Zapach miłości tom 1

2021-11-02
2020-02-25
Amelia Lipko
komedia seinen romans obyczajowy

Będę w mniejszości ale mnie ta manga na tyle nie porwała, że szkoda było mi czasu na próby przekonania się do niej poprzez kontynuacje kolejnych tomów.

Historia obraca się wokół dwójki dorosłych pracujących w korporacji i ich dziwnej relacji. Relacja ta pojawia się nagle i niemal od razu bardzo intensywnie. Jest dość specyficzna i mnie niestety bardzie odpycha niż ciekawi. A rzecz ma się w skrócie tak - ona się strasznie poci w życiu codziennym jego to kręci. Byłoby może ciekawiej gdyby to co z początku było głównym powodem tego zakręcenia na punkcie innej osoby, a konkretnie zapachu potu tejże pani - czyli źródło pomysłu na nowe linie zapachowe kosmetyków firmy, w której oboje pracują - pociągnięto dłużej a rozwój relacji miał szansą rozwijać powoli obok. Nie neguje całkiem pomysłu bo wszak zapach feromonów faktycznie może przyciągać jednak całokształt kompletnie nie przypadł mi do gustu.

Może kieeedyś wrócę, jak nie będę miała w kolejce ciekawszych tytułów ;)

Waneko dostarczyło nam na rynek bardzo dobry romans – „Zapach Miłości”. Manga liczy 11 tomów i jest to seria ukończona. Początkowo miał to być one-shot, ale manga na tyle spodobała się wydawnictwu, że nakazano autorce kontynuować historię. Daje się odczuć tę zmianę w scenariuszu, ale moim zdaniem autorka dobrze z tego wybrnęła i świetnie prowadzi historię dalej.

Asako Yaeshima pracuje w Liliadrop, firmie produkującej mydła pielęgnacyjne o wspaniałych zapachach. Dziewczyna ma problem z nadmierną potliwością, co bardzo ją stresuje. Codziennie więc nosi do pracy dezodorant i regularnie odświeża się w toalecie.

Pewnego dnia jej zapach przyciąga pracownika Działu Rozwoju Produktów - Koutarou Natoriego, który ma bardzo wyczulony węch.
Mężczyzna oznajmia, że jej zapach jest dla niego inspiracją i przez następny tydzień zamierza ją obwąchiwać.
Umawiają się na schadzki w biurowych pomieszczeniach, a Natori zaczyna chcieć coraz więcej.

Asako...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

[recenzja tomów 1-3]

🫧Zapach miłości🫧

Nie będę ukrywać, że opis mangi mocno zniechęca i gdyby nie pozytywne recenzje o tym tytule, to prawdopodobnie nie sięgnęłabym po mange.
W końcu główna bohaterka zmaga się z pewnym problemem, którym jest nadmierna potliwość i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie pewien jegomość, który wyskakuje znikąd i obwąchuje Asako. Żeby tego było mało oznajmia, że będzie robił to codziennie, aby zyskać inspiracje do tworzenia mydła.

Brzmi źle prawda?
A o dziwo wcale takie nie jest.

Pomimo nietypowego fetyszu Natoriego więź między bohaterami jest zdrowa, urocza i naturalna.
Nie zabraknie też szczerych rozmów, które oszczędzą nam niepotrzebnych nieporozumień - co jak wiemy jest częstym zjawiskiem w tego typu historiach.
Dodatkowo bohaterowie zachowują się tak jak na ich wiek przystało i nie mamy tutaj głupich podchodów.
Dzięki czemu relacja między Asako a Natorim idzie do przodu i stałe się rozwija.

Podoba mi się też to jak autorka wykorzystała czuły węch Natoriego. Na podstawie którego mężczyzna może analizować zapach Asako i na tej podstawie stwierdzić kiedy jest szczęśliwa, a kiedy coś nie daje jej spokoju.

Oprócz tego nie zabraknie kilku interesujących postaci drugoplanowych, które mają mały wkład w całą historie i są dużym oparciem dla głównych bohaterów.

Gdybym miała określić tę mange jednym słowem to byłoby to:
⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ZWYCZAJNA
Czemu?
•Bo dostajemy zwyczajnych bohaterów, którzy niczym specjalnym się nie wyróżniają, dzięki czemu są po prostu ludzcy.
•Zwyczajną historie, która jest przy tym życiowa i piękna.

Dlatego mogę powiedzieć, że „Zapach miłości” otulił mnie tak samo jak Asako aromat mydeł, które stworzył Natori 🥹

Jeśli szukacie dojrzałego romansu, który was rozczuli i sprawi, że na twarzy rozkwitnie gorący rumieniec, to jest to manga dla Was.

[recenzja tomów 1-3]

🫧Zapach miłości🫧

Czy macie wyczulony zmysł zapachu? Czy aromat słodkości z dzieciństwa przyprawia Was o euforię, zapach znajomego perfumu o dreszcze, a zapach ziemi po deszczu relaksuje? I czy lubicie erotykę? Jeśli tak, to mam coś dla Was.

Asako jest księgową w firmie zajmującą się produkcją kosmetyków dla kobiet, to bardzo popularna marka, którą ceni sobie nawet nasza bohaterka. Niestety, sama posiada pewną dolegliwość – nadmierne pocenie się, stąd też zawsze uzbrojona jest w zapasową odzież i arsenał środków higienicznych. Ma też za sobą dzieciństwo naznaczone wyzwiskami od Capidełka. Jest niepozorna, skryta i cicha. Pewnego dnia w lobby firmy, w której pracuje zostaje…obwąchana przez mężczyznę, tak, obwąchana, obwąchana! Nieznajomym okazuje się czołowy projektant zapachów Natori, który bez pytania o zgodę zaciąga ją w ustronne miejsce i obwąchuje. Co więcej, zastrzega, że będzie to robił przez najbliższy tydzień, gdyż Asako pachnie dla niego oszałamiająco, inspirująco i rozjaśnia mu umysł.

To historia nietypowa, obok której nie można przejść obojętnie. Sam Natori nie jest ani zboczeńcem, ani fetyszystą – jest kimś, kogo zauroczył zapach drugiego człowieka, i jak się okazuje, zapach ten jest uzależniający, więc stara się  wąchać Asako przy każdej okazji. A co na to Asako? Wszak sytuacja, w której się znalazła, podchodzi pod molestowanie seksualne. Otóż naszej bohaterce zachowanie Natoriego wcale nie przeszkadza, bo Asako i Natori zostają parą!

Mimo bijącego z mangi erotyzmu, nienachalnego ale zawsze erotyzmu, wszak sam proces wąchania jest już dla wielu kontrowersyjny, zwróć uwagę na szacunek i troskę, jakimi Natori obdarza Asako. Pomimo małego nabytego zwichrowania, to naprawdę porządny facet, jakich trudno dzisiaj wywęszyć.

Manga jest naszpikowana erotyzmem, ale przy tym mądra i zabawna. Brawo, Kintetsu Yamada! Bedę śledził tę serię!

Post scriptum: Zwróć uwagę na znaczenie imienia Asako w kanji! Myślę, że to będzie symboliczne.

Zapach miłości tom 1 ✿

Q: Jaki zapach mają wasze ulubione perfumy?

Poznaj Asako Yaeshime.
Jest księgową pracująca w znanej firmie kosmetycznej Liliadrop.
To tam powstają cenione przez wiele kobiet kosmetyki do kąpieli oraz makijażu.

Nasza główna bohaterka boryka się z dość krępującym problemem - codziennie musi wycierać się różnymi produktami by usunąć nieprzyjemny zapach, który unosi się wokół niej.
Stosuje pięknie pachnące chusteczki oraz mydełka by za wszelką cenę zniwelować pot.

Pewnego dnia niczego nie świadoma Asako zostaje obwąchana przez jednego pracownika z Działu Rozwoju Produktów!

Koutarou Natori ma totalnego bzika na punkcie wąchania nowej znajomej.
Uważa, że jej zapach jest niesamowity i proponuje (dla dobra firmy rzecz jasna) propozycje nie do odrzucenia.

Każdego dnia będą potajemnie spotykać się w celach inspiracji do stworzenia nowego mydła.

Czy zapach Yaeshimy odurzy Natoriego?

Pomysł na samą mangę z początku może wydawać się dosyć głupi, ale
nic bardziej mylnego.

Te ”dziwne” sceny (odziwo)
momentami są śmieszne.

Oczywiście w niektórych sytuacjach można poczuć się niekomfortowo, jednak przyznam, że jest to ciekawa odskocznia dla osób, które uwielbiają wątki romantyczne.

Autorka porusza bardzo ważny (jak na dzisiejsze czasy) temat.

Bohaterka zmaga się z swoimi kompleksami, ale próbuje je przezwyciężyć.

Boi się, że przez zachowanie oraz sam wygląd - chłopak ją odrzuci.
Ma swoje przemyślenia i teorie, choć woli trzymać je za zębami.

Najbardziej denerwował mnie fakt, że wszystko działo się zbyt szybko.

Najpierw oczywiście ich poznajemy.
Dziwny zbieg okoliczności zbliża naszych bohaterów do siebie, aż nagle zaczynają spotykać się ze sobą.

Po zaledwie paru dniach są w ukrytym związku i wskakują do łóżka.

Nie wiem kompletnie co sądzić - jakby rozumiem, że miłość może taka być i pewnie zdarzają się takie przypadki, ale czy nie sądzicie, że to troszkę przegięcie?

Myślałam, że akcja będzie pokazywana stopniowo, a w pierwszym tomie zostanę na spokojnie wprowadzona w historię.

Czy jest to godne polecenia?

Szczerze wydaje mi się, że poniekąd tak.
Mi się podobała, ale nie była też jakaś wow (dopiero w kolejnych tomach, akcja się rozkręca i jest świetna, ale o tym będę mówić jak napiszę kolejne opinie).

To jeden z nowszych japońskich komiksów jakie miałam okazję przeczytać.

Dodam jeszcze, że manga jest dla osób 16+.
Pojawiają się tam pikantne sceny, ale już z przyzwyczajenia do takich rzeczy w mangach, zaczęłam oglądać je z przymrużeniem oka...

Zapach miłości tom 1 ✿

Q: Jaki zapach mają wasze ulubione perfumy?

Poznaj Asako Yaeshime.
Jest księgową pracująca w znanej firmie kosmetycznej Liliadrop.
To tam powstają cenione przez wiele kobiet kosmetyki do kąpieli oraz makijażu.

Ogólnie niezły 1 tom , ale spodziewałem się czegoś lepszego. Bohaterowie na plus , ale to częste wąchanie mnie drażniło. Rozumiem , że tytuł zobowiązuję , ale jednak za dużo tego było. Zaskoczyło mnie za to , że bohaterowie tak szybko się ze sobą związali. Najwyżej po kilku stronach poszli do łóżka , a kilka stron później już wyznali sobie miłość i są w związku. Co do drugiego tomu to szczerze nie czuję chęci poznawać dalszych losów bohaterów. Może zmienię zdanie jak wyjdzie cała seria i okażę się , że ma niewiele tomów. A patrząc jak szybko relacja bohaterów się rozwija to wcale się nie zdziwię jak ta manga będzie ogólnie krótka. Góra 8 tomów , a może nawet mniej. No chyba , że będzie opisany cały ich związek czyli np: ślub i dzieci

2016

Główną bohaterką opowieści jest 26-letnia Asako Yaeshima, pracująca w dziale finansowym wielkiej firmy kosmetycznej Lliadrop. Kobieta od najmłodszych lat boryka się z obfitym poceniem się, co powoduje, że ma wielki kompleks swojego zapachu. Kiedy tylko może stosuje ona kosmetyki/środki mające zniwelować „zapach” jej ciała. Pewnego dnia pochłonięta oglądaniem nowych produktów firmy, nagle zostaje „obwąchana” przez nieznanego sobie faceta. Okazuje się nim być Koutarou Natorie pracownik Działu Rozwoju Produktów, którzy stworzył jej ulubione mydełka. Mężczyzna twierdzi, że został zniewolony jej zapachem i pragnie się nim rozkoszować, co ma pomóc w stworzeniu nowych produktów. Asako zgadza się na jego szalony pomysł i zostaje jego „zapachową” inspiracją. Ich relacja stopniowo zaczyna się jednak przeobrażać w coś poważniejszego, co diametralnie zmieni życie ich obojga.

Sam zarys historii może wydawać się trochę „dziwny”. Upajanie się zapachem innego człowieka (szczególnie kiedy się go nie zna) podpada pod pewne specyficzne fetysze (ale kto co lubi). Na całe szczęście autorka tytułu nie miała zamiaru mocno brnąć w perwersyjną dziwną stronę mangi i szybko przeobraża ona ją w bardziej konwencjonalną historię miłosną. Z każdym kolejnym przeczytanym rozdziałem/stroną czytelnik ma okazję obserwować zmiany w zachowaniu głównych bohaterów. Postępujący rozwój ich związku czasem opiera się na śmiesznych momentach, kiedy indziej ukazując bardzo przyziemne i częste problemy par. Pojawiają się więc tutaj dobrze połączone elementy komedii, romansu i dramatu. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze całkiem zgrabne ukazanie przez autorkę postępującego rozwoju głównych bohaterów. Najlepiej widać to w ewolucji Asako, która z „szarej myszki” zaczyna przemieniać się w piękną kobietę, która stopniowo pozbywa się swoich kompleksów. Na plus można również zaliczyć kilka interesujących postaci pobocznych, które co prawda stanowią tylko tło dla głównej pary, ale i tak potrafią urozmaicić pewne fragmenty historii.

Ciekawy pomysł na mangę. Relacja, która zaczyna się dość nietypowo może przerodzić się w coś głębszego. Asako i Natori, główni bohaterowie tej historii, od razu dają się lubić.
Napewno sięgnę po kolejne części.

Napewno sięgnę po kolejne części.

Przyjemnie się czytało. Nie jest to typowy głupkowaty romans.

Przyjemnie się czytało. Nie jest to typowy głupkowaty romans.

Pierwszy tomik może być trochę kiczowaty lecz to na prawdę dojrzały, emocjonalny i piękny romans. Zachowania bohaterów są logiczne, relacja jaką tworzą jest wyjątkowa a przede wszystkim bardzo życiowa. Powinna być również przykładem do naśladowania 💕

• Manga
  • Mangi