Zbłąkany Anioł. Krwawe walentynki

Okładka książki Zbłąkany Anioł. Krwawe walentynki
Melissa de la Cruz Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Błękitnokrwiści (tom 5-5.5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wampiry Błękitnokrwiści Zbłąkany Anioł Krwawe walentynki

więcej Więcej

1927

Na półkach: , , , ,

Trochę mi nie leży ta inna budowa książki - podział na historię po kolei. Lepiej się czytał jak wydarzenia działy się po kolei, znaczy "wszystko na raz". Teraz jest wpierw Jack potem Mimi i na koniec inny. Przez to czasem traciłam wątek i nie wiedziałam, które wydarzenia po których, a które przed. Bardzo fajne były te opowieści o tym jak te wszystkie więzi się zmieniały...

Piąta część serii o Błękitnokrwistych wprowadza nas jeszcze bardziej do świata zagadek, tajemnic i niewyjaśnionych spraw. Jeśli czytało się poprzednie tomy i nie można było się oderwać od książki, to ten polecam jeszcze bardziej.

Pojawia się także nowa postać - Deming. Jej perspektywa jest ciekawa i jest taką świeżością dla serii. Trochę brakowało mi Bliss, ale mam...

Żal się rozstać polubiłam Schuyler i Jack a i Bliss i Oliver a
Ogólnie cały cykl mi się podobał, fajny pomysł na życie wampirów wśród nas i połączenie z upadłymi aniołami.

Muszę przyznać, że z jednej części na drugą Błękitnokrwiści stają się coraz bardziej "zjadliwi". W Zbłąkanym Aniele, mamy już coraz więcej akcji. Historia robi się coraz ciekawsza, przez co nie wieje już nudą.

Schuyler wraz z Jackiem ukrywają się. Niestety miejsce, które miało być dla nich schronieniem, okazuje się więzieniem... znów muszą uciekać.. Czy im się to uda?
W...

Tym razem kolejna część cyklu ukazała się z dwoma tytułami na okładce, sugerującymi dwie odrębne części. I tak w pewnym sensie było, chociaż tworzyły ze sobą integralną, zazębiającą i uzupełniającą się całość.
Pierwsza opowieść, pomimo pozornej dynamiki osiągniętej naprzemienną narracją o dalszych losach wiodącej pary bohaterów Schuyler i Jacka, uciekających spod „opieki”...

Przy ciężkim przejściu pierwszego tomu do drugiego i kolejnych faktycznie saga zaczęła się lepiej przedstawiać jednak inne serie Lux, Szeptem, Dary Anioła czy Niezgodna są o wiele lepsze. Dlatego uważam że tą sagę jest lepiej przeczytać jako pierwszą przed tymi co podałam wcześniej, bo po takich książkach ta przynosi lekki zawód.

Nie wiem dlaczego, ale przez wszystkie części cyklu "Błękitnokrwiści" wyobrażałam sobie Schuyler jako samą siebie, i bardzo z tego powodu ją znielubiłam. Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że właśnie dlatego. Taki dziwny paradoks. No ale cóż... Bywa i tak. Książka oczywiście bardzo ciekawa, z resztą jak zwykle. Bardzo mi się podobała. Gorąco polecam. :)

Najlepsza seria o wampirach, jaką kiedykolwiek czytałam!

To wspaniała książka która wciąga od razu na początku nigdy nie masz jej dość i zawsze chcesz więcej i więcej. Mam nadzieje ze Schuyler i Jack już zawsze będą razem, a Oliwer będzie dalej najlepszym przyjacielem Schuyler. Nie mogę się doczekać następnej części.

2 758
    1 838