Tydzień z nominowanymi w kategorii Człowiek Książki. Dzień 4

LubimyCzytać LubimyCzytać
16.02.2023

Z dzisiejszego artykułu dowiecie się między innymi, jakie były początki Wielkiego Buka, co o swojej pasji opowiadania o książkach zdradziła nam twórczyni projektu Book Reviews by Anita oraz w jakich literackich klimatach gustują autorki kanałów Zaksiążkowane i Get Booky. By ułatwić Wam wybór i zmniejszyć dylemat, na który z 20 nominowanych w naszej nowej kategorii projektów zagłosować, przedstawiamy kolejne sylwetki nominowanych w kategorii Człowiek Książki w Plebiscycie Książka Roku 2022 Lubimyczytać.

Tydzień z nominowanymi w kategorii Człowiek Książki. Dzień 4


W dzisiejszej odsłonie Tygodnia z nominowanymi w kategorii Człowiek Książki poznacie bliżej następujące projekty:  Book Reviews by Anita, czyli Anita Boharewicz-Dąbrowska, Wielki Buk, czyli Olga Kowalska, Get Booky, czyli Magdalena Miękińska, oraz Zaksiążkowane, czyli Tola i Zuzanna Grupa.

Projekt: Book Reviews by Anita

Autorka: Anita Boharewicz-Dąbrowska

Jej przygoda z dzieleniem się literackimi odkryciami rozpoczęła się około 13 lat temu. Jak sama przyznaje, wzięło się to ze zwyczajnej potrzeby rozmawiania o książkach. Wszystko zaczęło się od współpracy z kanałem Babskie.tv, gdzie prowadziła serię vlogów Book Reviews. Po dwóch latach postanowiła przenieść się na swoje – i tak powstało Book Reviews by Anita. Niedługo potem do kanału na YouTube dołączył tradycyjny blog. Jak mówi, największą radość daje jej wspólne przeżywanie emocji dostarczanych przez lektury.

Dzisiaj Book Reviews by Anita na YouTube śledzi blisko 100 tysięcy osób, a na Instagramie 29,3 tysiąca. Do tego wszystkiego trzeba dodać 14 tysięcy osób zebranych na jej facebookowym fanpage’u.

Anita Boharewicz-Dąbrowska specjalnie dla nas odpowiedziała na kilka pytań. Posłuchajcie, co mówi o swojej twórczości!

Projekt: Wielki Buk

Autorka: Olga Kowalska

Książkowa działalność w sieci Olgi Kowalskiej trwa od ponad 10 lat. Książki, jak sama przyznaje, pożerała już od najmłodszych lat, a pasją do czytania zarazili ją rodzice. Przez lata – jako że z czytaniem związała również swoje studia – jej codzienność wypełniały rozmowy o literaturze. Po zakończeniu nauki postanowiła więc stworzyć społeczność, w której mogłaby kontynuować tradycję codziennego dyskursu o przeczytanych tytułach. Tak powstał Wielki Buk.

Dziś projekt Olgi Kowalskiej to własna strona internetowa, 36,3 tys. subskrybentów w serwisie YouTube, 23 tys. obserwujących na Facebooku i blisko 16 tys. obserwujących na Instagramie.

Specjalnie dla Lubimyczytać Wielki Buk odpowiedziała na kilka pytań związanych z jej książkową historią. Zobaczcie, jak to wszystko się zaczęło.

Projekt: Get Booky

Autorka: Magdalena Miękińska

Swój książkowy kanał na YouTube, na którym dzieli się czytelniczym życiem, założyła w listopadzie 2019 roku. Mówi o wszystkim, co z książkami związane. Gdyby miała wskazać pozycje, które coś w niej zmieniły, byłaby to „Nieznośna lekkość bytu” Milana Kundery i „Traktat o łuskaniu fasoli” Wiesława Myśliwskiego. Jej drugą pasją, obok czytania, jest sport, a dokładniej lekkoatletyka.

Na YouTube doczekała się już niemalże 30 tysięcy subskrybentów, a jej profil na Instagramie obserwuje aż 41 tysięcy osób. Dodatkowo literackie przygody Magdy Get Booky na TikToku śledzi 24,1 tysiąca widzów.

Chcecie lepiej poznać twórczość Magdaleny Miękińskiej, czyli Get Booky? Zajrzyjcie na jej kanał!

Projekt: Zaksiążkowane

Autorki: Tola i Zuzanna Grupa

Kanał Zaksiążkowane na YouTube powstał pod koniec 2019 roku. Tworzą go dwie zaczytane siostry – Tola i Zuzanna. Mimo że dzieli je różnica wieku, to łączy pasja do czytania i dyskutowania o książkach. Młodsza z sióstr – Tola – jest artystyczną duszą i prawdziwą popularyzatorką książek z gatunku osobliwej fantastyki, chociaż ostatnio pokochała dzieła Franza Kafki. Starsza – Zuzanna – pochłania książki w zawrotnym tempie, jest znawczynią pozycji o dinozaurach i w swoich czytelniczych podróżach często wybiera się na skutą lodem północ.

Dzisiaj ich kanał na YouTube śledzi prawie 200 tysięcy osób, a na swoim Instagramie zebrały już blisko 140 tysięcy obserwujących. Promują czytelnictwo na wielką skalę, zaszczepiając w młodych ludziach miłość do literatury.

Poznajcie bliżej Zaksiążkowane, czyli Tolę i Zuzannę, odwiedzając ich kanał na YouTube!

Odwiedzajcie Lubimyczytać, bo już wkrótce zaprezentujemy kolejnych nominowanych w kategorii Człowiek Książki

Niedługo zaprezentujemy ostatni już artykuł, w którym poznacie kolejne sylwetki osób nominowanych w Plebiscycie Książka Roku 2022 Lubimyczytać w kategorii Człowiek Książki. W sumie nominacje otrzymało aż 20 projektów, a do zwycięzcy, zwyciężczyni (lub zwycięzców – nominację uzyskały również duety) trafi nie tylko statuetka, ale i 10 tysięcy złotych.

 Macie już swoich faworytów? Który profil śledzicie z największą czytelniczą przyjemnością?

Zagłosuj na Człowieka Książki w Plebiscycie Książka Roku 2022!


komentarze [9]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Magda 16.02.2023 20:27
Czytelnik

Nie da się nie zauważyć, że nominowane osoby do tej pory chociaż trochę zainteresowały się plebiscytem - nagrały specjalne filmiki, dodano żółte tło dla zachowania jednolitej formy - i wygląda to spójnie i zachęcająco. Smutno mi więc trochę, że 2 kanały, które kojarzę, nie dały od siebie niczego, a wstawiono filmy powszechnie dostępne na yt. Trudno, nie da się nikogo...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
konto usunięte
16.02.2023 21:40
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Magda 18.02.2023 07:51
Czytelnik

To prawda.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
bardecki79 16.02.2023 19:35
Czytelnik

Powinno się na tej liście znaleźć coś Dana Simmonsa; Drood, Terror lub Abominacja. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
konto usunięte
16.02.2023 17:41
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

konto usunięte
17.02.2023 09:20
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

konto usunięte
17.02.2023 10:49
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

LubimyCzytać 17.02.2023 11:23
Administrator

Dzień dobry, przyjrzeliśmy się sprawie i nie zauważyliśmy naruszeń regulaminu. Pozdrawiamy

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 16.02.2023 14:00
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post