City Girl. Kobieta, która podbiła londyńską giełdę

Tłumaczenie: Magdalena Mańko-Kuzaj
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Confessions of a city girl
9788393291953
biznes, giełda, finanse, City
Marcinkon

Prawdziwa historia. Determinacja, rywalizacja, chciwość i grzeszne rozrywki londyńskiego świata finansów są tłem dla historii ambitnej dziewczyny, która pomimo humanistycznego wykształcenia, wbrew przeciwnościom i seksistowskim stereotypom podbiła giełdę i została skutecznym traderem. Zapiski giełdowej graczki, ukrywającej się pod pseudonimem Suzana S., pokazują prawdziwe oblicze londyńskiego City w czasie największego od dziesiątków lat kryzysu gospodarczego. Autorka opisuje fascynującą drogę i przemianę bohaterki, która może stanowić inspirację także dla polskich kobiet.

źródło opisu: http://www.kurhauspublishing.com/

źródło okładki: http://www.kurhauspublishing.com/

Katarzyna Wilczek | 2013-09-28
Przeczytana: 28 września 2013

Kobieta sukcesu. Pożądana i nienawidzona jednocześnie. Niespełnione marzenie niejednej z nas. Ale czy słusznie? Przeczytaj, przefiltruj, przełóż na własny system wartości - oto przepis na odpowiedź.

Zaczyna się zupełnie niewinnie. Ot, kolejna opowieść o kobiecie, która jakimś cudem wspięła się na szczyt. Nie, żebym miała coś przeciwko - bardzo lubię takie historię bo działają na mnie motywująco i przynajmniej na chwilę zmieniam się w fightera. Jednak tym razem to historia bez happy endu. Muszę jednak zaznaczyć, że istnienie, bądź brak szczęśliwego zakończenia jest w tym wypadku wyjątkowo subiektywną rzeczą. Wszystko zależy od naszego systemu wartości. Tu nie ma odcieni szarości. Wóz, albo przewóz - białe lub czarne. Wybór należy do Ciebie.

Podziwiam i zazdroszczę Suzanie hartu ducha, wewnętrznej siły, wiary w siebie i samozaparcia. Kropla drąży skałę - tak jest i tym razem. Kobieta w świecie zdominowanym przez drapieżnika zwanego mężczyzną ma małe szanse na przeżycie. Aby...

joly_fh | 2013-12-16
Na półkach: Przeczytane, Non fiction
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Przygnębiająca opowieść o chciwości.Jak City - zimny, bezduszny, brutalny świat korporacji, w którym liczy się tylko kasa - może być dla kogoś „domem” i najbardziej ekscytującym miejscem na ziemi? Zabijcie mnie, ale nie wiem o co chodzi. Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze…

ŚliwkowaPanna | 2013-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2013

Wybitnie tematyką finansów się nie interesuję. Książkę dostałam w prezencie od chłopaka. Cieszę się, że to prezent gdyż stosunek stron (ok 260) do ceny (49zł) jednak poraża...ale do rzeczy.

Książka pełni rolę wspomnień - jak mniemam autorki? - która chciała być traderką. Opisuje w niej swoje przeżycia a także odczucia kobiety w finansach. Wszystkie przeciwności losu i City, które nie pozwalały jej zostać traderką. Książka jest pisana naprawdę lekko, napisana w formie powieści, lecz pisana w pierwszej osobie. Zdecydowanie rzuca nowe światło na ten świat, świat finansów i kobiety w nich.

Podobało mi się również to , że nawet jeśli trafiały się scricte finansowe pojęcia to w sposób przystępny dla osób nieznających tematu zostały one wyjaśniane, a nie jak w przypadku niektórych książek , w których spotkać można było nawet kilka stron "dziwnego" języka finansowego, bez krzty wyjaśnienia.

Zdecydowanie polecam osobom, zwłaszcza dziewczynom, które marzyły kiedyś o tym o czym marzyła...

brasilka2 | 2013-09-20
Przeczytana: 20 września 2013

Na szczęście autorka oszczędziła bardzo szczegółowych opisów instrumentów finansowych, skupiła się na kolejnych szczeblach swojej kariery.
To bardzo pouczające, ale cała historia pokazuje, że świat bogatych traderów w City jest strasznie pretensjonalny i pusty. Chyba nie warto się zabijać o taką posadę, no chyba że ktoś ma jasno ustawione priorytety i na samej górze są pieniądze, a potem długo nic.

mican | 2014-12-26
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Książka przypomniała mi, że mimo całej emancypacji kobiet, żyjemy w męskim świecie. Trochę sobie zrobiłyśmy krzywdę wychodząc z domów i decydując się na godzenie życia rodzinnego z karierą... Zawsze coś ucierpi.

Maks | 2018-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Z jednej strony lekka pozycja, przerywnik pomiędzy rzeczami ambitniejszymi, z drugiej zaś warto zauważyć, że Cityboy był książką lepszą po tym względem, że sam autor miał większą świadomość własnych czynów oraz ich następstw. Ponadto w Citygirl na każdym etapie odnajdujemy manifest, że w City powinno pracować więcej kobiet, co nawet jak na argument trafiony nie powinno stanowić tak znaczącej treści całej historii.

KToś | 2013-01-30
Przeczytana: styczeń 2013

Historia oparta na faktach autentycznych, młoda zdolna amerykana postanawia zaistnieć w świecie finansów. Jej marzeniem jest zostanie tzw. traderem postanawia to urzeczywistnić w Londynie. Świat finansjery zdominowany przez mężczyzn nie jest łatwym miejscem dla kobiet o takich aspiracjach. Mimo wszystko Suzana S.(jej pseudonim) dzięki swojej ambicji i uporowi chce zdobyć wiedzę oraz poznać zasady rządzące wielką finansjerą, które to pozwolą jej w osiągnięciu celu. Po początkowy trudnościach udaje się jej dostać wymarzoną, wtedy to też możemy poznać relacje bezpośredniego świadka jakimi brutalnymi regułami kieruje się ten świat. Plusy i minusy życia w ogromnym stresie i ciągłym biegu. Książka ta przedstawia według mnie przede wszystkim świat i reguły działania wielkiego rynku finansów a w nim kobietę z marzeniami walczącą z przeciwnościami, osiągającą sukces ale za pewną cenę.

Zofia Karaszewska | 2014-11-04

Kobieta w męskim świecie czyli ambicja, determinacja i siła.
Świat, w którym dobra transakcja to trudna transakcja, a zasady istnieją tylko po to, by je łamać. Historia kariery i miłości podczas kryzysu finansowego w 2008 roku.

Złota_Wanilia | 2014-11-30
Przeczytana: 2013 rok

Znakomicie opisany świat biznesu, korporacji i walki szczurów na Wall Street. Przedstawione realia gry na giełdzie, hazardu i konsekwencje, jakie niesie ze sobą praca w hermetycznym świecie maklerów.

Madzia | 2013-04-01
Przeczytana: listopad 2012

Bardzo ciekawa opowiesc o londynskim City. Kobieta w meskim swiecie na poczatku swiatowego kryzysu. Bardzo dobrze napisana ksiazka, czyta sie ja szybciutko. Chwilami przerazajaca, chwilami zabawna.