Firma, czyli Ty

IMKER
Company of One
biznes, finanse
Karol Łaciok

Idealna aby złapać natchnienie i motywację. Pokazują drogę rozwoju firmy nie poprzez wzrost strukturalny, a poprzez wzrost jakości i zadowolenia klientów.

Książka całkiem ciekawa, lecz strasznie dużo powtórzeń i wodolejstwa.

Notatki:
- Działalność to sposób myślenia i model prowadzenia firmy.
- Najlepsza strategią jest stworzyć najpierw biznes poboczny i po przekroczeniu progu opłacalności, można dopiero wtedy rzucić etat żeby sie na tym skupić w całości.
- Firmy powinny stawiać się bardziej skalowalne i wydajne, a nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W świecie biznesu bardzo dużo się mówi o wzroście i nieustannym rozwoju. Liczą się coraz lepsze wyniki finansowe, wzrost zatrudnionych pracowników oraz rosnąca wartość przedsiębiorstwa. Wszystko w imię stawania się coraz większym. Czasami jednak jest to robione kosztem samej firmy. Tworząc wizerunek coraz większego gracza na rynku, nie biorąc pod uwagę jej rentowności. To...

Książka jest dobra i pokazuje ciekawe podejście do prowadzenia firmy, mi osobiście jest bardzo bliskie. Można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Mogłaby być o połowę krótsza, autor często powtarza to samo i nie wnosi nic nowego.

Nie jest to książka wybitna, raczej dla ludzi, którzy dopiero planują biznes, ale można pare ciekawych wskazówek wyciągnąć.

Nie doczytałam do końca, a nawet chyba nie do połowy. Mam wrażenie, że autor mówi w kółko to samo i niczego to nie wnosi.

Nie wiem skąd takie peany. Nie wyczytałam w tej książce nic, co byłoby nowością. Nie powiem - cieszą mnie ludzie, którzy nie klękają przed słowem "rozwój" (w sensie zwiększania ekspansji). To raczej pozycja, która uwiarygadnia autora i mówi,że tworząc firmę jeśli ona pozostaje mała - to jesteś absolutnie wolny w decyzjach. Niektórym o to chodzi.

Bardzo dobra książka. Otwiera oczy na to, co ważne w świecie przedsiębiorców. Kreuje nowy sposób patrzenia na pracę i rozwijanie własnej firmy. Dla mnie będzie ona wielką inspiracją do zmian.

• Biznes
  • Chcę w prezencie