Warszawianka, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze w warszawskiej PWST, dziennikarka. W latach dziewięćdziesiątych rozpoczęła pracę w Polskim Radiu, przygotowując audycje o tematyce kulturalnej dla radiowej Trójki oraz Jedynki i Dwójki. Jeszcze w czasie studiów zainteresowała się historią teatru i filmu żydowskiego w Polsce.
Hotel Bristol – losy luksusowego hotelu na Krakowskim Przedmieściu od końca XIX wieku po czasy współczesne na tle historii miasta stołecznego Warszawa i Polski. Życie towarzyskie, kulturalne i polityczne stolicy, pikantne szczegóły, anegdoty, ciekawostki, plotki. Najsławniejsze nazwiska epoki z całego świata tj: Marlene Dietrich, Maria Skłodowska-Curie, Wojciech Kossak, Lady Tacher, Eugeniusz Bodo, Pablo Picasso, Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski, Natalie Cole, Woody Allen, Scorsese i wielu … wielu innych a do tego przepiękna grafika starej Warszawy. Dla miłośników historii, polityki oraz przepięknej infografiki polecam :-)
Link: https://www.youtube.com/watch?v=AjwQ7i27Qwc
Trzy gwiazdki głównie za wybranie tematu, bo przedwojenne kino nieme i wytwórnia Sfinks to kopalnia wydarzeń. Niestety całość opisana jest nudnym stylem przypominającym pracę magisterską, a autorki nie panują nad niewielkim w sumie materiałem. Zaskoczyła mnie ogromna czcionka, brak indeksu i liczba błędów. Reymont nie dostał Nagrody Nobla za "Ziemię obiecaną", tylko "Chłopów" (str. 125). Samborski miał na imię Bogusław, a nie Bogdan (str. 206). Karolina Lubieńska, a nie Łubieńska (str. 209). Pomysł, że Niemcy wprowadzili w czasie wojny na ekrany kin film "Żona i nie żona" ze względu na udział Samborskiego i Syma jest wyssany z palca (str. 223). Stanisław Szebego, a Szabego (str. 113). To tylko kilka pierwszych z brzegu bzdur, które rzuciły mi się w oczy.