Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki

Michał Rusinek Wydawnictwo: Agora publicystyka literacka, eseje
Agora
język polszczyzna poprawność językowa anegdoty poradniki
publicystyka literacka, eseje
język polszczyzna poprawność językowa anegdoty poradniki

Nie spodziewałam się, że tak mnie rozbawi ta książka. Głupota ludzka nie zna granic, a wykorzystanie cudacznych tytułów, sytuacji, zupełnie kontrastowych, irracjonalnych porad było prześwietnym pomysłem.

Na półkach: , , , ,

Kilka dni temu sięgnęłam po książkę Michała Rusinka pt. "Pypcie na języku", która okazała się bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Na fali tego doświadczenia, postanowiłam przeczytać kolejne jego dzieło. Tym razem miałam już jednak konkretne oczekiwania, którym niestety książka "Niedorajda... " do końca nie sprostała. Autor w sposób niesamowity bawi się językiem. Jego komentarze...

Zabawna, choć delikatnie, bo i humor subtelny. Choć momentami chichotałam już na całego.

Przezabawna, a teraz czas na pypcie.

Tak, tak, tak! Uwielbiam ten rodzaj poczucia humoru. W minionym roku czytałam "Pypcie na języku", teraz wreszcie przyszedł czas na kontynuację. Ubawiłam się do łez 😂 mimo, że nie jest obszerna, skutecznie pocieszyła mnie po nieszczęsnych najeżonych ciasteczkach. Uwielbiam twórczość pana Rusinka, tak w wersji dla dzieci, jak i dorosłych.

Tutaj autor bierze na tapet...

Po rewelacyjnych "Pypciach na języku" przy których kilka razy uśmiałam się do łez, bez wahania "sięgnęłam" po kolejną książkę Michała Rusinka, jednak trochę się rozczarowałam. Niby zabawne, ale trochę na siłę. Nie miałam motywacji żeby doczytać do końca.

2042

Na półkach: , , , , , , ,

Książka odsłuchana dzięki aplikacji Empik Go.
Czyta :Michał Rusinek

Ależ się ubawiłam słuchając tej książki.
Pan Michał robi przegląd poradników:Ja podrywać ,jak napisać książkę czy jak być mężczyzną (więcej nie zdradzę) .
Świetne podejście do tematu ,przyznam się szczerze że słuchając tych porad ,nieźle się ubawiłam ,a nawet odpowiadałam autorowi (hahaha).
Jedyny minus...

Fajnie się czytało, dużo było zabawności, ale jednak wcześniejsza była majstersztykiem, a ta już nie.

Poradnik o poradnikach na różny temat. Ubawiłam się setnie, pan Rusinek jest mistrzem słowa i gry słownej. Polecam.

Książka lekka i zabawna, a jednocześnie widać w niej erudycję autora. Nie wszystkie rozdziały podobały mi się jednakowo, np. ten o tatuażach odebrałem jak kopanie leżącego, niemniej nawet to zrobione jest kulturalnie. Urzekł mnie za to rozdział o byciu paryżanką.
Największą wadą książki jest to, że jest taka krótka. Na pewno jest kilka dziedzin, którym dobrze zrobiłby...

Dyskusje

• 2019