Szkarłatna łuna

Okładka książki Szkarłatna łuna Maria Paszyńska Patronat LC
Okładka książki Szkarłatna łuna
Maria Paszyńska Wydawnictwo: Książnica Cykl: Wiatr ze wschodu (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wiatr ze wschodu (tom 3)
Książnica
2021-03-24
2021-03-24

Wyróżniona opinia i

Szkarłatna łuna

przeczytanych książek 533 napisanych opinii 511

Historia miłości Anastazji i Kazimierza już trochę się dłuży. Ani jedno ani drugie nie umie do końca podjąć słusznych decyzji. Z jednej strony są młodzi, ale dziwi i męczy mnie już ich postępowanie.
Wątek polityczny trochę wplatany dla urozmaicenia, jest chaotyczny i mało zrozumiały (zwłaszcza dla kogoś kto nie do końca interesował się tą częścią historii).

Trzecia część chyba jak dla mnie najbardziej zagmatwana, bardzo duzo rzeczy się w niej dzieje. Myślałam, ze Anastazja w końcu ułoży sobie życie obok Serhija , że z czasem go pokocha a tu takie zaskoczenie.. Kazimierz też zaczał mnie wkurzać wiecznie niezdecydowany , porzucił żonę z dzieckiem i swoją miłość. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Tatiana zobaczymy co dalej z tego wyniknie.

Bardzo piękna historia, jednak chciałabym żeby już się zakończyła sukcesem :). Nie lubię czytać takich tasiemców rozciągniętych na kilka tomów. Został jeszcze jeden .

Tło historyczne opisane bez większego patosu, co uważam za plus. Jednak postępowanie głównych bohaterów często irytowało mnie. W sumie jednak warto przeczytać.

To już trzeci tom, wspaniałej serii. Coraz więcej zawirowań, zagadek i obłudy. Powieść coraz bardziej wciąga.😀

Na półkach: , , , , , ,

Kolejny tom serii "Wiatr ze wschodu" to już trzeci,historia pięknie napisana wzrusza,chwyta za serce.
Przepiękną książkę przeczytałam.

Przepiękną książkę przeczytałam.

Jak zawsze bardzo fajnie przedstawione tło historyczne, natomiast relacja pomiędzy Kazimierzem a Anastazją staje się już mocno męcząca i irytująca. Mam wrażenie, że bohaterowie nie wiedzą, że można ze sobą rozmawiać i że nie są kukiełkami pociąganymi przez innych ludzi. Przez ten niesmak książka przestaje angażować i ciekawić, bo ciągle istnieje ten sam problem. Pomimo wszystko miło mi się czytało przez większość czasu i chętnie przeczytam następną część w nadziei na jakiś przełom.

Kolejna odsłona przygód Anastazji i Kazy. Pięknie napisana, świetnie się czyta. Polecam.

Przy dwóch poprzednich tomach odczuwałam dużo większą przyjemność czytania. Większe było moje zainteresowanie fabułą, emocji też było od groma. A ta część okazała się pod tym względem znacznie słabsza. Jest ona po prostu nudna i mdła. I szczerze mówiąc, w pewnym momencie zaczęłam mieć już dosyć bohaterów, ich wiecznych problemów i rozterek, do których w dużej mierze sami doprowadzili. Swoim decyzjami i tajemnicami. Poważnego doła można złapać czytając, jak Kazimierz i Anastazja się miotają. Jak cierpią, jak rozpaczają. Jak życie przepływa im przez palce, bo nie potrafią pogodzić się ze stratą, na którą poniekąd sami pozwolili. Jak nie potrafią się ze sobą dogadać. Jak ciągle coś przed sobą ukrywają i na niedomówieniach próbują budować coś nowego. Za dużo było tutaj życiowych refleksji, autorka w kółko nawracała do tych samych wątków, czyli roztrząsania, jak to bohaterom rozpacz związana z niemożnością bycia z ukochaną osobą, rozrywa serce. Czy sięgnę po kolejną część? Szczerze mówiąc, nie wiem. Trochę mnie ten tom zniechęcił, ale może jednak się skuszę. Mimo wszystko, ciekawa jestem czy Kazimierz, Anastazja i Tatiana dowiedzą się w końcu prawdy o postępkach Borysa. A jeśli tak, to jaka będzie ich reakcja.

„Szkarlatna łuna” pięknie przedstawia dalsze losy postaci znanych z poprzednich tomów.
Lata 20. XX wieku, czas burzliwej i krwawej rewolucji dobiegł końca.
Dawne imperium rosyjskie przestało istnieć. Miejsce dawnej arystokracji zajęła nowa władza komunistyczna.
Głoszona przez przywódców propaganda o państwie równości i sprawiedliwości, pociąga przede wszystkim za sobą , klęskę głodu, niewinne ofiary bolszewickiej rzeczywistości. Nastaje świat bolszewickiej Rosji pełen tragicznych wydarzeń, niesprawiedliwości , terroru, zniewolenia i niepewności. To był świat pełen bólu i cierpienia, z którym musiała się zmierzyć ogromna liczba ludzi żyjących w tym okresie, był też światem burzliwego romansu naszych bohaterów.

Wciągająca historia pełna niespodziewanych zwrotów akcji i prawdy historycznej, napisana w bardzo przystępny sposób, która pokazuje trudny temat zniewolenia i różnych zachowań ludzkich. Polecam!!! Czekam na kolejny czwarty tom „ Za zasłoną chmur”.

Lata 20. XX wieku, czas burzliwej i krwawej rewolucji dobiegł końca.

Maria Paszyńska Szkarłatna łuna Zobacz więcej
Maria Paszyńska Szkarłatna łuna Zobacz więcej