Krwawe walentynki

Melissa de la Cruz Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Błękitnokrwiści (tom 5-5.5) fantastyka, fantasy, science fiction
Bloody Valentine
978-83-76-86-041-1
Małgorzata Kaczarowska
wampiry błękitnokrwiści

Żal się rozstać polubiłam Schuyler i Jack a i Bliss i Oliver a
Ogólnie cały cykl mi się podobał, fajny pomysł na życie wampirów wśród nas i połączenie z upadłymi aniołami.

Muszę przyznać, że z jednej części na drugą Błękitnokrwiści stają się coraz bardziej "zjadliwi". W Zbłąkanym Aniele, mamy już coraz więcej akcji. Historia robi się coraz ciekawsza, przez co nie wieje już nudą.

Schuyler wraz z Jackiem ukrywają się. Niestety miejsce, które miało być dla nich schronieniem, okazuje się więzieniem... znów muszą uciekać.. Czy im się to uda?
W...

Tym razem kolejna część cyklu ukazała się z dwoma tytułami na okładce, sugerującymi dwie odrębne części. I tak w pewnym sensie było, chociaż tworzyły ze sobą integralną, zazębiającą i uzupełniającą się całość.
Pierwsza opowieść, pomimo pozornej dynamiki osiągniętej naprzemienną narracją o dalszych losach wiodącej pary bohaterów Schuyler i Jacka, uciekających spod „opieki”...

Przy ciężkim przejściu pierwszego tomu do drugiego i kolejnych faktycznie saga zaczęła się lepiej przedstawiać jednak inne serie Lux, Szeptem, Dary Anioła czy Niezgodna są o wiele lepsze. Dlatego uważam że tą sagę jest lepiej przeczytać jako pierwszą przed tymi co podałam wcześniej, bo po takich książkach ta przynosi lekki zawód.

Przyznam, że książka mogłaby być lepsza. Ale to nic. Jeśli ktoś nie jest tak wybredny jak ja, to przeczyta tą serię. Mi się bardzo dłużyła, momentami była śmiertelnie nudna. Chyba nie trafiłam tym razem, choć wampiry uwielbiam.

Nie wiem dlaczego, ale przez wszystkie części cyklu "Błękitnokrwiści" wyobrażałam sobie Schuyler jako samą siebie, i bardzo z tego powodu ją znielubiłam. Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że właśnie dlatego. Taki dziwny paradoks. No ale cóż... Bywa i tak. Książka oczywiście bardzo ciekawa, z resztą jak zwykle. Bardzo mi się podobała. Gorąco polecam. :)

Najlepsza seria o wampirach, jaką kiedykolwiek czytałam!

To wspaniała książka która wciąga od razu na początku nigdy nie masz jej dość i zawsze chcesz więcej i więcej. Mam nadzieje ze Schuyler i Jack już zawsze będą razem, a Oliwer będzie dalej najlepszym przyjacielem Schuyler. Nie mogę się doczekać następnej części.

Zbłąkany Anioł. Krwawe Walentynki.
Schuyler i Jack są teraz razem, ale szybko odkrywają, że to jest więzienie. Teraz tylko muszą uciec. Czy im się to uda?
Mimi teraz jest regentką, pewnego wieczora dostaje tajemniczą anonimową wiadomość, a dokładnie filmik na którym są pokazane wszystkie tajemnice błękitnokwristych.
Deming jest sławną venatorką, ale czy uda jej sie znaleźć...

Dyskusje

2 720