Trzynaście godzin

Wydawnictwo Lekkie
2022-01-01
2022-01-01
Erotyka Seks Romans

Nic specjalnego ale jeśli chcemy poczytać, a nie jakoś się wkręcać to można ją złapać. Historia samej nocy jest całkiem ciekawa. Trochę przypadków, trochę namietnosci, trochę domysłów - to znajdziemy w książce. Książka na raz, przeczytasz i szybko o niej zapomnisz.

Agnes, córka właścicieli fabryki gwoździ. Nie chce przejąć firmy po ojcu, więc pracuje jako przedszkolanka. Wracając do domu, łapie ją burza. Ratując się przed żywiołem, zjeżdża z głównej drogi, myśląc, że szybciej trafi do domu. Za to trafia do prawdziwego zamku, a tam spotyka mężczyznę swoich marzeń. On zachowuje się tak, jakby spodziewał się jej wizyty. Jak to jest możliwe? Agnes nic z tego nie rozumie. Co kryje zamczysko tajemniczego mężczyzny? Kim on jest?

Książka nie jest wymagającą lekturą. Niecałe dwieście stron, czyta się bardzo szybko, mimo iż historia jest przewidywalna, jest chwila relaksu i miło spędzony czas.
Główna bohaterka przebierała w mężczyznach, zmieniała ich jak przysłowiowe rękawiczki. Kochała seks i eksperymenty z nim związane. Z jednej strony pragnęła miłości a z drugiej jej się bała, do czasu, aż nie trafiła na swego księcia z bajki. Mężczyzna już raz zawiódł się na kobiecie, nie chciał kolejnego związku, wynajmował panie z agencji na trzynaście godzin i ostro się z nimi zabawiał.

"...postanowił, że w życiu chodzi tylko i wyłącznie o zabawę, to powinien się tego trzymać. Przynajmniej w ten sposób można wyeliminować wszelkiego rodzaju rozczarowania"

"Cudowne jest życie dojrzałej kobiety. Pod warunkiem jednak, że jej dojrzałość jest umiejętnie dopieszczana"

" - Życie jest ciągle pełne niespodzianek. I bardzo mi się to podoba - powiedziała wieczorem do swojego odbicia w lustrze..."

Burzowy wieczór zmusza Agnes do zaniechania dalszej podróży i przeczekaniu nawałnicy w znajdującej się w okolicy posiadłości, z której istnienia nie zdawała sobie wcześniej sprawy. Jej właścicielem jest przystojny, seksowny Noah, który chce spędzić z nią kolejnych trzynaście godzin, nie zdając sobie sprawy, że nie jest ona kobietą, na którą właśnie czekał. Jednak namiętna noc szybko się kończy, a po upływie wyznaczonego przez mężczyznę czasu, nic nie wskazuje na to, by kochankowie mieli spotkać się kiedyś ponownie

Szczerze mówiąc mam mały problem z oceną tej książki. Pierwsza połowa jest dużo bardziej naładowana fajnie przedstawioną erotyką, drugiej bliżej już do słodkiego romansu. I choć prosta fabuła tej powieści mi się podobała, dużo mniej sympatii wzbudzili we mnie sami bohaterowie. Noah'a trudno było tak naprawdę poznać, a Agnes okazała się kobietą, która z jednej strony marzy o wielkiej miłości, a z drugiej obchodzą ją tylko drogie marki i przygodny seks. W ogóle wymienionych tu firm drogich ubrań, butów, perfum, biżuterii było dla mnie zdecydowanie za dużo i mojej ocenie niczego nie wnosiły do treści. Szkoda, że autorka nie poświęciła więcej miejsca na historię Noah'a, w której widziałam potencjał na mocny ładunek emocjonalny, który został jednak zamknięty w zaledwie kilku zdaniach. Plusem był dla mnie wątek dojrzałego związku babci Noah'a, który pokazał, że wiek nie jest granicą ani dla prawdziwej miłości ani dla satysfakcji osiąganej podczas gorących zbliżeń. Zakończenie było przewidywalne, a całość oceniam jako książkę niewymagającą, przy której można odpocząć i którą czyta się szybko. Nie zachęciła mnie jednak do innych książki autorki, ale może Was przekona dużo lepiej

Noah jest Baronem. Agnes jest przedszkolanką?
Co dla nich szykuje burzliwa noc?
Ona szukała w Jego zamku schronienia przed burzą a on bierze ją kogoś zupełnie innego. 13 wspólnych godzin, które są pełne pożądania i namiętności. Jednak ta noc i ten czas nigdy już się nie mogą powtórzyć.

To nie jest jakaś specjalnie długa historia i nie zawiera żadnej złożonej fabuły. Jednak ja, nie oczekując od niej zbyt wiele, miło i sympatycznie spędziłam z nią czas.
Po przeczytaniu wszystkich trzech historii autorki, dostępnych na Legimi, mogę śmiało stwierdzić, że ma ona obsesję na punkcie markowych ciuchów i wszystkiego innego ze stosownym logo. I zdecydowanie ze wszystkich tych trzech, to "Jeden rok, jeden dzień" najdłużej zostanie w mej pamięci.

Noah jest Baronem. Agnes jest przedszkolanką?
Co dla nich szykuje burzliwa noc?

Agnes jest przedszkolanką. Pewnego wieczoru wracając do domu spotkała ją burza z deszczem. Dla bezpieczeństwa postanowiła zatrzymać się i poszukać schronienia na czas burzy w pobliskim zamku. Tam poznaje Noah - niemieckiego arystokratę, który jest właścicielem owego zamku. Razem spędzają noc, tytułowe trzynaście godzin. Czy ta noc odmieni ich życie ? Czy sprawi, że coś poczują do siebie?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki jak również przygoda z wydawnictwem. "Trzynaście godzin" to lektura na jeden wieczór. Czyta się przyjemnie i bardzo szybko. Akcja jest dynamiczna oraz przewidywalna.

To była świetna a raczej jest bardzo dobra książka, od której nie mogłam się oderwać.

• Brak
  • Romans obyczajowy
  • Empik Go

Dodaj cytat z książki Trzynaście godzin