Zamieszkać w Bibliotece

Jan Tomkowski Wydawnictwo: Dom na Wsi publicystyka literacka, eseje
Dom na Wsi
publicystyka literacka, eseje

Wspaniała książka!

Prawdziwa gratka dla moli książkowych i wszystkich, którzy lubią czytać o książkach i ich poznawaniu.

Ten zabiór esejów czytało mi się jak felietony, z więc znacznie lżejszy gatunek, a to za sprawą pióra autora, który świetnie, z wyczuciem połączył finezyjny styl z erudycyjnym wykładem.

Jest tu mnóstwo ciekawostek literackich i nawet jeśli je znamy, z przyjemnością...

Do sięgnięcia po te pozycję zachęcił mnie tytuł. Ponieważ czuję się silnie związana ze środowiskiem książkowym, postanowiłam sprawdzić, co inni mają do powiedzenia na jego temat. Publikacja Tomkowskiego wywarła na mnie zdecydowanie pozytywne wrażenie. Wiadomo, niektóre eseje były mniej zajmujące od innych, z kilkoma spostrzeżeniami autora nie do końca bym się zgodziła, ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tomkowski to erudyta, dzielący się z nami swoją wiedzą oraz opinią na temat literatury i wszelkich kwestii z nią związanych. Książka napisana jest przystępnym językiem, dodatkowo każdy rozdział poprzedza interesujące wprowadzenie.
Polecam przeczytać jeśli nie dla poszerzenia spojrzenia na pewne dzieła, to dla czystej przyjemności.

Ciekawa pozycja. Godna polecenia zwłaszcza wszystkim molom książkowym. Ja czytałam tę książkę fragmentarycznie, wybierając interesujące mnie rozdziały i akapity.

Dyskusje

• Książki o książkach