Beata Tyszkiewicz. Portret damy

Okładka książki Beata Tyszkiewicz. Portret damy Anna Augustyn-Protas
Okładka książki Beata Tyszkiewicz. Portret damy
Anna Augustyn-Protas Wydawnictwo: Burda Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
Burda Książki
2020-11-12
2020-11-12

Okładka książki O Menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie Anna Augustyn-Protas, Tadeusz Oleszczuk
O Menopauzie. ... Anna Augustyn-Prota...
Okładka książki Czego ginekolog ci nie powie Anna Augustyn-Protas, Tadeusz Oleszczuk
Czego ginekolo... Anna Augustyn-Prota...

Brakowało mi tu mocno biografii, same peany wybranych osób. A ja wierzę, że może to być ciekawa postać, tylko nie trzeba jej od razu czynić pomnikową. Dużo lepiej by wyszło, gdyby pojawiła się też jakaś krytyka, więcej faktów z życia rozbudowanych, nie tylko liźniętych. Ta książka wydaje się być pisana w zamyśle autorki jako dodatek do już istniejącej autobiografii Tyszkiewicz, takiego podejścia nie lubię.

Bardzo przyjemna lektura o życiu Pani Beaty Tyszkiewicz. Kobieta, która stała się ikoną stylu życia, bycia "Damą". Osobiście uwielbiam Panią Beatę, dlatego lektura tej biografii sprawiła mi tak dużą frajdę.

Bardzo pozytywne, ale i powierzchowne, także z powodu jakości pytań, wywiady na temat Gwiazdy. Wyszedł z tego prawdziwy panegiryk, ale czy odkrył on przed nami cokolwiek nieoczywistego? Niestety nie.

Chciałabym, żeby o mnie ktoś tak kiedyś mówił, jak przyjaciele Beaty mówią o niej.

Bardzo sympatyczna lektura, z której można poznać odrobinę życia najbardziej znanej polskiej damy. Odrobinę, bo biografia to to nie jest i nie taki był cel tej książki.

Jedyne, co mi bardzo przeskadzało już przy samym końcu, to ten zachwyt na paleniem papierosów. Wiem, że Beata pali i wiem, że robi to jak dama. Jednak w pewnym momencie miałam już przesyt szczególnie, że rozmówcy też są palaczami, w trakcie rozmów sięgali po papierosy i było to wspomniane w tekście. Dla mnie to takie idealizowanie nałogu i czegoś, co jest po prostu bardzo szkodliwe.

świetna ksiazka.

świetna ksiazka.

Wiele ciekawych faktów o sławnej aktorce.

Wiele ciekawych faktów o sławnej aktorce.

Męczyłam tę książkę 2 miesiące. Kompletnie nie przypasowała mi ta forma przedstawienia historii pani Beaty. Szczerze przyznam, iż cieszę się, że wreszcie ją skończyłam i nie musze patrzeć jak leży i czeka na przeczytanie.

Autorka rozmawia o Beacie Tyszkiewicz z osobami jej bliskimi; z reżyserami, byłym zięciem i wieloma przyjaciółkami. Z wszystkich tych rozmów wyłania się bardzo pozytywny obraz tej wielkiej tej aktorki, kobiety bardzo inteligentnej, chojnej, opiekuńczej. Dama w każdej sytuacji i czasie "Dama nie okazuje złego humoru. Nie sprawia sobą kłopotu. Umie się taktownie zachować w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Jest ciekawa człowieka, z którym rozmawia, a przynajmniej sprawia takie wrażenie. Daje mu szansę wypowiedzenia się." Jej mądre rady to jak aforyzmy "Nigdy nie skarż się, jak ci jest żle. Nie opowiadaj ludziom swoich smutnych historii. O swoich bolączkach opowiedz jednej przyjacióce." Szkoda, że tak mało jest teraz takich aktorek, nie lubiących rozgłosu mimo wielkich osiągnięć. Polecam książkę wszystkim, którzy cenią tą aktorkę i chcą się o niej więcej dowiedzieć. Szkoda, że już raczej nie będzie nowych ról.

Mam niezwykłą słabość do Pani Beaty, a ta książka ją tylko podsyciła.
W swojej formie jest raczej banalna, ambiwalentny stosunek wspiera pewna obojętność czy nawet zdenerwowanie samej aktorki co do tej pozycji, jednak to wciąż cenne źródło informacji o wielkiej damie polskiego kina!
Największą zaletą tego zbioru wywiadów i anegdot jest spójny obraz Tyszkiewicz - kobiety silnej, niezależnej i niesamowicie zjednującej sobie ludzi z wszelkich etapów jej niezwykłego życia.

Mam niezwykłą słabość do Pani Beaty, a ta książka ją tylko podsyciła.

W książce znajdziemy wiele wspomnień o aktorce, na podstawie rozmów z osobami z którymi się zna i lubi. Z tej pozycji wynika, ze Beata Tyszkiewicz to kobieta dzielna i piękna wewnętrznie. Warto przeczytać o tym gdzie i kiedy się urodziła jak żyła, jakie ma poglądy. To wartościowa lekcja dla każdego z nas.

• Ebooki