Droga do domu
- Kategoria:
- literatura obyczajowa, romans
- Format:
- papier
- Cykl:
- Olszany (tom 1)
- Data wydania:
- 2025-07-30
- Data 1. wyd. pol.:
- 2019-03-13
- Liczba stron:
- 496
- Czas czytania
- 8 godz. 16 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788368371604
Stary dom, nowe emocje
Julia chce sprzedać spadek po dziadku – wiejską posesję na Pomorzu, ale tajemnicza historia zatrzymuje ją w tym miejscu. Olszany miały być dla kobiety przystankiem, jednak dom i nieżyjący przodek domagają się rozwikłania rodzinnych zagadek, darowania win i dotarcia do prawdy. Julia chciałaby się z tego wyplątać i uciec, także od niespodziewanego uczucia, które się tutaj rodzi. Co zrobić? Zostać czy wracać do Warszawy, gdzie ma swój świat? Zachować się jak jej matka, która przestraszyła się wielkiej miłości, czy podjąć ryzyko i zaufać intuicji? Każdy wybór wydaje się… zły. Co podpowie lepiej: serce czy zdrowy rozsądek?
Droga do domu to pierwsza część powieściowego cyklu Olszany.
Kup Droga do domu w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Droga do domu
Poznaj innych czytelników
731 użytkowników ma tytuł Droga do domu na półkach głównych- Przeczytane 460
- Chcę przeczytać 262
- Teraz czytam 9
- Posiadam 66
- 2025 16
- 2019 14
- 2020 9
- Audiobook 9
- 2021 7
- Legimi 6
Opinia
"Droga do domu" Agnieszka Litorowicz-Siegert
Tom 1 cyklu „Olszany”
„Droga do domu” to historia o poszukiwaniu własnych korzeni – a właściwie o powrocie do źródeł, konfrontacji z przeszłością i odkrywaniu historii własnej rodziny.
Główna bohaterka, Julia, przyjeżdża do Olszan z zamiarem szybkiej sprzedaży domu dziadka, który odziedziczyła wraz z matką. Miała to być krótka wizyta, formalność do załatwienia – jednak jej pobyt niespodziewanie się przedłuża. Na miejscu kobieta zaczyna mierzyć się z tajemnicami skrywanymi przez dom i jego historię, a także próbuje oczyścić dobre imię swojego dziadka, Ludwika Borowicza. Czy uda jej się odkryć prawdę?
Julia szybko odnajduje się w Olszanach i nawiązuje relacje z mieszkańcami. To niewielka społeczność, w której ludzie dobrze się znają i – jak to często bywa w małych miejscowościach – wspierają się nawzajem.
Autorka umiejętnie buduje napięcie, stopniowo odsłaniając kolejne warstwy rodzinnych sekretów. Fabuła rozwija się spokojnie, ale konsekwentnie, wciągając czytelnika w odkrywanie przeszłości razem z bohaterką.
Postać Julii jest niejednoznaczna i momentami trudna w odbiorze. Przyjeżdża do Olszan tuż po rozstaniu z ukochanym, zraniona jego zdradą i pełna rozgoryczenia. Jej relacja z matką również pozostawia wiele do życzenia. Julia sprawia wrażenie osoby zagubionej – nie do końca wie, czego chce, a swoje problemy często próbuje rozwiązywać ucieczką, unikając konfrontacji.
To bohaterka, którą ciężko rozgryźć. Bywa niezdecydowana, skupiona na sobie i nie zawsze liczy się z uczuciami innych. Brakuje jej konsekwencji, co momentami może irytować, ale jednocześnie czyni ją bardziej autentyczną.
Książka koncentruje się przede wszystkim na wewnętrznych rozterkach Julii oraz stopniowym odkrywaniu rodzinnych tajemnic. Równolegle bohaterka staje przed koniecznością podjęcia ważnych decyzji dotyczących swojej przyszłości. Czy zostanie w Olszanach, w domu dziadka, czy wróci do dotychczasowego życia w stolicy?
W powieści pojawia się również wątek romantyczny, jednak pozostaje on raczej w tle i nie dominuje nad główną osią fabuły.
„Droga do domu”, pierwszy tom cyklu „Olszany”, to wciągająca, pełna emocji historia o tajemnicach, relacjach i trudnych wyborach. To opowieść, która angażuje i skłania do refleksji.
Gorąco polecam!
"Droga do domu" Agnieszka Litorowicz-Siegert
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toTom 1 cyklu „Olszany”
„Droga do domu” to historia o poszukiwaniu własnych korzeni – a właściwie o powrocie do źródeł, konfrontacji z przeszłością i odkrywaniu historii własnej rodziny.
Główna bohaterka, Julia, przyjeżdża do Olszan z zamiarem szybkiej sprzedaży domu dziadka, który odziedziczyła wraz z matką. Miała to być krótka...