Ideał i antyideał kobiety w literaturze greckiej i rzymskiej

Dodaj do pakietu
Średnia ocen
7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Sapere aude. Księga pamiątkowa ofiarowana profesorowi dr. hab. Marianowi Szarmachowi z okazji 65 rocznicy urodzin Wanda B. Amarantidou, Bartosz B. Awianowicz, Krystyna Bartol, Alicja Brusewicz, Lech Brusewicz, Bogdan Burliga, Jerzy Danielewicz, Ignacy R. Danka, Krzysztof Głombiowski, Danuta Jędrzejczak, Elwira Kaczyńska, Gościwit Malinowski, Maria Marcinkowska, Przemysław Nehring, Zbigniew Nerczuk, Magdalena Monika Nowak, Remigiusz Popowski, Joanna Rostropowicz, Rafał Rosół, Ewa Skwara, Jerzy Styka, Tomasz Tadajczyk, Krystyna Tuszyńska, Elżbieta Wesołowska, Krzysztof Tomasz Witczak, Przemysław Wojciechowski, Sławomir Wyszomirski, Mariusz Zagórski, Robert K. Zawadzki
Ocena 7,5
Sapere aude. K... Wanda B. Amarantido...
Okładka książki Wybitny niemiecki poeta romantyczny z Ziemi Raciborskiej. Joseph von Eichendorff. Halina Białek, Ryszard Kincel, Adolf Kuhnemann, Andrzej Lam, Franciszek Antoni Marek, Gerhard Nickel, Jerzy Pośpiech, Joanna Rostropowicz, Marcin Worbs, Jerzy Szymik ks.
Ocena 6,0
Wybitny niemie... Halina Białek, Rysz...

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
14
13

Na półkach:

Przeczytana na studia... Genialnie wprowadza w temat. Idealna dla zainteresowanych tematem. Polecam

Przeczytana na studia... Genialnie wprowadza w temat. Idealna dla zainteresowanych tematem. Polecam

Pokaż mimo to

1
avatar
1373
1373

Na półkach: , , , , ,

Niniejszy tom jest zbiorem referatów wygłoszonych na konferencji, która odbyła się w grudniu 2016 roku w Gdańsku. Tematem tej konferencji był ideał kobiety, który w tytule książki uzupełniono jeszcze o "antyideał". Prace różnych autorów (mogę, trawestując poetę, powiedzieć: quorum pars parva fui) dotyczą literatury greckiej i rzymskiej od Homera po czasy późnego antyku. Przedstawione tu sylwetki kobiece ukazują albo wyjątkowo dobre albo wyjątkowo złe cechy kobiet. W wielu miejscach chciałoby się stwierdzić, że analizowane teksty źródłowe więcej mówią nie o kobietach, a o swoich - męskich zwykle - autorach. Postacie mitologiczne, historyczne i literackie występują tu obok siebie, czasem - moim zdaniem - nie do końca słusznie. Zasadniczo jednak niniejsza praca zbiorowa pokazuje, jak bardzo rozwija się dzisiaj nurt badań nad kobietami w starożytności. Niektóre teksty mają charakter dość ogólny, a niektóre bardzo szczegółowy, tak więc w sumie mamy tu klasyczną pracę zbiorową, z której zwykle zainteresowani wybierają tylko poszczególne rozdziały, a tylko nieliczni czytają ją w całości.

Tomasz Babnis

Niniejszy tom jest zbiorem referatów wygłoszonych na konferencji, która odbyła się w grudniu 2016 roku w Gdańsku. Tematem tej konferencji był ideał kobiety, który w tytule książki uzupełniono jeszcze o "antyideał". Prace różnych autorów (mogę, trawestując poetę, powiedzieć: quorum pars parva fui) dotyczą literatury greckiej i rzymskiej od Homera po czasy późnego antyku....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

12
Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ideał i antyideał kobiety w literaturze greckiej i rzymskiej


Reklama
zgłoś błąd