Penis, czyli o seksualności mężczyzn

Okładka książki Penis, czyli o seksualności mężczyzn Sturla Pilskog
Okładka książki Penis, czyli o seksualności mężczyzn
Sturla Pilskog Wydawnictwo: Znak JednymSłowem poradniki
poradniki
Penis. En håndbok. Myter og sannheter om mannens viktigste verktøy
Znak JednymSłowem
2022-02-09
2022-02-09
Witold Biliński
Mężczyźni Seksualność genitalia penis fallus prącie narządy płciowe

Sturla Pilskog (który był lekarzem o specjalności urologicznej) napisał książkę popularnonaukową (czyli przystępnym językiem),dzięki temu poruszany główny temat okazał się jeszcze bardziej interesujący niż okładka. Zamieścił różne ciekawostki, sięgnął nawet do okresu starożytnego. Odnosił się do współczesnych trendów. Okrasił to wszystko dużą dozą poczucia humoru ocierającego się o sprośność.

Książka pomimo że krótka - dla mnie bardzo ciężka do przejścia. Napisana infantylnym językiem, mnóstwo sprośnych żartów, co wprawiało w dyskomfort, a z wiedzy merytorycznej są tylko bardzo podstawowe informacje. Wzmacnia to trochę stereotyp, że aby ten „niekompetentny mężczyzna” czegoś się nauczył i zadbał o siebie, to musi to być wytłumaczone jak krowie na rowie, najlepiej w analogii samochodu.

Książka mimo iż naszpikowana wnioskami badań czyta się bardzo przyjemnie. Konkretna wiedza jest przekazana w sposób niezwykle przystępny. Autor wszystko przeplata historycznymi ciekawostkami i bardzo dyplomatycznym (tak bym to określiła) humorem. Zakładam, że żaden pan nie powinien się obrazić na pewne stwierdzenia :D Nie żałuję, bo przypomniałam sobie trochę wiedzy biologicznej ze szkoły, a sporo nowej pobrałam. Myślę, że jest na tyle wartościowa iż ją zostawię, będę ją pożyczać znajomym wstydkom :)

Doskonała pozycja w której wiedza podana jest w sposób wzbudzający ciekawość. Jestem zdania że po książkę powinien sięgnąć każdy kto jest choć trochę zainteresowany technicznym działaniem penisa. Mnóstwo ciekawostek nawiązań do historii ale również i zabawne komentarze powodują że książka przeczytana została szybko.

Książka uświadomiła mnie o wielu sprawach, o których do tej pory nawet nie słyszałam. Z perspektywy kobiecej uważam, że mocno poucza i daje namiastkę postaw mężczyzn i ich problemów, o których zazwyczaj na forum się nie mówi. Co pomaga mi zrozumieć, z czym się na co dzień zmagają. Polecam

Jakkolwiek by to nie brzmiało, ten Penis dostarczył mi bardzo ciekawych, wartościowych i przyjemnych wrażeń. Napisane z jajem, ale na luzie. Serio mówiąc, można dowiedzieć się bardzo wiele o, hm, newralgicznych rejonach męskiego organizmu, ale nie tylko. Autor pisze naprawdę przystępnie i zahacza o zagadnienia dotyczące również kobiecych prywatnych części, nie stroni od porad i ogólnie chętnie przeczytałabym inne jego publikacje, gdyby tylko jakieś istniały.
Nie dajcie się zwieść - ta książka nie jest tylko o penisie jako takim. Można dowiedzieć się wiele na temat sposobu działania ludzkiego organizmu, dojrzewaniu, chorobach przenoszonych drogą płciową, a nawet postrzeganiu świata przez ludzi w różnych epokach, a to wszystko podane jest w sposób przejrzysty i łatwy do przetrawienia. Szczerze polecam.

No co tu dozo pisać. Ksiazka, która powinien przeczytać ka,dy facet niezależnie od wieku. Dużo informacji. Ogólnych, a może raczej wstępnych. Kto bardziej zainteresowany winien szczegółami winien pogłębiać temat. Fajna książka która zytalem z wielką przyjemnością.

Żadna wiedza odkrywcza, ale warto wiedzieć takie rzeczy.

Żadna wiedza odkrywcza, ale warto wiedzieć takie rzeczy.

Bardzo przyjemne ciekawostki historyczne. Książka napisana bardzo prostym językiem

Koniec końców informacje sięgają zbyt wstecz, a za mało jest tych aktualnych.
Za jakiś czas zgaduję, że zapomnę co było w tej książce.

Koniec końców informacje sięgają zbyt wstecz, a za mało jest tych aktualnych.
Za jakiś czas zgaduję, że zapomnę co było w tej książce.

• 000 !Prowokacja!
  • Przeczytane 2023