Stokrotki w śniegu

The Christmas List
978-83-240-1651-8
Ag2S

Inne wydania

Zły. Okrutny. Bezwzględny. Tyle i aż tyle można o nim powiedzieć. James Kier jest człowiekiem, który nie dba o nikogo, ani o swoją żonę, ani o syna. Liczy się tylko on. Kiedy ginie w wypadku, wszyscy nareszcie mogą powiedzieć, co o nim sądzą. Tylko, że James żyje. A to, co słyszy na swój temat, jest dla niego szokiem. Postanawia się zmienić. Ale jak odzyskać miłość żony, którą opuściło się...

Postanawia się zmienić. Ale jak odzyskać miłość żony, którą opuściło się w chorobie? Jak poprosić o wybaczenie młodą matkę, którą pozbawiło się domu? I jak żyć ze świadomością, że zniszczyło się czyjeś życie?

Nigdy nie jest za późno, by zacząć czynić dobro.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2011

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3137,Stokrotki_w_%C5%9Bniegu

Sklep

6,76 (34 ocen i opinii)
Krocząc w ciemności
Leonie Swann

0 (0 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Arystokratka w ukropie
Evžen Boček

7,58 (24 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Gosia | 2014-07-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 lipca 2014

Współczesna wersja „Opowieści wigilijnej” w wydaniu R.P. Evansa.
Wzruszająca historia o sile prawdziwej miłości i przebaczeniu,
o wewnętrznej przemianie człowieka. Główny bohater był kiedyś dobrym mężem i ojcem. Później niestety zaczął patrzeć na świat przez pryzmat pieniądza i pogubił najważniejsze wartości. W ten sposób zranił wiele osób. Pewna pomyłka w prasie sprawia, że poznał prawdę o sobie i o tym, jak go postrzegają inni. Postanawia zmienić swoje życie i naprawić wyrządzone krzywdy. Okazuje się jednak, że nie jest to takie prosta, a lista skrzywdzonych osób jest długa.
Opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, by stać się lepszym człowiekiem, ale niektórych błędów nie da się już naprawić pomimo najszczerszych chęci, a także o wybaczeniu i nadziei na lepsze jutro.

Pamiętacie „Opowieść Wigilijną”. To bardzo ładna bajka pokazująca jak skąpy człowiek może w ciągu jednej nocy przejść dogłębną przemianę. Ostatnio miałam okazję przeczytać książkę, która bardzo przypominała mi opowiadanie Karola Dickensa.
Książka nosi tytuł „Stokrotki w śniegu” i opowiada o mężczyźnie o imieniu James. Według informacji jakie podały gazety James zginął w wypadku samochodowym. I właśnie w czasie porannej lektury dowiaduj się on tym. Ponieważ James jest osobą wpływową i znaną szerokiemu gronu osób informacja o wypadku ukazuje się nie tylko w lokalnej gazecie, ale i w prasie ogólnokrajowej, w Internecie i telewizji. Śmierć biznesmena jest powodem do radości dla wielu osób, bo było mu daleko do miana dobrego przyjaciela.
Przez wiele lat James był bezwzględnym szefem, który uważał, że świąteczne dekoracje i prezenty dla pracowników to strata pieniędzy. Był rekinem biznesu wyznający zasadę „po trupach do celu”. Nie był również idealnym mężem i ojcem. Zostawił swoją...

denudatio_pulpae | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

"Stokrotki w śniegu" to kolejny nietrafiony wybór jeżeli chodzi o książki w świątecznym klimacie. Przyznam się, że to głównie moja wina, bo śpieszyłam się do pracy i złapałam pierwszą lepszą książkę z regału przy korytarzu, bez przeczytania chociażby opisu z okładki. Pech chciał, że znów trafiłam na coś w stylu współczesnej wersji "Opowieści wigilijnej", a już ostatnio przy "Świątecznym swetrze" marudziłam na ten motyw.

Autor wybrał bardzo smutny, ale i strasznie nieoryginalny pomysł na wywołanie u czytelników wzruszenia - bliska osoba umierająca na raka. Trzeba być bez serca, żeby nie poczuć współczucia dla osoby, która zmaga się z nieuleczalną, bolesną chorobą. Pewnie dlatego ten motyw zawsze zadziała, szczególnie w połączeniu ze świętami. Tylko po co sięgać po coś aż tak ciężkiego przed świętami?

Mnie takie tematy nie nastrajają pozytywnie. Jest tak wiele innych uroczych motywów, których można użyć żeby wywołać błogi, przedświąteczny nastrój. Chyba jednak wolę banalną,...

Książkowo_czyta | 2011-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Poruszająca opowieść o sile miłości i przebaczenia, a także o stawianiu czoła prawdzie dotyczącej samego siebie i swojego postępowania nawet wtedy, gdy jest to dla nas bardzo nie wygodne i bolesne...
Książka, która uświadamia, iż nigdy nie jest za późno na to, by człowiek zmienił swoje życie na lepsze...

Współczesna wersja "Opowieści wigilijnej". W moich oczach nie jest jednak ujmą.

Muszę przyznać, że niekiedy mam problemy z wyrażaniem uczuć, co wiążę się z tym, że żadna książka jeszcze nie wzbudziła we mnie takich uczuć, aby uroniła przy nich łzy (wiele książek mnie wzruszało, ale nigdy nie potrafiłam tego jawnie ukazać). Było tak do pory, kiedy sięgnęłam po tą książką.

Historia człowieka, który zbłądził, zranił wiele osób, pewnego dnia oprzytomniał pokonując trudną drogę do odzyskania tego co utracił wiele lat temu poruszyła mnie i utwierdziła moją wiarę w ludzi.
Gorąco polecam!

Booka | 2012-05-05
Na półkach: 2012, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2012

Główny bohater tej historii - James Kier - to naprawdę antypatyczna postać. Swój egoistyczny, wredny charakterek, Kier ujawnia już w pierwszych trzech rozdziałach. A dalej nie jest wcale lepiej. Kier to facet bezwzględny i zły. Nie liczy się z niczyim zdaniem, na nim też nie można polegać. W świecie, w którym żyje James Kier najważniejszy jest... James Kier. On jest wielkim biznesmenem, wielce bogatym, wielce mądrym i wielce przekonanym o swojej wyższości. Niewielu go lubi. Nienawidzi go nawet najbliższa rodzina, w szczególności jego syn. Czytając książkę wielokrotnie wcale się mu nie dziwiłam. Tak, tak - czytelnik też nie cierpi tej postaci...
Jednak, czy będąc nawet najbardziej wrednym egoistą można zauważyć swoje błędy? I co takiego musi się stać, żeby w końcu zrozumieć, że pewne sposoby ludzkiego postępowania mogą krzywdzić życie innych, niszczyć nie tylko bliskich, ale także prowadzić do autodestrukcji? Jakie wydarzenia "otworzą Jamesowi oczy"?
Aby się tego dowiedzieć...

Jola_St | 2012-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2012, EBOOK
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Przyjemnym językiem opisana historia ogromnej zmiany w osobowości biznesmena Jamesa Kier'a.
Historia ta jednak do mnie nie trafiła. Nie uwierzę, że człowiek do szpiku zepsuty i nienawidzący innych, a takim był James, zmieniłby się aż tak bardzo. I to wszystko za sprawą anonimowych komentarzy zamieszczonych w Internecie pod jego adresem.
Jakaś taka naciągana ta historia.

Virginia | 2014-11-26
Przeczytana: 2014 rok

Poruszająca historia o miłości, cierpieniu i śmierci ukochanej osoby. Historia Państwa Kier szczerze mnie poruszyła, mimo iż główny sprawca nieszczęść opisanych w książce został przedstawiony w dość niekorzystnym świetle zyskał moją sympatie zaraz po przeżyciu własnej śmierci. Fabuła bardzo ciekawa, "współczesna" "Opowieść wigilijna", którą polecam wszystkim tym którzy lubią trochę miłości, cierpienia i przewidywalnego zakończenia. Polecam w 100%.

Tetiisheri | 2011-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ♥
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Zachęcona recenzjami i opiniami innych czytelników, bez wahania sięgnęłam po powieść Richarda Paula Evansa "Stokrotki w śniegu". Historia przedstawiona przez Evansa niewątpliwie została zainspirowana Opowieścią Wigilijną - jak sam autor nadmienia we wstępie - jest to więc pozycja niemalże obowiązkowa na okres bożonarodzeniowy.

Stokrotki w śniegu to powieść obyczajowa, której akcja toczy się w Ameryce. James Kier – główny bohater - bezwzględny, cyniczny biznesmen znajduje w gazecie swój własny nekrolog. Notka umieszczona została pomyłkowo, ale w Internecie pod informacjami o śmierci Kiera pojawiają się liczne komentarze. Należy nadmienić, że swoją potężną firmę Kier zbudował opierając się na nieuczciwych zagraniach, na swoim sprycie, nie okazując serca wspólnikom, którzy przecież byli zwykłymi ludźmi, z własnymi problemami. Kier również w stosunku do swojej rodziny zachowywał się podobnie. Kochany, troskliwy ojciec i mąż stał się człowiekiem pozbawionym uczuć. Zostawił żonę i syna...

Martoonia | 2014-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2014

Nie trzeba umrzeć, żeby na nowo się narodzić. Niektórzy zastanawiają się jaką spuściznę zostawią po sobie po śmierci, inni po prostu żyją tym co tu i teraz nie myśląc czy ktokolwiek będzie za nim tęsknił po śmierci. Tak zachowywał się główny bohater, bezwzględny, wyrachowany, nie liczący się z uczuciami innych, raniący innych ale i zarazem siebie. I nagle następuje zwrot, jedno wydarzenie, które wywraca świat i jego myślenie do góry nogami. I od tej chwili trzeba zacząć żyć inaczej, ale nie jest to proste. Czy starczy sił i możliwości by wynagrodzić wyrządzone krzywdy – trzeba przeczytać tą książkę ;)Fajna opowieść na jeden wieczór, taka iście opowieść wigilijna w nowoczesnym wydaniu ;)

Richard Paul Evans odpowiedział na Wasze pytania

Co takiego jest w Bożym Narodzeniu, że można napisać o nim kilka książek? Czy ludzie są w stanie zmieniać się na lepsze? Jak to jest patrzeć na świat z perspektywy kobiety, gdy samemu jest się mężczyzną? - Richard Paul Evans odpowiedział na Wasze pytania!

Richard Paul Evans odpowie na Wasze pytania

Jego książki zostały przetłumaczone na ponad siedemnaście języków, na podstawie niektórych z nich nakręcono uhonorowane nagrodami filmy. W związku z polską premierą najnowszej powieści pt. „Bliżej słońca” Richard Paul Evans odpowie na Wasze pytania!

Na półkach