Była sobie matka

Alicja Wejner Wydawnictwo: Jagoda literatura piękna
Jagoda
2019-10-31
2019-10-31
matka dorosłe dzieci trudne relacje dorosłość wychowanie synowa teściowa teściowie

Świetna książka. Poruszająca i zdumiewająca zarazem. Zdumiewająca dlatego, że na co dzień chyba nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo skomplikowane są relacje w rodzinie. Tutaj widać to, jak w soczewce.
Pięknie jest być matką, ale nie jest to łatwa rola. Koniecznie przeczytajcie tę książkę :)

Przeczytałam raz, potem drugi... i wracam co jakiś czas. Jest jak spotkanie z przyjaciółką, która mówi "wiesz jak jest, dasz radę"... i daję...

Wreszcie przeczytałam "Była sobie matka". Najpierw długo się zbierałam, żeby tę książkę kupić, a potem jeszcze żeby ją otworzyć. Ale zrobiłam to, a kiedy już przeczytałam pierwszą stronę, zatrzymałam się dopiero na ostatniej. Fascynująca lektura.
Sama jestem matką i teściową i wiem, że jest dokładnie tak, jak w Była sobie matka. Niełatwo. Ale kochamy swoje dzieci także wtedy kiedy są już dorosłe i kiedy wcale nas nie słuchają. Nieustannie w nich wierzymy i nie przestajemy kochać. Zdecydowanie warto przeczytać.

Ta książka dla matek to jak skarb. Stosunki pomiędzy rodzicami a dziećmi należą do spraw drażliwych. Matki zwykle odpowiadają, że wszystko jest w porządku ale tak nie jest. Gdzie tkwi przyczyna wzajemnego ranienia się, burzliwego związku? Myślę, że ta książka daje, choć w części odpowiedź. Autorka nie radzi nam, jak się zachowywać w stosunku do dzieci. To nie poradnik. Ona pokazuje przykłady z życia, które znacznie lepiej obrazują te relacje. Po przeczytaniu tej książki długo się zastanawiałam, jakie są moje relacje z moją córką. Cóż, muszę przyznać, że nie wesołe i to sporo mojej w tym winy. Ale być może jest też tak, że córka zajęta własną osobą wyolbrzymia swoje potrzeby a brak ich zaspokojenia zrzuca na mnie. A ja mogę jej dać tylko miłość. Czasami to docenia. Radzę sięgnąć po tę piękną i wzruszającą pozycję. Każdy znajdzie w niejm odrobinę siebie i swojego dziecka.

• Powieść.
  • Opowiadania

Dodaj cytat z książki Była sobie matka