Wyzwanie czytelnicze LC

Garfield. Myszołap

Wydawnictwo: Siedmioróg
9788375682083
ZwykłaMatka

Co zrobiła mysz o imieniu Piszczałek. I co potem musieli zrobić kuzyni Piszczałka. I bratankowie Piszczałka. I bratankowie kuzynów Piszczałka. I kuzynowie bratanków Piszczałka. Żeby Garfielda doprowadzić do furii. To znaczy do tego, żeby ruszył się z fotela.
I jeszcze do tego, żeby się zmienił. W strasznego. W okrutnego. W bezwzględnego.W Rudego Myszołapa! Ale czy Garfield zmienił się naprawdę?

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/garfield-myszolap.html#yt_tab_products3

źródło okładki: http://zwyklejmatkiwzlotyiupadki.blogspot.com/2015...»

książek: 1981
AnnaSikorska | 2016-01-05

Koty to dość specyficzne zwierzęta: nie chcą się nikogo słuchać, mają własne zdanie, chadzają własnymi drogami, kochają się lenić, są wybrednymi smakoszami i pozwalają się wielbić. Z tego powodu wszelkie książki o nich są pełne tej zadziornej osobowości. Taka właśnie jest kolejna część przygód Garfielda wcielającego się w rolę Myszołapa. Nie ma nic gorszego niż zmuszanie kota do robienia czegoś wbrew jego naturze i wyjadania mu jedzenia, a to właśnie pojawi się w tych przygodach. Ten przebiegły rudy kocur jak zwykle wybrnie z całej sytuacji obronnym pazurem.
Wielkim plusem publikacji są piękne ilustracje znane dzieciom z kreskówek, niewielka ilość tekstu i duża czcionka zachęcająca małych czytelników do udawania się w świat książkowych przygód.
„Garfield. Myszołap” to doskonała lektura dla wszystkich małych miłośników zwierząt. Książka ta uzupełnia sporą lukę w literaturze skierowanej do chłopców, którzy nie są zainteresowani bogatą ofertą opowieścią o księżniczkach i wróżkach....

dobrerecenzje | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Kto z Was nie zna zabawnego kota Garfielda? Podejrzewam, że albo jest to jeden z Waszych ulubieńców dzieciństwa, albo kot, którego dopiero poznajecie, i już wiecie, że ogromnie go polubicie.
Garfielda znamy z książek, z filmów lub z bajek. Ten kot zawładnął całym światem filmowym i książkowym. Zresztą trudno się dziwić. Jest to bardzo zabawny kot, który ma swój charakter i który broni swojego zdania. Ze wszystkich najbardziej kocha jedzenie, a dopiero później swojego pana – Jon’a. Na którymś miejscu z kolei pojawia się także Odie – współlokator Garfielda, który także jest ulubieńcem Jon’a.
W tej części przygód Garfielda, możemy zaobserwować jakie to układy ma ten kot nawet z myszami. Wydawałoby się przecież, że kot i mysz ogromnie się nie lubią. A tutaj okazuje się, że dopóki one nie wchodzą za bardzo Garfieldowi w drogę, to wszystko jest w jak najlepszym porządku i on w zupełności akceptuje ich obecność. Jak się później okazuje do czasu……
A mianowicie do momentu, kiedy ma do...

ZwykłaMatka | 2015-11-02
Przeczytana: 24 października 2015

Znacie kota o imieniu Garfield? Jeśli tak, to już wiecie dlaczego tą pozycję literacką kwalifikuję dla grupy od sześciu lat wzwyż.
Moja córka lubi czasem obejrzeć bajkę o tym leniwym wielbicielu lazanii. Jednak sytuacje w niej pokazywane, nierzadko uważam za nieodpowiednie dla niej. Ci z Was, którzy znają leniwego kota Garfielda wiedzą, że jest on kotem specyficznym :)
"Garfield myszołap" to jeden z tytułów, który został wydany przez Wydawnictwo Siedmioróg.
Historia traktuje o tym, co się wydarzyło w domu Jona, gdy pod jego nieobecność wprowadziło się tam całe stado myszy. Z charakterystycznym dla Garfielda humorem opisana jest jego "walka" z intruzami.
Jednak czy myszy pustoszące lodówkę to naprawdę jego wrogowie? Co musi się wydarzyć, by Garfield ruszył się w końcu ze swojego fotela? Nie będę Wam zdradzać treści, gdyż historia i tak jest dość krótka.
Książka jest wypełniona ilustracjami "wyjętymi" wprost z filmu. Doskonale odzwierciedlają to, o czym czytamy.
Na zaledwie 24...

anta_a | 2017-10-03
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Syn (5,5 lat) zachwycony. Czytaliśmy na wczasach (kilka razy pod rząd) i podobało nam się. Mi też się podobała. No może po 5 razie już trochę mniej, ale i tak fajna.

palalela | 2019-01-11
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Łapanie myszy to trudna i wyczerpująca sztuka dla normalnego kota. Dla Garfielda to betka ;)

Khaleesi | 2015-11-08
Na półkach: Przeczytane, Dla synków
Przeczytana: 08 listopada 2015
ilovebooooks44 | 2017-11-16