Owoce miłości

Okładka książki Owoce miłości Karolina Wilczyńska
Okładka książki Owoce miłości
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Rok na Kwiatowej (tom 4)
Czwarta Strona
2018-09-05
2018-09-05
literatura polska

Jak ten rok szybko minął. Wiola jest matką trójki dzieci. Sama je wychowuje, bo Mariusz przyjeżdża tylko w weekendy, a i to nie każdy. Viola podejrzewa go o zdradę. By pozbyć się zbędnych kilogramów zaczyna ćwiczyć przyciągając również inne matki. Malwina szykuje się do ślubu. Lilianie dobrze układa się z Januszem i coraz lepiej z Agnieszką. Róża jest w ciąży i niedługo rozwiązanie. Ale wcale nie jest tak słodko. Każda z bohaterek boryka się z własnymi słabościami. Poczytaj.

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo przyjemnie czytająca się saga .
Cztery przyjaciółki ,różne problemy i troski,ale zawsze mogą na siebie liczyć.

Bardzo przyjemnie czytająca się saga .
Cztery przyjaciółki ,różne problemy i troski,ale zawsze mogą na siebie liczyć.

Pierwsza część serii "Rok na Kwiatowej" dobiega końca i koczy się tez wspólny rok przyjaciółek. Każda przeżyła go na swój sposób i wedle własnych pomysłów. Był i ślub i kryzys małżeński i przygotowanie do roli mamy. Działo się oj działo. Polecam wszystkie tomy

Lekka książka opowiadająca o losach 4 przyjaciółek mieszkających przy jednej ulicy. Narracja poprowadzona w sposób bardzo oryginalny. Miałam wrażenie jakbym była 5 przyjaciółką w tym towarzystwie. Otwierając książkę, wstępowałam na ploteczki do Wioli, Liliany, Róży i Malwiny. Babska książka o babskich sprawach. opowiada o szczęściu, ale też problemach, jest dużo miłości. Niestety miałam wrażenie, że książka jest częścią czegoś większego i wchodzę do niej w połowie, nie znając początku. Polecam Wam bardzo przeczytanie całej kwiatowej serii, która przepełnia optymizmem. Bardzo fajny pomysł z tą narracją. Naprawdę!

Rok na Kwiatowej to bardzo pozytywna seria. Pokazuje, że przyjaźń, lojalność, wzajemna życzliwość i dobre relacje sąsiedzkie są w cenie.

Półtora roku temu przeczytałam trzeci tom serii "Rok na Kwiatowej" Karoliny Wilczyńskiej pt. "Dotyk Słońca". Nie przypadł mi do gustu i może dlatego zrobiłam sobie dłuższą przerwę od tego cyklu. Teraz widzę, że seria urosła do ośmiu tomów, a jestem dopiero po czwartym 😄😜

Mąż Wioletty spędza czas z rodziną tylko w weekendy. W związku z tym Wiola musi sama zająć się mieszkaniem na Kwiatowej i trójką małych dzieci. Kobieta nie czuje się do końca spełniona i postanawia zmienić swój styl życia. Decyduje się na codzienne ćwiczenia w siłowni plenerowej. Wkrótce dołączają do niej inne kobiety. Spontaniczna decyzja Wioli sporo zmienia w jej i innych kielczanek życiu.
Malwina przygotowuje się do ślubu z Czubem. Sporo pomaga jej mama. Intryguje ją jednak nieznana do tej pory ciotka.
Ciąża Róży nie przebiega do końca stabilnie, więc przed zakończeniem roku szkolnego kobieta bierze zwolnienie lekarskie. W tym, by nie zakopała się zaniedbana w łóżku, spory wkład mają koleżanki z Klubu Kapciowego.
Firma Liliany funkcjonuje jak w zegarku. Kobieta jednak mocno przeżywa zbliżającą się rozprawę sądową przeciwko jej ojcu.

Tak jak przypuszczałam półtora roku temu, główną narratorką tomu czwartego serii jest Wiola. Muszę przyznać, że jej entuzjazm, gadulstwo i spory dystans do siebie sprawiły, że z przyjemnością czytałam część opowiadaną przez nią. Ustalenie sobie harmonogramu dnia i trzymanie się go oraz ostra praca nad sobą to coś, co mnie przekonuje. Każda kobieta w pewnym momencie dochodzi do pewnej ściany, od której musi się odbić i dobrze, by to zrobiła podobnie do Wioli. Ten optymizm jest naprawdę budujący.
W tym tomie nijaka była dla mnie Malwina. Mimo że przedstawiona jest jako osoba stawiająca na swoim, jej postać nie do końca mnie przekonała. Już wolałam depresyjną Różę.

Przyznaję, że miło było znów stać się przyjaciółką, której zwierzały się kobiety z Klubu Kapciowego.

Wiolka nam szaleje, z kury domowej zrobiła się nam prawie celebrytka :) Mama trójki dzieci potrafi się zorganizować i jest wzorem ! Ta historia może podnieść niejedną mamę, do tego ich klub Kapciowy który potrafi podnieść z kolan. Każda z naszych bohaterek ma problemy, rozterki, sukcesy.. każda ma różne emocje i uczucia i to jest piękne bo prawdziwe.. przyjaciele są po to by po prostu być ..

Cykl "Rok na Kwiatowej" to dobrze napisane, podnoszące na duchu czytadełka dla kobiet. Jego druga połowa nieco mnie rozczarowała nagłą zmianą głównych bohaterów, ale całość i tak się czyta - przynosi trochę uśmiechu, ciepłych uczuć. Przyjemna literatura.

Ostatnio przeczytałam książkę ze zdjecia, a jest to powieść, która dotarła do mnie w ramach #Booktour organizowanego przez @po_prostu__anna
Czwarta część serii #roknakwiatowej "Owoce miłości", to przyjemne obyczajówka, w której poznajemy dalsze losy przyjaciółek z ulicy Kwiatowej. Ta część, jak dotąd, najbardziej przypadła mi do gustu. Coraz bardziej zżywam się z bohaterkami😍
Na swoją kolej czeka już piąty tom, za który zabiorę się już w nadchodzącym tygodniu, mam delikatną obsuwe, bo miał byc przeczytany w tamtym🙈 jestem barszo ciekawa co przygotowała autorka i czym mnie zaskoczy w kolejnych historiach.
Polecam tę serię wszystkim fankom obyczajówek. ❤

"Owoce miłości" Karoliny Wilczyńskiej jest to czwarty tom serii "Rok na Kwiatowej". Wspólnie spędzony przyjaciółek rok na Kwiatowej dobiega końca. W tym tomie Wioletta myśli, że jej małżeństwo sie rozpada. Mimo wszystkich domowych i matczynych obowiązków stara się aktywnie spędzać czas. Chce realizować swoją pasje i pomysł który w związku z nią właśnie się narodził. Nasza druga bohaterka Malwina spędza lato na przygotowaniach do ślubu ale niestety jej radosne przygotowania przysłania rodzinna tajemnica - co może ukrywać jej mama z ciotka i dlaczego sie do siebie nie odzywaja? Róża trzecia przyjaciółka też stara się odnaleźć i przygotować do nowej roli. W ciężkich chwilach ma wsparcie przyjaciela i może to on pomoże jej uwierzyć że będzie szczęśliwa.

Dodaj cytat z książki Owoce miłości