Zapach miłości tom 6

2022-06-15
2022-06-15
Amelia Lipko
komedia seinen obyczaj romans

W tym tomie bohaterowie w końcu zamieszkują razem i są naprawdę szczęśliwi. Mamy tu również wątek zazdrości , bo i bohaterka jest zazdrosna o ukochanego i bohater o ukochaną. Ten tom jest ciut słabszy od poprzedniego , ale i tak świetnie się czyta , a bohaterowie są super

2012

PopKulturowy Kociołek:

Jak do tej pory każdy kolejny tomik serii przedstawiał jak para zakochanych ludzi, krok po kroku przechodzi kolejne etapy związku. Nie inaczej jest w części szóstej. Nasze gołąbeczki po tym, jak Kôtarô poznał bliskich swojej wybranki i ich związek wyszedł na światło dzienne, postanawiają zrobić kolejny ważny krok. Jest nim wspólne mieszkanie, gdzie będą mogli cieszyć się swoim widokiem i zapachem każdego dnia. Niesie to jednak za sobą pewne problemy, z którymi trzeba sobie jakoś poradzić. Obok tego wszystkiego w tomiku szóstym mają również miejsce dwa bardzo ważne wydarzenia. Pierwszym z nich są Walentynki, które Asako ma zamiar „uczcić”, zakładając dla swojego ukochanego coś „specjalnego”. Drugim ważnym punktem na drodze ich wspólnego życia są urodziny młodej kobiety, które Kôtarô ma zamiar uświęcić niezwykłym prezentem.

Obok tego wszystkiego treść mangi naszpikowana jest małymi (pozornie mniej istotnymi) wydarzeniami, które po połączeniu w większą całość (jak puzzle) nadają historii, głębi, wyrazistości i pewnej niezwykłości. Twórca od samego początku dba bowiem o to, żeby scenariusz nie tylko był rozrywkowy, ale również jak najbardziej “realny”. Miłość i związek zaprezentowana zostaje więc ze wszystkimi tego zaletami i wadami (dodatkowo z odrobiną pikanterii, która jest ważna w związku). Autorce udaje się nie tylko zachować „realność” zaprezentowanej miłości, ale również cały czas umiejętnie balansować między romansem, komedią, dramatem i obyczajówką. Wszystko to sprawia, że seria jest jednym z mangowych tytułów najlepiej i najpełniej ukazującym związek dwójki ludzi.

PopKulturowy Kociołek:

Zapach miłości #6 ♡

Nadciągają duże zmiany w życiu naszej księgowej oraz jej ukochanego.
Nasza urocza para przeprowadziła się do wspólnego mieszkania.
Każdy ma w nowym domu wyznaczone obowiązki, jednak Natori niekoniecznie ich przestrzega.
Chce dogodzić swojej partnerce, wskutek czego dochodzi do małej sprzeczki między nimi dwojga.

W tej części ich relacja bazuje zdecydowanie na typowym związku pełnym wzlotów i upadków.
Oczywiście można uznać to za nudne, ale jest w tym coś wyjątkowego.

Zbliżają się również urodziny Asako. Natori jest zdeterminowany, by uczynić je najlepszymi, tak jak udało się to zrobić naszej bohaterce w trzecim tomie.

Jestem pod wrażeniem
przemiany Yaeshimy.
To nie cicha myszka, jaką poznaliśmy na początku historii.
Ona już umie wyrazić swoje zdanie i wyraźnie nie popiera zachowania Koutarou.
Zauważa, że obchodzi się z nią niezwykle ostrożnie.
Traktuję ją jak księżniczkę, a wszelakie obowiązki domowe, przydziela wyłącznie na samego siebie.

Ostatni rozdział jest dość ważnym punktem w ich dalszej relacji.
Akurat tego mogłoby być troszkę więcej, bo spodobała mi się druga strona Asako ^^

Zapach miłości #6 ♡

Nadciągają duże zmiany w życiu naszej księgowej oraz jej ukochanego.
Nasza urocza para przeprowadziła się do wspólnego mieszkania.

W tej części ich relacja bazuje...

ZAPACH DOJRZAŁEGO ZWIĄZKU

Bo Ty tak pięknie pachniesz
Kiedy przechodzisz pod oknem
Śmiejesz się w głos
Nie obchodzi cię to
Czy ustoję czy upadnę

- Happysad

Z tą manga jest trochę, jak z zapachem kobiety, o którym traktuje. Delikatna, urzekająca, uzależniająca wręcz, pobudzająca… Mógłbym mnożyć tych przymiotników, ale po co, skoro lepiej po prostu sięgnąć po „Zapach miłości” i przekonać się, co ma do zaoferowania. A zaręczam, jest tego naprawdę dużo.

Wspólnego życia i rozwijania związku ciąg dalszy! Dla Asako i Koutarou nadchodzi prawdziwy sprawdzian ich związku w postaci wspólnego zamieszkana. Bo miłość to jedno, tak samo, jak spotykanie się i pomieszkiwanie u siebie nawzajem, ale kiedy zaczynają żyć ze sobą, co miało być spełnieniem marzeń, coś zaczyna zgrzytać… A tu jeszcze Koutarou ma problem co wybrać na prezent dla ukochanej!

ZAPACH DOJRZAŁEGO ZWIĄZKU

Bo Ty tak pięknie pachniesz