Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu

Robert Fulghum Wydawnictwo: Kos publicystyka literacka, eseje
All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten
publicystyka literacka, eseje
978-83-60528-68-6
Julian Brudzewski

Lekka, przyjemna z nutą poczucia humoru. Historie zawarte w tej książce są godne przeczytania, skłaniające do refleksji. Sam autor wydaję się być sympatycznym i ciepłym człowiekiem. Często zapominamy o prostych, drobnych, rzeczach, które w naszym życiu są tak naprawdę najistotniejsze i to jest sekretem naszego szczęścia. Książka pozwoliła mi o nich przypomnieć, zatrzymać...

Wybór pogadanek z przeróżnych dziedzin zycia, przypadków, wspomnien ku pożytkowi potomnych. Krótkie opowiastki, można ale czy trzeba...?

"No cóż, mam już dość słuchania ciągle, jaki ten świat jest podły, a ludzie źli. Po co tak mówić?"
Są książki, z których można się wiele dowiedzieć, są takie, które dają emocje dobre, są niestety i takie które dają emocje złe, są takie, które nic nie dają. Jest ich tysiące.

Ale są też nieliczne książki, które dają nadzieję, tak jak ta właśnie. Taki zbiór krótkich ni to...

Bardzo mądra książka która bez filozoficznego zadęcia opowiada o prostych-trudnych sprawach które każdemu mogą przytrafić się w życiu i o sposobach radzenia sobie z nimi. Jednocześnie skarbnica cytatów:
- Kije i kamienie mogą połamać nam kości, ale słowa łamią nam serca
- To pomaga, kiedy się zawsze ma kogoś do pocałowania na dobranoc
- Ludzie którzy mają dobre intencje,...

Najcudowniejszy prezent na świecie.
jak się okazało, pastor, Robert Fulghum, napisał przecudowną powieść, która uczy czytelników, jak żyć szczęśliwie i doceniać to co się ma.
Autor opisuje z pozoru proste i codzienne historie, z których wyciąga niesamowite wnioski i nauki życiowe. Nauki nie tylko dla niego lecz dla nas również!
Dobry samarytanin i kable rozruchowe. Bo jak...

Pył kosmiczny, trawnik ... itp hmmm proste miłe, i wzruszające jednak ukryta głębia.

Zbiór krótkich opowiadań o życiu, które w prosty i zrozumiały sposób ukazują codzienne i niecodzienne dylematy. Książka "jak to się mówi" nie do czytania na raz, powiedziałabym wręcz, że każde z opowiadań trzeba czytać z pewną perspektywą czasową. To jeden z tytułów, który z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest warty przeczytania.

mam inne wydanie

Piękne opowiadania warto po nie sięgnąć

Mała książeczka, która służy do wywoływania uśmiechu na twarzy, kiedy świat wydaje Ci się brudny i brzydki i nie wiesz, po co wstajesz rano z łóżka.

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Może
  • Biblioteka domowa
  • 52 BOOK challenge 2020
  • Ameryka Północna

Robert Fulghum Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu Zobacz więcej