Oblicza PRL-u

focus historia prl
literatura faktu
978-83-7778-004-6
focus historia prl

Ksiązka jak najbardziej do polecenia szczególnie dla osob tak jak ja ktorzy nie zyli w czasach PRL-u.

Wycinkowe artykuły na temat różnych zdarzeń, osób i aspektów PRL. Mam wrażenie, że autorzy są nieco skrzywieni ("anty"), ale z drugiej strony nie wpływa to na jakość tej książki. Zdecydowanie mogę polecić.

Rozdziały dość nierówno napisane. Chyba spodziewałam się bardziej poczuć klimat lat PRL.

Zbiór całkiem dobrych artykułów dotyczących historii PRL, chociaż nie polecam czytać opisu, który zbyt zachęcający nie jest.

Ciekawy zbiór artykułów, spośród których najlepszy jest ten o Andrzeju Kiszce.

Opis odstrasza, ale książka ok.

Rozdział o A. Kiszce zdecydowanie najciekawszy [dla mnie].

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wraz z "Sekretami PRL-u" praca przedstawia życie obywateli Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, nastawienia "ludzi pracy" do obowiązku wojskowego, defilad na cześć Wodza czy sąsiadów zza zachodniej granicy. Powtarzając z recenzji "Sekretów...": bardzo dobrze czyta się rozdziały autorstwa p. Piotra Osęki.

• Posiadam eBook
  • Historia