Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10511/dumbo-ponownie-na-ekranie

Dumbo ponownie na ekranie

4 wartościowy tekst

Mały słonik, duże uszy i wielka premiera. W 2019 roku do kin wleci znany z dziecięcej animacji słoń Dumbo w reżyserii Tima Burtona. I to w doborowej obsadzie, bo obok kultowego słonika pojawią się między innymi Colin Farell i Eva Green.

Dumbo to mały słonik o nienaturalnie dużych uszach, który skradł serca milionów jako główny bohater animacji Disneya. Mało kto wie, że najpierw powstała seria książek, które niestety w Polsce nie zostały wydane. Twórcami uroczego słonia są Helen Aberson i Harold Pearl. Po ogromnym sukcesie animacji w 1941 roku Walt Disney wyprodukował serię książeczek dla dzieci, których bohaterem był właśnie Dumbo. Między innymi: Dumbo w Afryce czy Dumbo i klauni.

Teraz ponownie trafi na ekrany by bawić kolejne pokolenie widzów. Po 78 latach od premiery animacji znów zobaczymy naszego ulubieńca w akcji. Reżyserem ma być Tim Burton, który zasłynąl już z przeniesienia do kinowych sal Alicji w krainie czarów. Natomiast przed kamerą srtaną takie sławy jak Eva Green („Prawdziwa historia”), Colin Farell („Pamięć absolutna”), Michael Keaton („Spotlight”) i Danny DeVito („Lot nad kukułczym gniazdem”)

Holt był niegdyś gwiazdą cyrku. Potem został wysłany na wojnę, a koszmarne frontowe doświadczenia zmieniły go bezpowrotnie. Właściciel cyrku Max Medici zatrudnia bohatera do opieki nad Dumbo - małym słoniem, który z powodu nienaturalnie dużych uszu stał się pośmiewiskiem w cyrkowym zespole. Pewnego dnia dzieci Holta odkrywają, że Dumbo potrafi latać. Rzutki przedsiębiorca  Vendevere oraz powietrzna artystka Colette Marchant postanawiają wówczas za wszelką cenę zrobić ze słonika gwiazdę.

Film ma wejść do polskich kin 29 marca 2019 roku.

Wiedzieliście, że animacja powstała na podstawie książki?


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2389
LubimyCzytać
13-06-2018 14:25
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Władca Pierścieni Tom 3. Powrót Króla

Sam cykl "Władca pierścieni" to klasyk, którego nie znajomość jest wręcz grzechem dla mnie posiadam cały cykl w 2 wydaniach Muzy - Białym or...

zgłoś błąd zgłoś błąd