Siedem i pół nocy. Kochanek z Marrakeszu

Siedem i pół nocy. Kochanek z Marrakeszu
HARDE Wydawnictwo
2021-10-13
2021-10-13

Ależ to była cieniutka historia. Cieniutka i bardzo przyjemna!
Klara przyjmuje nietypowe zlecenie, które może zmienić jej życie diametralnie.
Czy w pozytywnym czy raczej w negatywnym znaczeniu, to już musicie przekonać się sami.
Historia poprowadzona w świetnym stylu. Warsztat pisarski autorki jest naprawdę przyjemny, dzięki czemu, czytelnik nawet się nie zorientuje, a już jest na końcu powieści :)
Króciótka, lekka i przyjemna powieść nie tylko na letnie wieczory, ale na każdą chwilę.
Jeśli tak jak ja lubicie sięgnąć po powieść, która wciągnie Was od pierwszych stron, to gorąco zachęcam Was do lektury.
Myślę, że nie pożałujecie!

Polecam serdecznie!

Ależ to była cieniutka historia. Cieniutka i bardzo przyjemna!
Klara przyjmuje nietypowe zlecenie, które może zmienić jej życie diametralnie.

Polecam!

Polecam!

Klara, matka małej Susanne. Jest pewną siebie kobietą kochającą przepych i życie w luksusie. Jej romans biurowy kończy się rozstaniem i stratą pracy. Od tego czasu nie może znaleźć odpowiedniego zajęcia. Do czasu, aż na jej drodze staje tajemniczy Max, od niego dostaje zlecenia na wyjazd jako osoba towarzysząca do Marrakeszu. Siedem dni w dostatku i luksusie, czy ta przygoda zmieni życie Klary?

Książę czyta się szybko, ma zaledwie 170 stron. Nie jest to wymagająca lektura. Opowiada o płytkiej kobiecie, która nie widzi nic poza stanem konta. Niestety nie polubiłam Klary i jej wyborów, kobieta prowokowała, godziła się na dorabianie ciałem, a potem udawała wielce oburzoną jak ktoś krzywo na nią spojrzy. Na bankiet gdzie pełno mężczyzn zalkadać prześwitującą sukienkę, a pod nią zupełnie nic. Nie ma co się dziwić jak ludzie ją postrzegają. Tylko fajne bylo to, że kochalła swoją córkę ponad wszystko. Książka zawiera w sobie sporo scen erotycznych i jest dość przewidywalna.

#siedemipolnocy niestety ale poprzednia pozycja tej autorki była przyjemniejsza w czytaniu. Ta okazała się dość słaba, charakterki głównej bohaterki Klary i jej przyjaciółki były wręcz zepsute. Książka mocno przewidywalna, porwanie i odnalezienie trwało dosłownie kilka stron… Dobrze, że książka nie należy do najdłuższych bo szkoda na nią czasu 4/10

Zapraszam na krótką recenzję książki liczącą około 170 stron. Zacznę od tego, że jest to moje pierwsze spotkanie z autorką - Bibi von Braut. Kto zna ? Ja już mam w planie „Trzynaście godzin. Kochanek z jej snów.”

Pierwsze spotkanie z autorką, które uważam za udane. Romans niewymagający ale wciągający. Idealny na jeden wieczór. Jest to bardzo krótka książka ale naładowana akcją. Przez te kilka dni fabuły dzieje się wiele, z Berlina przenosimy się do Marrakeszu. Poznajemy Klarę i jej historię życia oraz Maxa, bogatego biznesmena. Oboje są po przejściach, z kategorii „trudne sprawy” zdrady, odrzucenia i niewłaściwe połówki oraz wpadki itp.
Trudna przeszłość, która wpływa na późniejsze decyzje, szczególnie Klary.
Pewnego dnia na swojej drodze Klara niespodziewanie spotyka Maxa, który zaprasza ją na wycieczkę do tytułowego Marakeszu. Klara zgadza się, bo potrzebne są jej i córce pieniądze. Podczas wycieczki dochodzi do intryg oraz do niebezpiecznego uprowadzenia Klary. Jaki będzie finał, odsyłam do książki. Książka pokazuje, że nie każda „dobra” osoba na naszej drodze, życzy nam najlepszego, wręcz przeciwnie to ona wbija nóż.
Historia mi się podobała, szybko się pochłania książeczkę. Wiele się w niej dzieje a zakończenie mi się podobało.

Niedawno wspominałam Wam o dwóch najnowszych książkach pochodzących spod pióra Bibi Von Braut. Wrażenia z “Trzynastu godzin. Kochanka z jej snów” przedstawiłam już w poprzednim poście. Teraz przyszła kolej na drugą, czyli “Siedem i pół nocy. Kochanek z Marrakeszu”.

Chciałabym od razu zaznaczyć, że opowiedziane historie nie łączą się ze sobą i nie jest to seria, tak więc można je czytać w dowolnej kolejności.

Tym razem główną bohaterką jest Klara, która z dnia na dzień traci pracę. Jako kobieta kochająca luksus oraz będąca matką małej dziewczynki, nie może sobie ona pozwolić na brak zatrudnienia. Po paru nieudanych (czasem zawierających też niemoralne propozycje) rozmowach o pracę, bohaterka poznaje Maxa, który oferuje jej zagraniczną podróż w charakterze osoby towarzyszącej. Sprawy na wyjeździe się komplikują. Jak skończy się ta egzotyczna przygoda?

Muszę przyznać, że bardzo polubiłam postać Maxa, chociażby dlatego, że gdy zaproponował wyjazd, to dał wszystkie namiary na siebie i hotel oraz powiedział, że informacje te może ona przekazać swoim najbliższym by nie martwili się o nią. W mojej opinii było to bardzo fair z jego strony. Ciekawa była scena porwania głównej bohaterki i motyw samego uprowadzenia.

Jest to kolejna niezobowiązująca lektura na wieczór. Polecam ją osobom, którym nie przeszkadzają wątki osiemnaście plus i chcą spędzić czas z lekką powieścią.

"Siedem i pół nocy. Kochanek z Marrakeszu" Bibi Von Braut to malutka i cieniutka książeczka, która ma w sobie niezła historię.
Klara w dzieciństwie wychowywana była w dosyć biednej rodzinie. Na wiele rzeczy jej rodziców nie było stać. Więc kiedy dorosła, chciała żyć na takim poziomie, że będzie ją stać na wszystko o czym sobie zamarzy. Obecnie samotnie wychowuje córkę, której też stara się zapewnić wszystko to co najlepsze. Jednak traci pracę i finanse szybko się kończą. W klubie poznaje przystojnego Maxa, który proponuje jej sporą sumkę pieniędzy tylko za to, żeby poleciała z nim do Marrakeszu i mu tam towarzyszyła. Obiecuje jej, że nie zrobi jej nic, na co ona nie będzie miała ochoty. Kobieta leci z nim do Marrakeszu i tam na wielu osobach robi wrażenie.
Czy Max dotrzyma słowa i nie zrobi nic bez Klary zgody? Komu jeszcze wpadnie ta kobieta w oko? I kto wyrządzi jej największą krzywdę? I jaką rolę odegrał tutaj przyjaciółka Klary?

Noooo, historia całkiem ciekawie poprowadzona. Jest tu i namiętność, pożądanie, jest i porwanie, intrygi, ale i prawdziwa przyjaźń. To co mi najbardziej tutaj przeszkadzało, to to, jak Klara nie umiała zrezygnować z dotychczasowego życia. I ciągłe wymienianie drogich marek ciuchów, butów czy torebek, jak Dior, Chanel, Vuitton, itp. No to to mnie akurat strasznie denerwowało. Bo chciałam czytać o ludziach a nie o drogich markach ciuchów. Jednak poza tym ta niewielka książeczka, którą czyta się ekspresowo. Jest to lektura lekka, relaksująca, wciągająca w intrygę i poza tym z happy endem. Mnie nie powaliła, ale przyjemnie spędziłam z nią kilka chwil.

Nie polubiłam Klary. Była płytką dziewczyną, dla której liczyły się metki i życie na odpowiednim poziomie. Skoro zgodziła się aby dorabiać ciałem, nie powinna zgrywać później urażonej skoro tylko takie propozycje dostawała.
Niemniej całość nie była zła i można czytać jako przerywnik bez dram i większych emocji.

Klara mieszka w Berlinie i uwielbia markowe ubrania oraz kupuje, co tylko zapragnie. W dzieciństwie nigdy tego nie miała, żyli normalnie ale jej rodziców nie było stać na luksusy czy ubrania za kilkaset euro, dlatego teraz pozwala sobie na wszystko. Jest również matką małej Susanne o którą bardzo dba i się troszczy żeby jej niczego nie zabrakło. Niestety niespodziewanie traci pracę oraz kochanka i z dnia na dzień jest jej trudniej żyć bez pieniędzy.
Chce się zmienić i poszukać normalnej pracy ale nie idzie jej to najlepiej. Przyjaciółka namawia ją żeby sobie znalazła bogatego sponsora, który jej zapewni bezpieczeństwo finansowe.
Na swojej drodze spotyka Maxa, który jest bardzo przystojny i od razu wpada w oko Klarze. Mężczyzna proponuje jej wyjazd na tydzień do Marrakeszu, ponieważ nie chce jechać samotnie. Oferuje kobiecie bardzo dużą sumę, która ją kusi, wtedy mogłaby zapłacić rachunki i mieć na życie aż nie znajdzie pracy. Klara ma spore obawy, ponieważ nie zna Maxa, a wyjazd jest odległy od jej kraju ale ostatecznie postanawia pojechać, chociaż i tak zapewnia sobie w jakimś stopniu bezpieczeństwo.

Sięgając po tą książkę nie sądziłam, że będzie to taki wciągający erotyk. Pikantne sceny są opisane ze smakiem i w sposób przyjemny dla czytelnika. Oczywiście jest to pozycja dla pełnoletnich kobiet. W książce jest sporo wciągającej akcji i jest nieprzewidywalna, co mnie miło zaskoczyło.
Pokazuje nam, że zawsze powinniśmy być ostrożni, bo zagrożenie może przyjść nie tylko ze strony mężczyzn ale również kobiet. Zawsze trzeba być czujnym. Jeśli ktoś lubi książki erotyczne to jak najbardziej mogę polecić.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

🔥🆁🅴🅲🅴🅽🆉🅹🅰 🔥
"Czasem w życiu trzeba odpuścić,nawet jeśli robi się to trochę wbrew sobie."

Klara jest kobietą, która kocha luksus. Jest w stanie podjąć się prawie każdej pracy, aby utrzymać się przy życiu na tak wysokim poziomie. Ma u boku siebie córeczkę Susanne, która poczęta została w dość kontrowersyjnych warunkach. Życie dość często nas zaskakuje. Niestety los bywa przewrotny. Kiedy traci swoją dawną posadę w biurze, jej życie może ulec zmianie. Tak to bywa, stara zabawka zostaje zastąpiona nowszym modelem. Próbuję dostać inną pracę, jednak żadna rozmowa nie przynosi zadowalającego ją skutku. Do czasu aż na jej drodze pojawia się przystojny mężczyzna. Występuje z propozycją, której nie jest w stanie się oprzeć. Czy kobieta podejmie ryzyko ? Czy pieniądze są warte narażania własnego życia?

Klara chyba wyznaje zasadę, jest ryzyko, jest zabawa. Podejmuje się zlecenia. Spędzi siedem dni w Marrakeszu. Ale czy na pewno ? Czy wyjazd warty kilkanaście tysięcy będzie tego wart? Czy z pozoru niewinny wyjazd może przerodzić się w niebezpieczną grę?

Jestem zaskoczona. Ta książka, mimo że jest bardzo krótka, dostarcza wielu emocji. Autorka idealnie rozbudowała relacje między bohaterami i nadała całej akcji nutkę tajemniczości. Nie była to zwykła opowieść. Niosła ze sobą przesłanie, że czasami nie warto ufać komuś, kto wydaje się dla nas idealną przyjaciółką. Jesteście ciekawi, co takiego się wydarzyło, że życie Klary stanęło pod znakiem zapytania?

Miło spędziłam czas i na pewno sięgnę po kolejne książki tej autorki. Polecam wam samemu zapoznać się z książką i wyrobić sobie o niej opinię.

Dziękuję za współpracę @hardewydawnictwo

🔥🆁🅴🅲🅴🅽🆉🅹🅰 🔥
"Czasem w życiu trzeba odpuścić,nawet jeśli robi się to trochę wbrew sobie."

• Romans
  • Rezygnacja