Skąpiec

Okładka książki Skąpiec
Molier Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Promocja" Seria: Lektury szkolne [ Oficyna Wydawnicza Promocja] utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Lektury szkolne [ Oficyna Wydawnicza Promocja]
L’Avare
Oficyna Wydawnicza "Promocja"
2001-01-01
2001-01-01
Tadeusz Boy-Żeleński
Francja skarb komedia Harpagon

więcej Więcej

Jako lektura i szkolny obowiązek "skąpiec" jest w porządku, ale jako książka, którą czyta się dla przyjemności, już raczej nie przejdzie. Czasami było śmiesznie czasami absurdalnie. Przyznaję, że kilka razy nawet się uśmiechnęłam, choć te 100 stron bardzo mi się dłużyło, a zwrot akcji na zakończenie tylko zmęczył. Bohaterowi wydają się płascy, sztampowi i właściwe...

Boże, nalepsza lektura ever! W życiu się tak na żadnej nie uśmiałam XDD

miło mi się czytało, dość zabawna;)

Zabawna i przerysowana(co sprawiało, że była jeszcze odrobinkę zabawniejsza), jak na lekturę, to świetna książka

Dawno nie przeczytałam tak dobrej lektury:p

Kolejna prościutka historia, polecam gorąco :) :) :)

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

3,5/5

Bardzo przyjemna komedia, momentami bardzo zabawna. Czyta się dobrze, szybko i lekko.

Takie 5 gwiazdek, bo było śmieszne czasami, ale głupiutkie i chwilami bez sensu. Czytać się dało tak po prostu, na lekcję, ale już dla przyjemności... no niestety tylko początek był fajny, później jakoś się to dłużyło. Nie powiem, że jest to najgorszy dramat, jaki czytałam, ale nie był też najlepszy. Był po prostu taki sobie - szczególnie już po rereadzie. Trochę szkoda, że...

19 689
    1 831