Córka hycla

Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 8) literatura obyczajowa, romans
Bodelns dotter
2007-06-07
1992-01-01
Iwona Zimnicka
Ringier Axel Springer Polska
kat upokorzenie morderstwo
Bodelns dotter
Saga o Ludziach Lodu (tom 8)
literatura obyczajowa, romans
2007-06-07
Iwona Zimnicka
kat upokorzenie morderstwo

- fabuła bardzo przypadła mi do gustu
- bardzo polubiłam główną bohaterkę, bardzo łatwo się z nią utożsamiać, ma problemy, z którymi boryka się większość dziewczyn i kobiet
- zawsze mile widziane są u mnie takie paranormalne dodatki jak wilkołaki
- widziałam trochę podobieństwa do "Psa Baskerville'ów" z Sherlocka Holmesa, ale mimo to czytało się bardzo przyjemnie

Świetna książka :)

Na półkach: , , , ,

Wydaje mi się że wszystkie tomy owej sagi, którą aktualnie czytam 3 raz będę oceniała na 10 gwiazdek choćby ze względu na szacunek, Wymyślić 47 tomów o poczynaniach rodzinki. No jak dla Mnie. Szacunek.
kolejny już 8 tom książek które tak lubię opowiada o dziewczynie z którą nikt chyba nie chciałby zamienić się na życia jej bowiem do lekkich nie należało.
Jednak książkę...

*NOTATKA PRYWATNA*
Zagadka kryminalna. Czy wilkołak istnieje czy nie? (skojarzyło mi się z Psem Baskervillów.A Hilda z Kopciuszkiem:) ). Dobrze się czytało.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Córka Hycla to naprawdę urocza historia choć widać już powielajace się schematy z każdą kolejną częścią. Jednakowoż czyta się ją przyjemnie i lekko. Historia Hildy była naprawdę wzruszająca i poruszająca. Muszę jedynie powiedzieć, że jak dla mnie Saga o ludziach lodu. jest pięknym zbiorem ale historia Tengela I Silje była dla mnie szczególna i wyjątkowa i pewnie jak dla...

Postanowiłem dać tej powieści o jedną gwiazdkę mniej niż poprzednim co wynika bardziej z moich osobistych preferencji co do fabuły aniżeli pogorszeniu się stylu czy narracji. Wynika to chyba z faktu, że tytułowa bohaterka nie należy do rodu Ludzi Lodu przez co historia traci na mistyce. Dla mnie najmarniejszym pomysłem było przeniesienie zauroczenia Hildy z Andreasa na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Saga to mistrzostwo świata! Napisanie 47 ciekawych tomów to wyczyn!!! Polecam!

Polecać Sagi chyba nie muszę.
Jej popularność nie maleje, niedawno trafiłam na przesympatyczny post na pewnym portalu społecznościowym, w którym szczęśliwa, świeżo upieczona małżonka, pisała, że dostała w prezencie ślubnym całą, czterdziestosiedmiotomową Sagę Ludzi Lodu, o której marzyła. Dla mnie rewelacja!
Sama czytam Panią Sandemo od prawie dwudziestu lat i poza tym, że...

Na półkach: , , , , , ,

Świetna!
Zdecydowanie ciekawsza od poprzedniego tomu. Ze względu na motyw wilkołaka bardziej tajemnicza i magiczna. A nowe i stare postacie nie zawodzą :)
Tytułowej bohaterki, mimo iż nie pochodzi z rodu Ludzi Lodu ( choć to się zmieni :P ) nie da się nie polubić.
Szkoda, że kolejna część poświęcona będzie głównie Mikaelowi, bo z chęcią pozostałabym przy Mattiasie,...

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

Dyskusje

4 860