Córka hycla

Okładka książki Córka hycla
Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 8) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Saga o Ludziach Lodu (tom 8)
Bodelns dotter
Ringier Axel Springer Polska
2007-06-07
1992-01-01
Iwona Zimnicka
kat upokorzenie morderstwo

więcej Więcej

Zaskakująca część. Tym razem autorka skupiła sporą uwagę na wątku kryminalnym, momentami spychając romans na dalszy plan. Dla mnie było to dobre posunięcie i ten tom niesamowicie mnie wciągnął. Sprawa zamordowanych kobiet oraz fantastycznej bestii nawiedzającej małą wieś okazała się na tyle ciekawa, że książkę czytało by mi się równie dobrze bez zgłębiania dalszych losów...

83/52/2021

Powrót do formy. :-) Tym razem dostajemy porządnie opracowany wątek kryminalny z towarzyszącym mu (jak zwykle) wątkiem romantycznym. Choć rozwiązanie tego pierwszego nie zaskakuje, przebieg intrygi jest interesujący i pobudza wyobraźnię. To jedna z moich ulubionych części!

Jedna z moich ulubionych części ❤️

Ten tom minął szybko bo był dobry i świetna pozycja

Ten tom SoLL był chyba dla mnie na razie największym rozczarowaniem, gdyż bliższej mu było do harlequina niż opowieści fantasy. Zapowiadało się dobrze - oto córka pomocnika kata, czyli tytułowego hycla zaczyna wychodzić z cienia po wielu latach odrzucenia i upokorzeń, oczywiście z niemałą pomocą rodziny Maidenów a ściślej Mattiasa oraz Lindów i tu na wysokości zadania staje...

Bardzo zaciekawił mnie wątek kryminalny, tak KRYMINALNY w tej powieści. Czułam się jakbym czytała kryminał fantasy trochę, nie ukrywam, że mnie to zdziwiło ale i zaciekawiło. Końcówka wręcz namawia do kolejnego tomu.

Ósmy tom serii opowiada o Hildzie, córce pomocnika kata, człowieka nieszanowanego, pogardzanego przez całą parafię Grastensholm. Los Hildy niespodziewanie dla niej samej splata się z losami Ludzi Lodu. Andreas, syn Branda i Matildy, znajduje zwłoki czterech zamordowanych kobiet w pobliżu domu Joela i Hildy, więc zainteresowanie, a także i podejrzenia padają na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

- fabuła bardzo przypadła mi do gustu
- bardzo polubiłam główną bohaterkę, bardzo łatwo się z nią utożsamiać, ma problemy, z którymi boryka się większość dziewczyn i kobiet
- zawsze mile widziane są u mnie takie paranormalne dodatki jak wilkołaki
- widziałam trochę podobieństwa do "Psa Baskerville'ów" z Sherlocka Holmesa, ale mimo to czytało się bardzo przyjemnie

Świetna książka :)

5 037