Lokator do wynajęcia

Seria: Babie Lato
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura polska
Ag2S

Nowa powieść laureatki konkursu literackiego Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”! Uważasz, że nie ma gorszej zmory niż Regi ze „Szczęśliwego pecha”? W takim razie... poznaj starszą panią! W maleńkiej górskiej wiosce dwie niezbyt grzeczne staruszki planują gigantyczny przekręt... Nie wiedzą jednak, że wkrótce przeszkodzi im niejaka Miśka, z zawodu lokatorka do wynajęcia, a także jej towarzysz –...

Nowa powieść laureatki konkursu literackiego Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”!
W maleńkiej górskiej wiosce dwie niezbyt grzeczne staruszki planują gigantyczny przekręt... Nie wiedzą jednak, że wkrótce przeszkodzi im niejaka Miśka, z zawodu lokatorka do wynajęcia, a także jej towarzysz – mięśniak o duszy romantyka, który boi się nawet pająków. To jednak nie koniec atrakcji. Para nieobliczalnych psów umila życie wszystkim dookoła, nie wyłączając policjantów, w domu panoszy się wisielec, tajemnicza siła rzuca nożami i maszynką do mięsa… ale najgorsi są górale. Choć nie, najgorsze są góralki. Żadne zjawiska nadprzyrodzone nie wytrzymują konkurencji. A gdy na horyzoncie pojawia się morderca, niemal na nikim nie robi to już większego wrażenia.
Autorka lojalnie ostrzega swoich czytelników: każda, nawet przypadkowa interakcja z góralami może zagrażać zdrowiu i życiu, a przed wyjazdem do Zakopanego bezwzględnie należy odwiedzić lekarza lub farmaceutę.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2014

źródło okładki: http://nk.com.pl/

veinylover | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

Coś mnie w tej książce irytuje...
Może piramidalny, nieśmieszny idiotyzm zachowania/rozumowania prawie wszystkich bohaterów? Może język pozbawiony polotu? Może naiwność pomysłów? A może dlatego, że nie udało mi się polubić żadnej postaci?
Czy tak zaprojektowany idiotyzm bohaterów musi irytować? Jeśli mielibyśmy tylko kilku wybranych idiotów na tle w miarę zabawnej, ale inteligentnie zabawnej większości byłoby lepiej. Gdy naiwna głupota jest cechą każdej postaci – nie ma kontrastów, zatem przestaje to być śmieszne. To trochę taki Flip i Flap w wersji książkowej, przy czym mamy całe stado Flipów i Flapów tudzież Jasiów Fasola. Ale to książka, nie film. Dla mnie książka powinna być czymś innym, niż do bólu dosłownym, ilustracyjnym scenariuszem do filmowej komedii. Oparty na niej film mogłaby uratować gra aktorów, natomiast dialogi same w sobie nie są śmieszne. Opisy sytuacji mało wyrafinowane. W mojej subiektywnej ocenie miałem do czynienia z poczuciem humoru adresowanym do...

Ela | 2014-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Zabawna i mocno pokręcona komedia z wątkiem kryminalnym. I z elementami horroru, bo akcja toczy się w starym, mrocznym domu o numerze 666, mamy – przynajmniej hipotetyczne – duchy, zmory i upiory ;). Oczywiście wszystko na wesoło.

Do czego zdolne są dwie góralki w podeszłym wieku, które sporą część życia spędziły w Ameryce? Wierzcie mi, że do wszystkiego!

I mimo, że główną bohaterką powieści jest Miśka, studentka zatrudniająca się jako lokatorka, to właśnie te dwie szalone i bardzo przedsiębiorcze staruszki wysuwają się tu na plan pierwszy. Ich pomysłowość jest wprost niewyczerpywalna. I choć wydaje się, że większość problemów to tylko efekt pracy ich niezrównoważonych umysłów, jednak okazuje się, że w tym szaleństwie jest metoda, a wszystko kończy się zupełnie przyzwoitym happy endem.

Mamy tu oczywiście – charakterystyczną już dla autorki – niesamowitą galerię przeróżnych postaci. Noldi – mięśniak o gołębim sercu i żołądku bez dna, lokalny policjant uwikłany w zależności...

Agacha | 2016-02-16
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2016
Przeczytana: 16 lutego 2016

Lekka łatwa i przyjemna, a przy tym bardzo zakręcona. Taka na raz. Czytałam to w formie audiobooka i mam tylko jedną uwagę. Bardzo, ale to bardzo denerwował mnie sposób czytania pani Karel. Stanowczo za bardzo oddawała wszelkie efekty akustyczne. Jednym słowem momentami strasznie się darła. Sama książka ok.

Uśmiałam się przy tej powieści lekka,zabawna poprawia humor.
Rozweseliła mnie, ubaw po pachy miałam bohaterowie fajni, pozytywni.
Z wielką przyjemnością przeczytałam w miły wieczór przy kubku gorącej herbaty,,sympatyczna i przyjemna powieść!!!!!!

Biblioteczka Rudej | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Śmieszna i zabawna ...chyba tylko tyle można napisać o tej książce.Niby akcja wartka, niby wszystko poskładane tak jak należy,a ja się przy niej męczyłam

Sylwia | 2015-03-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 27 marca 2015

Książka rzeczywiście zabawna, pełna "szalonych" bohaterów, niesamowitych, nadprzyrodzonych wydarzeń i nietypowych sytuacji.
Drażniły mnie jednak używane przez autorkę w sposób wręcz namiętny słowa: debil, dupek, idiota...
Pomimo tego, że podczas lektury wybuchałam śmiechem, to właśnie za DEBILA ocena znacznie spadła.

ElViento | 2014-09-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 01 września 2014

Świetna, wysoce rozrywkowa książka. Jedna z najlepszych, które określane są mianem Chmielewskiej bis. Odradzam czytanie w miejscach publicznych, gdyż jest wysokie ryzyko usmarkania się ze śmiechu, oblania łzami radości oraz wybuchania głośnym i niekontrolowanym śmiechem. Czyta się świetnie, jednym ciągiem. Autorka dysponuje świetnym piórem, znakomitym humorem i sposobem budowania akcji.

Polecam z całego serca :)

Grażyna Este | 2016-06-19
Przeczytana: lipiec 2015

Miśka zarabia jako lokator do wynajęcia. W okół niej panuje sam zamęt a dziwne historie mnożą się ciągle. Zmęczyła mnie ta lektura. Może są zwolennicy takich historyjek, ale ja ledwo dobrnęłam do końca. Dziwne dialogi, nawiedzeni ludzie /między innymi: dwie staruszki Bella i Nina/. Dziwne historie przytrafiają się Miśce na każdym kroku. Zjawiska nadprzyrodzone czy fantazja autorki? Humor też nijaki, trochę "wisielczy". A bezustanne dialogi były dla mnie zbyt męczące.

Renata | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

Komedia! Jeżeli w literaturze jest taki gatunek?
Świetna, pełna poczucia humoru. Autorka zgromadziła w jednym miejscu zbiór tak dziwacznych postaci, które wprowadziły niesamowite zamieszanie, ale na końcu to się wszystko pięknie poukładało w jedną całość. Polecam, znakomita na poprawę humoru!

Katula | 2014-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 listopada 2014

Szału nie ma, ale można poczytać, zabawne, wciągające czytadełko - "gupadełko" z paroma zabawnymi gagami słownymi..... rozluźni, zabawi, ale czy pouczy?

Na poprawę humoru i oderwanie od rzeczywistości może być (mimo wszystko nie napiszę polecam)