Historia pewnego kota

Historia pewnego kota

przeczytanych książek 918 napisanych opinii 782

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Książka to opowieść wzruszająca przede wszystkim o bliskiej relacji autorki ze swoim kotem syjamskim Hej. Jednak oprócz opisu życia z jej kotem, znajdziemy mnóstwo różnych ciekawostek i podpowiedzi na tematy kocie i nie tylko. Pojawiają się też strony gdzie możemy zapoznać się z historią kotów ogólnie, jak były postrzegane na przestrzeni lat w kulturze, sztuce. Książka zaczyna się od przedstawienia dzieciństwa autorki co zostaje nam dokładnie zilustrowane. W książce nie brakuje pięknych ilustracji i szkiców, które przewijają się przez wszystkie strony. Można powiedzieć, że zajmują wręcz większą część niż sama treść i to właśnie sprawia, że książka jest perełką.

Nie mogłabym nie wspomnieć też o oprawie książki. Jest po prostu piękna.

Od dzieciństwa jestem kociarą. Podobnie jak Laura Augustí wychowałam się z kotem i od zawsze kocham te zwierzęta. Obecnie jestem "mamą" mojego pierwszego w stuprocentach własnego kota.

"Historia pewnego kota" to mieszanka wspomnień o pupilach autorki, ciekawostek o kotach oraz pięknych ilustracji. Nie jest to długa pozycja i czyta się ją bardzo szybko. Jest w sam raz na relaksujący wieczór z kubkiem herbaty, gdy nie ma się ochoty na bardziej wymagającą lekturę.

Gdyby książka opierała się tylko na tekście, pewnie uznałabym ją za przeciętną (bo w przypadku ciekawostek wiele z nich była mi znana). Ilustracje autorki oraz piękne wydanie sprawiły jednak, że czas spędzony z tą pozycją okazał się bardzo przyjemny.

"Historię pewnego kota" docenią miłośniczki kotów oraz ilustracji. Na szczęście zaliczam się do obu z tych grup.

urocza bajka o kotku

urocza bajka o kotku

1966

Brakowało jakiejś myśli przewodniej - przemieszane dość losowe anegdoty z historii kotów, sztuki, porad i własnych wspomnień. Ilustracje przypominały raczej zdjęcia przerobione w GIMPie. Miejscami urocza, ale niewykorzystująca potencjału i chaotyczna. W temacie dbania o koty polecam np. Kocie Mojo.

Dla mnie...bomba! Książka przepięknie wydana, zarówno okładka, jak i ilustracje robią wrażenie. Na nieco ponad 100 stronach znajdziemy wprawdzie niewiele treści, bo każda strona okraszona została cudną ilustracją jakiegoś mruczka, ale w tym wypadku dla mnie czytanie połączone z oglądaniem stanowiło czystą przyjemność.
Wprawdzie książka nie jest specjalnie skomplikowana , jest to forma dziennika z wplecionymi informacjami historycznymi dotyczącymi kociego gatunku, a nawet poradami dla początkujących czy przyszłych kociar i kociarzy, lecz niesamowicie relaksuje.
Z uwagi na wartości wizualne nie polecam audiobooków.

Wprawdzie książka nie jest specjalnie skomplikowana ,...

początek trochę jak streszczenie historii kotów, na szczęscie potem robi się bardziej książkowo. graficznie świetna

Od razu zastrzegam- jako psiara nie lubię kotów. Ale ta książka jest absolutnie piękna! Uczta dla oczu, przepiękne grafiki oraz bardzo emocjonalna, mądra i bardzo osobista historia. Odradzam w przypadku tej książki słuchanie audiobook, bo w takiej formie straci połowę uroku- ilustracje są integralną częścią tej opowieści, nie wyobrażam sobie tylko słuchania, tę książkę trzeba oglądać.
Polecam nie tylko miłośnikom kotów!

cudo ;)

cudo ;)

Treść intymna i bardzo ciepła, rysunki i ilustracje przepiękne. Czułam się, jakby sama autorka opowiadała mi to wszystko, co spisała w książce, jakbyśmy były w trakcie rozmowy. Cudo.

• Przeczytane w 2022
  • Literatura piękna