Kierunek Księżyc

Okładka książki Kierunek Księżyc Jay Barbree, Howard Benedict, Alan Shepard, Donald Kent „Deke” Slayton
Okładka książki Kierunek Księżyc
2001-04-17
83-7255-154-5
Maria Fredro-Boniecka
astronomia astronauta kosmos NASA Apollo

Znakomita książka, napisana w bardzo przystępnej formie. Czytelnik ma wrażenie jakby uczestniczył we wszystkich wydarzeniach w pierwszym rzędzie. Kulisy całego programu, powstanie, następstwa, a do tego opowieść o dwóch osobach, które odegrały kluczowe role w NASA. Apollo 11 opisany szczątkowo - bardzo dobrze, na ten temat są osobne książki.
Dużo akcji, czasami napięcia. Żaden rozdział się nie przedłużał, czytało się z wielkim zainteresowaniem, bez przynudzania. Historia o dążeniu do celu, nie poddawaniu się i wielkiej pasji.
Bardzo podobały mi się ostatnie rozdziały. Przemyślenia i osobiste refleksje napawają optymizmem i pozwalają patrzeć z nadzieją w przyszłość pomimo wielu przeszkód.
Zdecydowanie warto przeczytać!

Dużo akcji, czasami napięcia....

Najlepsza książka jaką czytałem o lotach kosmicznych i do tego opowiedziana przez dwóch astronautów, którzy byli zaangażowani lotami w kosmos od samego początku programy Marcury, Gemini, Apollo oraz Apollo-Soyuz. Czasem można odnieść wrażenie, że jest się razem z astronautami w rakiecie Saturn V:) Szczerze polecam.

Od dziecka miałam dość niecodzienne - jak na dziewczynę - marzenie: zostać astronautką. Wiedziałam, że nie uda mi się nigdy tego marzenia spełnić, ale miłość do lotów w kosmos i wszystkiego, co z astronautyką związane, pozostała. Z szerokim uśmiechem kupiłam więc tę książkę i migiem przeczytałam.
Muszę przyznać, że to najlepsza pozycja w tematyce programu księżycowego Apollo. Książka nie dość, że napisana przyjaznym dla czytelnika językiem (nie trzeba znać się na rzeczy, by zrozumieć opisane tam sprawy techniczne związane z programem Apollo),jak również zasób faktów historycznych jest niesamowity, a temat przedstawiony wyczerpująco.
Książka ponadto zawiera fotografie - także archiwalne, z czasów pierwszych prób Apollo oraz jego załóg - przez co czytelnik jest jeszcze bliżej tej kosmicznej historii.

Gorąco polecam nie tylko miłośnikom tej dziedziny. Zaręczam, że niejednokrotnie będziecie do tej opowieści wracać.

Muszę przyznać, że to najlepsza pozycja w tematyce programu księżycowego...

fajnie, że nie tylko opisana misja apollo 11, ale Mercury, Gemini i Apollo całe

fajnie, że nie tylko opisana misja apollo 11, ale Mercury, Gemini i Apollo całe

Świetna relacja pokazująca kulisy amerykańskiego programu kosmicznego od początku jego istnienia do misji Apollo włącznie. Napisana prostym, zrozumiałym językiem, bardzo przyjemnie się czyta. Nie tylko dla fanów astronautyki.

Ciekawa pozycja nie tylko dla pasjonatów. Polecam

Ciekawa pozycja nie tylko dla pasjonatów. Polecam