Firma, czyli Ty

IMKER
2019-06-15
2019-06-15
Karol Łaciok

Koncept intrygujący ale forma niekoniecznie udana.

Koncept intrygujący ale forma niekoniecznie udana.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Drogowskaz dla osób myślących biznesowo. Niecodzienne spojrzenie na biznes. Autor wyjaśnia oraz pokazuje na własnym przykładzie, że firmy nie muszą rosnąć, kapitalizm nie oznacza przymusu rozwoju.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zawiera cenne wskazówki, przemyślenia, aczkolwiek zbyt wydłużona została forma podania treści. Na pewno nie polecam osobom myślącym o biznesie offline.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jeżeli ktoś zaczyna biznes, albo myśli o biznesie to warto by po nią sięgnął, podobnie jak po "Mit przedsiębiorczości".

Warto przeczytać i poukładać sobie w głowie procesy zawczasu.

Warto przeczytać i poukładać sobie w głowie procesy zawczasu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa pozycja dla osób chcących rozkręcić własny biznes.

Ciekawa pozycja dla osób chcących rozkręcić własny biznes.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka pokazująca, że nie każda firma musi dążyć do ciągłego rozwoju, często kosztem zdrowia właścicieli. Pokazuje też, co jest w biznesie najważniejsze, a o czym często nasi miejscowi "Janusze Biznesu" zapominają - relacje z klientem i robienie po prostu dobrej roboty.
Polecam każdemu, kto ma pomysł na siebie i swoją firmę, ale nie chce poświęcać jej całego swojego życia lub boi się, że to go przerośnie.

Świetna pozycja - aby robić wielkie rzeczy w biznesie, nie trzeba być ogromną firmą. Fajny poradnik dla freelancera, małej firmy, ciekawe badania z podanymi źródłami a w dodatku spora dawka wiedzy nt. znaczenia marki osobistej, dzielenia się wiedzą, obsługi klienta i biografii autora, który pisze przecież na bazie własnych doświadczeń i można się dzięki temu z nim utożsamić :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Idealna aby złapać natchnienie i motywację. Pokazują drogę rozwoju firmy nie poprzez wzrost strukturalny, a poprzez wzrost jakości i zadowolenia klientów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka całkiem ciekawa, lecz strasznie dużo powtórzeń i wodolejstwa.

Notatki:
- Działalność to sposób myślenia i model prowadzenia firmy.
- Najlepsza strategią jest stworzyć najpierw biznes poboczny i po przekroczeniu progu opłacalności, można dopiero wtedy rzucić etat żeby sie na tym skupić w całości.
- Firmy powinny stawiać się bardziej skalowalne i wydajne, a nie większe.
- Zbyt szybki wzrost to balansowanie na krawędzi bankructwa.
- Przedsiębiorcy jednoosobowemu powinno zawsze zależeć na: stabilności, prostocie i niezależności.
- Aby skalować zarobki, należy podnosić ceny do momentu do którego większość klientów z nami zostanie.
- Pytanie które warto sobie zadać: Dlaczego klienci potrzebują mojego produktu?
- Pracoholizm to zaburzenie, a nie ukierunkowanie na lepsze wyniki.
- Im bardziej jesteś zajęty, tym mniej masz czasu na myślenie.
- Pytanie: Jak mogę przetestować mój pomysł na mniejsza skalę?
- Twoja firma to Twoja osobowość, nie warto się tego wstydzić.
- Produkt powinien być transparentny (wady i zalety),to buduję lojalność wśród klientów.
- Klient musi czuć się lepiej po zakupie Twojego produktu, niż przed.

Książka całkiem ciekawa, lecz strasznie dużo powtórzeń i wodolejstwa.

Notatki:
- Działalność to sposób myślenia i model prowadzenia firmy.
- Firmy powinny stawiać się bardziej skalowalne i wydajne, a nie...

Polecam dla osób, które chcą połączyć etat z własną firmą.

Polecam dla osób, które chcą połączyć etat z własną firmą.

• Biznes
  • Firma