Motylek

Okładka książki Motylek Katarzyna Puzyńska
Okładka książki Motylek
Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 1) Ekranizacje: Lipowo. Zmowa milczenia (2023) kryminał, sensacja, thriller
Lipowo (tom 1)
Prószyński i S-ka
2014-02-06
2014-02-06
Ekranizacje:
Lipowo. Zmowa milczenia (2023)
kryminał literatura polska polski kryminał prowincja śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna

No cóż jak dla mnie za długa tym bardziej w środkowym segmencie, przez co bardzo długo nie potrafiła się w pełni wciągnąć w opowieść. Ale rozumiem, że jest to pierwszy tom serii i w następnych tomach już mam nadzieje pójdzie trochę żwawiej. Samo zakończenie ciekawe, końcówka dobrze trzyma w napięciu, całość oceniłam bym wyżej gdyby nie właśnie, to że w środkowym segmencie kręciliśmy się w koło (chyba, że to zabieg autorki, żebyśmy wczuli się w bohaterów gdy sprawa nie idzie do przodu 😅)
Ostatecznie dzięki końcówce mocne 3 i napewno sięgnę po kolejny tom może nie zaraz ale na pewno wrócę do tej serii.

Mała wioska, bohaterowie ze swoimi problemami i ciekawa fabuła, która wciąga tak, że trudno się oderwać. To moje pierwsze i bardzo udane spotkanie z twórczością pani Puzyńskiej. Z pewnością zatrzymam się na dłużej przy tej pisarce i sięgnę po jej następne kryminały.

Świetny klimat małego miasta, angażująca zagadka kryminalna, fajny styl pisania dzięki czemu czytało mi się błyskawicznie. Na pewno sięgnę po kolejne tomy z serii Lipowo.

Książkę czyta się bardzo szybko. Mała miejscowość robiła dobry klimat powieści. Bohaterowie, każdy zna każdego, każdy ma inną historię do opowiedzenia. Fabuła troszkę zawiła, zakończenie zaskakujące. 😉
Bardzo polubiłam policjantów z Lipowa, zwłaszcza Daniela - wg mnie najlepiej wykreowana postać.
Komisarz Klementyna Kopp to porażka. Nie polubiłam jej - na plus jest jej wygląd i charakter, jej oryginalność. Dialogi w jej wykonaniu to istna katastrofa: "Stop. Czekaj", "Spoko. Ale!..." powtarzające się niemal w każdym dialogu działały mi na nerwy. (Czasami odleglosc od jednego "stop" do drugiego to była 1 strona). Niby to drobnostka, ale od połowy książki, odkąd się pojawiła to drażniły mnie jej wypowiedzi.

Komisarz Klementyna Kopp to porażka. Nie polubiłam jej - na plus jest jej...

Pierwsze spotkanie z Autorką. Niejednoznaczna ocena tej książki. Dosyć interesujący, małomiasteczkowy klimat. Zgrabnie skonstruowana fabuła, przeplatająca współczesne wydarzenia z tajemnicami z przeszłości. Postaci... tutaj według mnie najsłabszy punkt tej książki. Zwłaszcza komisarz Klementyna. Zupełnie nie podeszła mi ta bohaterka. Dodatkowo fatalna lektorka audiobooka - kwestie "męskie" to był dramat.

Uwielbiam całą serię ❤️

Uwielbiam całą serię ❤️

Petarda. Jeden z lepszych kryminalów, jakie ostatnio czytalam. Swietnie sie to czytalo. Kazdy bohater malej lipowskiej spolecznosci to majstersztyk charakteru. Szorstka, nieco dziwaczna pani Klementyna to moja ulubiona postac. Zawila historia z przeszlosci. Od poczátku kilka mylnych tropów w typowaniu przeze mnie mordercy, pod koniec juz mialam wasciwa wizje tego czlowieka. Ciágle cos sié dzialo. Kazdy z bohaterów ,,mial za uszami''. W kolejce czeka Bezglos, szkoda, ze to nie ta seria, ale...jestesm pewna, ze do Lipowa powróce. Udane spotkanie z Kasiá Puzynska, béda kolejne.

Skusił mnie serial Lipowo Zmowa milczenia. Serial mi się podobał a książka jeszcze bardziej, mimo że jest sporo różnic ale to już sami sprawdźcie i porównajcie/oceńcie.

Super klimat. Polecam

Super klimat. Polecam

Pierwszy tom i już go pokochałam, Przeczytałam już dawno, ale cały czas pamiętam. Trzyma w napięciu i do końca nie wiadomo kto zawinił. Dla mnie petarda

• Kryminał