Onyks
- Kategoria:
- romantasy
- Format:
- papier
- Cykl:
- Lux (tom 2)
- Tytuł oryginału:
- Onyx
- Data wydania:
- 2014-09-17
- Data 1. wyd. pol.:
- 2014-09-17
- Liczba stron:
- 522
- Czas czytania
- 8 godz. 42 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9781620610114
- Tłumacz:
- Sylwia Chojnacka
Departament Obrony przysłał swoich ludzi. Jeśli tylko dowiedzą się co potrafi Daemon i że jesteśmy połączeni, już jest po mnie. Podobnie jak i po nim. I jeszcze jest ten nowy chłopak w szkole, który ma własną tajemnicę. Wie co mi się przydarzyło i może pomóc, ale żeby to zrobić muszę okłamać Daemona i trzymać się od niego z daleka. Tak jakby to było w ogóle możliwe.
Ale wtedy wszystko się zmienia...
Widziałam kogoś kto nie powinien żyć. I muszę o tym powiedzieć Daemonowi, nawet jeśli wiem, że nie zaprzestanie poszukiwań, dopóki nie dotrze do prawdy. Co stało się z jego bratem? Kto go zdradził? I czego chce Departament Obrony od nich i ode mnie?
Nikt nie jest tym na kogo wygląda. I nie każdy wyjdzie żywy z pajęczyny kłamstw...
Kup Onyks w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Onyks
Poznaj innych czytelników
8633 użytkowników ma tytuł Onyks na półkach głównych- Przeczytane 6 742
- Chcę przeczytać 1 832
- Teraz czytam 59
- Posiadam 981
- Ulubione 718
- Chcę w prezencie 130
- Fantastyka 100
- Fantasy 75
- E-book 75
- 2015 48
Opinia
„Onyks” to druga części serii Lux. Po ostatnich wydarzeniach, które spotkały Katy, dziewczyna się zmienia a jej relacje z Daemonem nabierają rumieńców. W szkole pojawia się nowy uczeń Blake. Chłopak ma sekrety, lecz najważniejsze jest to, że zna tajemnice Katy i chce jej pomóc. Kat spotyka, kogoś, kogo nie powinna i od tej chwil wie, że nie może nikomu zaufać, bo jak się okazuje Arumianie nie są ich jedynym zagrożeniem.
Daemon jest bohaterem, którego się nie zapomina, ze względu na swoje złe jak i dobre zachowanie. W tej części chłopak zrobi wszystko, aby zdobyć Kat, adoruję ją nieustannie i nie ukrywa swoich uczuć. Nie myślcie, że stracił charyzmę, wręcz przeciwnie. Nadal jest uroczo arogancki i pewny siebie, co w nim uwielbiam. Jeśli chodzi o Kat, to bardzo mnie rozczarowała. Zmieniła się we wszystko negującą dziewczynę. Nie wieży w uczucia Daemona i uważa, że jest to wynikiem tajemniczej więzi, która ich połączyła. Było to denerwujące, lecz dziewczyna wykazała się również odwagą. Popełniała błędy i to ogromne, lecz motywy, które nią kierowały są w pełni zrozumiałe. Ta dwójka jest nieobliczalna i dlatego tak bardzo przypadli mi do gustu.
Akcja książki jest wyważona, lecz ze względu na dużą ilość dialogów nie sposób się oderwać od lektury. Dzięki prostemu językowi, którym posługuję się autorka, czyta się szybko i lekko. Uwielbiam dynamiczne, sarkastyczne i pełne podtekstów dialogi a Kat i Daemon prowadzą takie nieustannie.
Miłość między bohaterami jest burzliwa i niejednokrotnie wystawiana na próbę, lecz uczucie to nie przytłacza całości. Wszystkie tajemnice oraz nieustanne niebezpieczeństwo podnoszą wartość powieści. Jestem bardzo ciekawa, jak dalej potoczy się sprawa DOD oraz Arumian. Jest wiele tajemnic a bohaterowie nie mogą nikomu zaufać, co dodatkowo wzmacnia napięcie. Pierwsza część była podobna do zmierzchu, szczególnie sposób prowadzenia akcji, znalazły się również sceny, bardzo do siebie podobne. „Onyks” jest czymś zupełnie innym i zaskoczył mnie pozytywnie. Napięcie wiszące w powietrzu oraz niewiadome zagrożenie nie pozwalają oderwać się od książki. „Onyks” wprowadził do serii stratę oraz smutek i zastanawia mnie jak bohaterowie sobie z tym poradzą, tym bardziej, że nie mam bladego pojęcia jak potoczą się ich dalsze losy.
Książkę polecam fanom gatunku. Seria stała się jedną z mich ulubionych, gdyż przez tę książkę się płynie i jest to niezwykle miła podróż, pełna emocji, błyskotliwych dialogów i wartkiej akcji. A Daemon to kolejny atut tej powieści!
Polecam! 5+/6
„Onyks” to druga części serii Lux. Po ostatnich wydarzeniach, które spotkały Katy, dziewczyna się zmienia a jej relacje z Daemonem nabierają rumieńców. W szkole pojawia się nowy uczeń Blake. Chłopak ma sekrety, lecz najważniejsze jest to, że zna tajemnice Katy i chce jej pomóc. Kat spotyka, kogoś, kogo nie powinna i od tej chwil wie, że nie może nikomu zaufać, bo jak się...
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to