Hotel Bristol. Na rogu historii i codzienności.

Faustyna Toeplitz-CieślakIzabela Żukowska Wydawnictwo: Arkady historia
Arkady
hotelarstwo Warszawa Bristol historia
historia
hotelarstwo Warszawa Bristol historia

Z wizytą w Bristolu
Będąc na Krakowskim Przedmieściu, trudno nie zwrócić uwagi na Hotel Bristol, jeden z najstarszych i najdroższych (jeśli nie najdroższy w Warszawie). Podziwiając zarówno sam wygląd zewnętrzny budynku, jak i dając się zauroczyć jego wnętrzom, z których część posiada secesyjną dekorację, nie zastanawiamy się często nad tym, jak powstawał, co było impulsem...

Ładnie wydana pozycja. Ciekawy temat, przynajmniej dla mnie. Jednak po lekturze mam pewien niedosyt. Mam wrażenie, że można było bardziej zagłębić się w ten temat.

• Varsaviana
  • historia
  • Chce w prezencie historia Polski
  • Literatura faktu, biografie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Hotel Bristol. Na rogu historii i codzienności.