Kierunek Księżyc

literatura faktu
83-7255-154-5
Maria Fredro-Boniecka
astronomia astronauta kosmos NASA Apollo

Znakomita książka, napisana w bardzo przystępnej formie. Czytelnik ma wrażenie jakby uczestniczył we wszystkich wydarzeniach w pierwszym rzędzie. Kulisy całego programu, powstanie, następstwa, a do tego opowieść o dwóch osobach, które odegrały kluczowe role w NASA. Apollo 11 opisany szczątkowo - bardzo dobrze, na ten temat są osobne książki.
Dużo akcji, czasami napięcia....

Najlepsza książka jaką czytałem o lotach kosmicznych i do tego opowiedziana przez dwóch astronautów, którzy byli zaangażowani lotami w kosmos od samego początku programy Marcury, Gemini, Apollo oraz Apollo-Soyuz. Czasem można odnieść wrażenie, że jest się razem z astronautami w rakiecie Saturn V:) Szczerze polecam.

Od dziecka miałam dość niecodzienne - jak na dziewczynę - marzenie: zostać astronautką. Wiedziałam, że nie uda mi się nigdy tego marzenia spełnić, ale miłość do lotów w kosmos i wszystkiego, co z astronautyką związane, pozostała. Z szerokim uśmiechem kupiłam więc tę książkę i migiem przeczytałam.
Muszę przyznać, że to najlepsza pozycja w tematyce programu księżycowego...

Dyskusje

• Papierowa