Stokrotki w śniegu

978-83-240-1651-8
typ
papier
Ag2S
7,26 (2042 ocen i 400 opinii)

Opis książki

Zły. Okrutny. Bezwzględny. Tyle i aż tyle można o nim powiedzieć. James Kier jest człowiekiem, który nie dba o nikogo, ani o swoją żonę, ani o syna. Liczy się tylko on. Kiedy ginie w wypadku, wszyscy nareszcie mogą powiedzieć, co o nim sądzą. Tylko, że James żyje. A to, co słyszy na swój temat, jest dla niego szokiem. Postanawia się zmienić. Ale jak odzyskać miłość żony, którą opuściło się...

Postanawia się zmienić. Ale jak odzyskać miłość żony, którą opuściło się w chorobie? Jak poprosić o wybaczenie młodą matkę, którą pozbawiło się domu? I jak żyć ze świadomością, że zniszczyło się czyjeś życie?

Nigdy nie jest za późno, by zacząć czynić dobro.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2011

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3137,Stokrotki_w_%C5%9Bniegu

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Gosia | 2014-07-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 lipca 2014

Współczesna wersja „Opowieści wigilijnej” w wydaniu R.P. Evansa.
Wzruszająca historia o sile prawdziwej miłości i przebaczeniu,
o wewnętrznej przemianie człowieka. Główny bohater był kiedyś dobrym mężem i ojcem. Później niestety zaczął patrzeć na świat przez pryzmat pieniądza i pogubił najważniejsze wartości. W ten sposób zranił wiele osób. Pewna pomyłka w prasie sprawia, że poznał prawdę o sobie i o tym, jak go postrzegają inni. Postanawia zmienić swoje życie i naprawić wyrządzone krzywdy. Okazuje się jednak, że nie jest to takie prosta, a lista skrzywdzonych osób jest długa.
Opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, by stać się lepszym człowiekiem, ale niektórych błędów nie da się już naprawić pomimo najszczerszych chęci, a także o wybaczeniu i nadziei na lepsze jutro.

Książkowo | 2011-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Poruszająca opowieść o sile miłości i przebaczenia, a także o stawianiu czoła prawdzie dotyczącej samego siebie i swojego postępowania nawet wtedy, gdy jest to dla nas bardzo nie wygodne i bolesne...
Książka, która uświadamia, iż nigdy nie jest za późno na to, by człowiek zmienił swoje życie na lepsze...

książek: 20259

Pamiętacie „Opowieść Wigilijną”. To bardzo ładna bajka pokazująca jak skąpy człowiek może w ciągu jednej nocy przejść dogłębną przemianę. Ostatnio miałam okazję przeczytać książkę, która bardzo przypominała mi opowiadanie Karola Dickensa.
Książka nosi tytuł „Stokrotki w śniegu” i opowiada o mężczyźnie o imieniu James. Według informacji jakie podały gazety James zginął w wypadku samochodowym. I właśnie w czasie porannej lektury dowiaduj się on tym. Ponieważ James jest osobą wpływową i znaną szerokiemu gronu osób informacja o wypadku ukazuje się nie tylko w lokalnej gazecie, ale i w prasie ogólnokrajowej, w Internecie i telewizji. Śmierć biznesmena jest powodem do radości dla wielu osób, bo było mu daleko do miana dobrego przyjaciela.
Przez wiele lat James był bezwzględnym szefem, który uważał, że świąteczne dekoracje i prezenty dla pracowników to strata pieniędzy. Był rekinem biznesu wyznający zasadę „po trupach do celu”. Nie był również idealnym mężem i ojcem. Zostawił swoją...

Współczesna wersja "Opowieści wigilijnej". W moich oczach nie jest jednak ujmą.

Muszę przyznać, że niekiedy mam problemy z wyrażaniem uczuć, co wiążę się z tym, że żadna książka jeszcze nie wzbudziła we mnie takich uczuć, aby uroniła przy nich łzy (wiele książek mnie wzruszało, ale nigdy nie potrafiłam tego jawnie ukazać). Było tak do pory, kiedy sięgnęłam po tą książką.

Historia człowieka, który zbłądził, zranił wiele osób, pewnego dnia oprzytomniał pokonując trudną drogę do odzyskania tego co utracił wiele lat temu poruszyła mnie i utwierdziła moją wiarę w ludzi.
Gorąco polecam!

Booka | 2012-05-05
Na półkach: 2012, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2012

Główny bohater tej historii - James Kier - to naprawdę antypatyczna postać. Swój egoistyczny, wredny charakterek, Kier ujawnia już w pierwszych trzech rozdziałach. A dalej nie jest wcale lepiej. Kier to facet bezwzględny i zły. Nie liczy się z niczyim zdaniem, na nim też nie można polegać. W świecie, w którym żyje James Kier najważniejszy jest... James Kier. On jest wielkim biznesmenem, wielce bogatym, wielce mądrym i wielce przekonanym o swojej wyższości. Niewielu go lubi. Nienawidzi go nawet najbliższa rodzina, w szczególności jego syn. Czytając książkę wielokrotnie wcale się mu nie dziwiłam. Tak, tak - czytelnik też nie cierpi tej postaci...
Jednak, czy będąc nawet najbardziej wrednym egoistą można zauważyć swoje błędy? I co takiego musi się stać, żeby w końcu zrozumieć, że pewne sposoby ludzkiego postępowania mogą krzywdzić życie innych, niszczyć nie tylko bliskich, ale także prowadzić do autodestrukcji? Jakie wydarzenia "otworzą Jamesowi oczy"?
Aby się tego dowiedzieć polecam...

książek: 2070
Jola_St | 2012-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2012, EBOOK
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Przyjemnym językiem opisana historia ogromnej zmiany w osobowości biznesmena Jamesa Kier'a.
Historia ta jednak do mnie nie trafiła. Nie uwierzę, że człowiek do szpiku zepsuty i nienawidzący innych, a takim był James, zmieniłby się aż tak bardzo. I to wszystko za sprawą anonimowych komentarzy zamieszczonych w Internecie pod jego adresem.
Jakaś taka naciągana ta historia.

Tetiisheri | 2011-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ♥
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Zachęcona recenzjami i opiniami innych czytelników, bez wahania sięgnęłam po powieść Richarda Paula Evansa "Stokrotki w śniegu". Historia przedstawiona przez Evansa niewątpliwie została zainspirowana Opowieścią Wigilijną - jak sam autor nadmienia we wstępie - jest to więc pozycja niemalże obowiązkowa na okres bożonarodzeniowy.

Stokrotki w śniegu to powieść obyczajowa, której akcja toczy się w Ameryce. James Kier – główny bohater - bezwzględny, cyniczny biznesmen znajduje w gazecie swój własny nekrolog. Notka umieszczona została pomyłkowo, ale w Internecie pod informacjami o śmierci Kiera pojawiają się liczne komentarze. Należy nadmienić, że swoją potężną firmę Kier zbudował opierając się na nieuczciwych zagraniach, na swoim sprycie, nie okazując serca wspólnikom, którzy przecież byli zwykłymi ludźmi, z własnymi problemami. Kier również w stosunku do swojej rodziny zachowywał się podobnie. Kochany, troskliwy ojciec i mąż stał się człowiekiem pozbawionym uczuć. Zostawił żonę i syna...

Martoonia | 2014-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2014

Nie trzeba umrzeć, żeby na nowo się narodzić. Niektórzy zastanawiają się jaką spuściznę zostawią po sobie po śmierci, inni po prostu żyją tym co tu i teraz nie myśląc czy ktokolwiek będzie za nim tęsknił po śmierci. Tak zachowywał się główny bohater, bezwzględny, wyrachowany, nie liczący się z uczuciami innych, raniący innych ale i zarazem siebie. I nagle następuje zwrot, jedno wydarzenie, które wywraca świat i jego myślenie do góry nogami. I od tej chwili trzeba zacząć żyć inaczej, ale nie jest to proste. Czy starczy sił i możliwości by wynagrodzić wyrządzone krzywdy – trzeba przeczytać tą książkę ;)Fajna opowieść na jeden wieczór, taka iście opowieść wigilijna w nowoczesnym wydaniu ;)

allison | 2011-04-21

Powieść może i banalna, ale ciepła, wzruszająca i mądra...

violabu | 2013-12-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Wiedząc, że dla Richarda Paula Evansa inspiracją do napisania „Stokrotek w śniegu” była „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa (którą uwielbiam!), koniecznie chciałam przeczytać tę książkę w okolicy Świąt Bożego Narodzenia.

Powieść zaczyna się od informacji prasowej na temat śmierci rekina biznesu, dewelopera Jamesa Kiera. Jednak artykuł jest wynikiem pomyłki, ponieważ to inna osoba o takim nazwisku zginęła w wypadku.

James Kier to człowiek do cna zły. Takich ludzi określa się krótkim wulgaryzmem zaczynającym się na ch. Porzucił on swą żonę, gdy ta była chora na raka, syn go zatem nienawidzi. Inną jego ofiarą jest samotna matka, którą namówił na kupno domu większego niż miała, przedstawiając korzystną transakcję. W rzeczywistości, kobieta straciła swój dom, który przejął Kier i sprzedał korzystnie, a ona nie mogąc być wypłacalną w związku z nową posiadłością, żyje na skraju ubóstwa. Takich celowo oszukanych przez głównego bohatera osób jest więcej.

Takiego Evansa lubię –...

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica