazu. Rozczarowałam się urwaniem historii jej oraz Muffeta. Książka na pewno nie dla wielbicieli mocnych kryminałów.

Biszkopcik | 2015-08-18

Co mi się podobało? Z pewnością styl pisania autorki.
Co mi się nie podobało? Trochę zagubiłam się w tej książce (może to być też spowodowane tym, że czasami 'wyłączam się' podczas czytania), nie do końca wiedziałam skąd się co bierze. W jednej chwili mówimy o tym, w drugiej o tamtym. Poza tym, samej fabuły spodziewałam się nieco ciekawszej, jakichś chociażby niespodziewanych wydarzeń w międzyczasie.
Książka trochę za płytka. Jest to pierwsza powieść Anne Holt jaką przeczytałam, może sięgnę po coś innego. Lecz na pewno nie będzie to szybko.

malcem | 2016-11-19
Na półkach: Ebook, Przeczytane