Odwet

Okładka książki Odwet Kelley Armstrong
Okładka książki Odwet
Kelley Armstrong Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Najmroczniejsze moce (tom 3) fantasy, science fiction
Najmroczniejsze moce (tom 3)
The Reckoning
Zysk i S-ka
2011-05-04
2011-05-04
2010-06-04
Jerzy Łoziński
Odwet Wezwanie Najmroczniejsze Moce wilkołaki magia

Ostatnia część cyklu Najmroczniejsze moce niespecjalnie mnie zaskoczyła. Chwilami mi się dłużyła, choć przyznaję, że końcówka książki bardzo mnie wciągnęła. Nie do końca podoba mi się wybór Chloe, ale trzeba się z tym pogodzić. Możliwe, że "Odwet" jest już dla mnie odrobinę zbyt młodzieżowy.
Z pewnością nie jest to najgorsze zakończenie trylogii, jednak czego mi w nim zabrakło.

Odwet autorstwa Kelley Armstrong to zdecydowanie najlepsza część trylogii Najmroczniejsze Moce. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że zdania są o wiele lepiej zbudowane stylistycznie i jest mniej slangu młodzieżowego, który w po przednich tomach mnie irytował.
Tym razem piętnastoletnia Chloe Saunders i jej przyjaciele uciekają przed Grupą Edisona, która zmodyfikowała ich genetycznie. Na dodatek Chloe zmaga się ze swoimi uczuciami do dwóch różnych chłopaków - Simona i Dereka.
Odwet czytało mi się przyjemnie, jednak uważam, że nie prędko wrócę do tej trylogii, a autorce pozostaje wiele do życzenia.

Odwet jest to ostatni tom serii Najmroczniejsze moce. Poprzednie części bardzo mi się podobały, lecz Odwet zrobił na mnie największe wrażenie. Nie mogłam się oderwać od książki; czyta się ją bardzo szybko i łatwo. Jednak mimo wszystko przeszkadza to, że autorka dość często (zwłaszcza w dialogach) posługiwała się językiem, jak dla mnie, zbyt młodzieżowym. Myślę, że zdecydowanie mogę polecić tę serię. Naprawdę warto je przeczytać.

Liczba stron: 360
Ocena: 10/10

Odwet jest trzecią częścią trylogii "Najmroczniejsze Moce". Pamiętam, że czytałam ją trzy dni, czyli tak jak i pozostałe tomy. Skończyłam ją akurat pierwszego dnia mojego tygodniowego pobytu u ciotki w Krakowie. Przez resztę dni, po kilka razy dziennie na nowo czytałam moje ulubione fragmenty. Po prostu nie potrafiłam się rozstać z Chloe i jej przyjaciółmi. Nie mogłam się pogodzić z myślą, że to już koniec. Przyznam, że ciągle niezależnie od tego ile czasu minęło, za każdym razem kiedy w ręce wpada mi Odwet wracam do tych moich "najukochańszych" momentów.

Autorka używa narracji pierwszoosobowej tak jak przy Wezwaniu i Przebudzeniu.

Nasi bohaterowie właśnie uciekli przed Grupą Edisona. Teraz ukrywają się w domu należącym do grupy, która sprzeciwiła się eksperymentom. Lecz Chloe nadal nie potrafi zaufać wszystkim ludziom, którzy chcą jej pomóc. Sama myśl, że jest neromantką. Wszystkie wspomnienia związane z ciągłą ucieczką. Nasza bohaterka zaczyna rozumieć, że jej życie nigdy nie będzie takie jak kiedyś. Chloe nie będzie potrafiła już żyć normalnie. Strach i przerażenie, ciągła niepewność, kłótnie i uczucia. Dziewczyna próbuje walczyć ze swoimi problemami, nie załamywać się. Wie, że nie może sobie pozwolić na chwile słabości. Przecież tu chodzi o życie. O życie swoje i swoich przyjaciół.

Odwet jest niesamowitym zakończeniem trylogii. Kiedy czytałam ostatnie strony tej książki nie chciałam dopuszczać do siebie myśli, że to już koniec. Cała ta seria jest rewelacyjna. Światowy Bestseller!
Polecam każdemu kto chce bez pamięci zatopić się w świecie książki!

Liczba stron: 360
Ocena: 10/10

Skończyłam 3 cześć i troche żal ze nie ma kolejnych. Zabrakło może 2-3 rozdziałów albo jeszcze jednego tomu w którym chciałabym sie dowiedzieć jak ułożylo się tym młodym ludziom.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Może i nie jest to dzieło wybitne, ale tak fachowo poprowadzone że jednak daje 8 gwiazdek :)
Świetnie wykreowane postaci, które się uzupełniają. Wielki plus za Chloe która jest dziewczyną myślącą, a nie jakąś słodką "rozdartą wewnętrznie" idiotką. Plus za świetnie wyważone relacje między braćmi.

Minus za niedokończone wątki i za otwarte zakończenie :(

Ps.Od początku kibicowałam Derekowi ^^

Szczerze polecam.

Minus za niedokończone wątki i za otwarte zakończenie :(

Ps.Od początku...

Choć pierwsza część mnie nie zachwyciła tej serii, to dwie następne zaskoczyły i to pozytywnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wiedziałam, że Chloe będzie z Derekiem! :D Czuję jakiś niedosyt po przeczytaniu i chciałabym jeszcze więcej Chloe i Dereka, ale muszę pogodzić się z tym, że ta historia się skończyła :/
POLECAM!

POLECAM!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fantastyczne zwieńczenie trylogii! Wciąga do samego końca i do ostatniej strony denerwowałam się co będzie dalej. Szkoda, że nie ma dalszych tomów, przynajmniej jednego...

Najlepsza część serii. Wybór Chloe był dla mnie zadowalający chociaż zakończenie odrobinę mnie rozczarowało. Wydawało mi się takie.. niedokończone. Dobrze przedstawione postacie. Główna bohaterka nie jest irytująca, jednak muszę się przyznać - najbardziej ze wszystkim kibicowałam Derekowi. Takie postacie są dla mnie najbardziej interesujące. Z początku wydają się być złe lub nie do końca dobre, a na końcu wychodzi, że przeważnie to są tylko pozory, które sam bohater stworzył.