Wiosna niedźwiadka i innych wierszy gromadka

Wydawnictwo: Dreams
978-83-932877-4-1
serdelek

Co niedźwiadka wiosną cieszy?
Kto do leśnej szkoły spieszy?
Dokąd ślimak lasem śmiga? -
Czy zwycięży dziś w wyścigach?
Nie wie o tym nikt na świecie,
lecz wyjawię coś w sekrecie:
- Zdradzi wam to zwierząt stadko,
które mieszka pod okładką!

źródło opisu: www.dreamswydawnictwo.pl

źródło okładki: www.dreamswydawnictwo.pl

Basia_Pelc | 2014-09-14

Ilustracje są po prostu przecudne!!!

Na półkach: Przeczytane, Dreams

Cienka, bardzo wesoła, kolorowa książeczka z miękka okładką, zawierająca cztery wierszowane opowiastki o kilku leśnych zwierzątkach.

"Wiosna niedźwiadka", "Nowa dyscyplina sportowa", "Szkoła w lesie", "O maku i ślimaku"

Co rozbudzi śpiącego misia? Może kabaret? Może zawody? A może jednak coś zupełnie innego :) ?
Czy wiecie w jakiej dyscyplinie sportowej podczas olimpiady wystąpić może ślimak? My już wiemy, ale nie zdradzimy :)

A może chcecie się dowiedzieć kto zakłada szkołę w lesie i co z tego wszystkiego wyniknie?
Pozostaje jeszcze jedna sprawa... Czy Pan ślimak przyniesie swojej żonie wreszcie ten długo wyczekiwany mak, aby mogła upiec makowiec?

Tego wszystkiego dowiecie się z tej ślicznej książeczki :)

U nas została ona przyjęta bardzo optymistycznie. Nikuś od razu dokładnie ją oglądnął, po czym zażyczył sobie, abym mu ją przeczytała.
Wierszowane opowiadania przypadły nam do gustu :) Fajnie się czyta, tekst jest dość spory co na pewno okaże się przydatne dla dzieci...

Alinek | 2014-07-31
brenda95 | 2012-09-15