Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.90 zł

Świerczewski. Śmierć i kult bożyszcza komunizmu

Krzysztof Potaczała Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura faktu
Prószyński i S-ka
historia biografia reportaż
literatura faktu
historia biografia reportaż

Polecam podobnie jak poprzednie książki autora. Rzetelna, frapująca lektura. Nie jest to sucha historia z lawiną męczących przypisów, lecz prawdziwa opowieść reportażowa.

Krzysztof Potaczała "Świerczewski" Śmierć i kult bożyszcza komunizmu,

"A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?" to jedna z częściej powtarzanych fraz, kiedy zaczynamy mieć wszystkiego dosyć.

Można pojechać i zaszyć się gdzieś w otoczeniu pięknej przyrody, ale Bieszczady to również miejsce walk, wysiedleń, licznych ludzkich dramatów. Akcja" Wisła" zmusiła...

„Komunizm – mam trzy krowy, rząd zabiera je
do kołchozu, gdzie zdychają”.

Każda epoka oraz ustrój polityczny ma swojego bohatera. Każdy z nas wie kim, są Adolf Hitler, Józef Stalin, czy Benito Mussolini. Wszyscy na świecie kojarzą doktora Mengele, czy Lenina. Historia jest bogata w postacie, które nie koniecznie przyczyniły się do dobra narodów i pokoju na świecie....

• E-book
  • Chcę Przeczytać - Literatura Faktu