Oo! kilka uwag na temat życia po obu stronach drzwi lodówki

Robert Fulghum Wydawnictwo: Amber publicystyka literacka, eseje
Agnieszka Jacewicz
listy

Okładka książki Listy 1952-1998 Jerzy Giedroyć, Jan Nowak-Jeziorański
9,0
Listy 1952-1998 Jerzy Giedroyć, Jan...
Okładka książki Listy 1946-1961 Andrzej Bobkowski, Jerzy Giedroyć
8,9
Listy 1946-1961 Andrzej Bobkowski, ...
Okładka książki Listy 1945-63 Jerzy Giedroyć, Melchior Wańkowicz
8,7
Listy 1945-63 Jerzy Giedroyć, Mel...
Okładka książki Listy 1950-1987 Jerzy Giedroyć, Konstanty A. Jeleński
8,3
Listy 1950-1987 Jerzy Giedroyć, Kon...

Kilka życiowych historii utrzymanych w filozofującym stylu wypowiedzi, mówiących o zwykłych chwilach codziennego dnia. Lekka, przyjemna i trafiająca do odbiorcy, czasem emocjonalna, dobrze napisana, uniwersalna i nieprzerwanie aktualna. Warto nad nią się na chwilę zatrzymać by wnieść z niej to, co ważne we własnym życiu- po to, by jeszcze bardziej tym życiem się umieć cieszyć.

Po 7 latach od ostatniej lektury ta książka wciąż daje dużo pozytywnej energii, uczy patrzeć na świat w sposób prosty, co pomaga poradzić sobie z częścią problemów, wynikających z zamiłowania do komplikowania spraw. To jest bardzo dobra pozycja do przeczytania w okresie jesienno-zimowym, choć najlepiej czyta się ją na wiosnę.

Bardzo przyjemny zbiór felietonów pewnego Pastora, który o wierze, religii czy Bogu nie pisze aż w tak ostentacyjny czy maniakalny sposób.
Przezabawne teksty, idzie się naprawdę uśmiać. I przede wszystkim daje dużo pozytywnego myślenia :).

To była druga książka tego autora po którą sięgnęłam. I nie zawiodłam się w prosty, a zarazem odkrywczy sposób pisze o normalnych ludziach i ich codziennym życiu. Najbardziej w tym zbiorze felietonów urzekło mnie pozytywne podejście autora do spraw często uważanych za prozaiczne.

• Literatura angielska
  • Rozbawienie do łez [x]
  • ψυχή
  • Ameryka Północna
  • Kilkakrotnie [x]
  • Świat Zofii
  • 2010 lub wcześniej [x]
więcej mniej

Robert Fulghum Oo! kilka uwag na temat życia po obu stronach drzwi lodówki Zobacz więcej