Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie

Barbara Faron Wydawnictwo: Astra historia
Astra
historia
2019-10-10

Bardzo lubię takie książki. Ta miejscami się powtarza. Można wyczuć że autor troszkę na siłę ją wydłuża. Jednak nie zmienia to faktu, że rzuca wiele światłą dziennego na codzienne "rytuały", powiedzenia czy też zachowania. Pokazuje że każdy, niezależnie czy jest to średnioweicze czy czasy współćzesne, troszkę tą magią się zajumje. Polecam

Ależ ja uwielbiam wszelkiego rodzaju popularnonaukowe opracowania dotyczące mojego ukochanego Krakowa! Wszelkie biografie postaci, które tworzyły to miejsce, miejskie legendy, ciekawostki, tajemnice, jego złe i dobre strony...Nie dziwi zatem chyba fakt, że kiedy tylko Wydawnictwo Astra zaczęło wydawać książki poświęcone temu, jak dawniej wyglądało życie w Krakowie – obok...

2089

Bardzo dobre opracowanie ukazujące w jakie zabobony wierzono w dawnym Krakowie i jak sobie z nimi radzono. Autorka sporo miejsca poświęciła alchemii i znanym postaciom, które się nią parały. Do tego opisała procesy sądowe kobiet z okolic Krakowe, które w środowisku lokalnym uchodziły za czarownice.
Dobrze się czyta. Polecam !

• Historia
  • (3) - Nauka