Mózg. Rozwiń swój potencjał

Okładka książki Mózg. Rozwiń swój potencjał Sylwester Kowalski
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Mózg. Rozwiń swój potencjał
Sylwester Kowalski Wydawnictwo: Zwierciadło nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Zwierciadło
2017-09-20
2017-09-20
psychologia mózg potencjał

Książka przeczytana i z przyjemnością jeszcze do niej wrócę. Mega dawka wiedzy i to w przystępnej formie. Polecam!

Moja druga książka w dziedzinie mózgu, doświadczenie zdecydowanie lepsze według mnie niż w przypadku książki "Gupi muzg" Dean'a Burnett'a. Była dla mnie przede wszystkim bardziej użyteczna. Zawiera cenną wiedzę i do tego masę ćwiczeń oraz porad. Nie zmieniła mojego życia, bez przesady 😅
Jednak wiele mi uświadomiła, zdecydowanie polecam, warto spróbować, myślę że każdy może znaleźć jakiś rozdział dla siebie.

Niestety ta książka to nie moje klimaty. Dla kogoś zainteresowanego myślę że będzie bardzo dobrym prezentem ponieważ ma fajną szatę graficzną i dużo informacji oraz ciekawych faktów (są też ćwiczenia) Osobiście przypasował mi aby rozdział 5 na trening pamięci ;)

Książka ma ciekawą treść, napisana lekkim i przyjemnym językiem, zawiera dużo ciekawostek na temat funkcjonowania mózgu jak i jego budowy, są także przeróżne zadania do rozwiązywania. Na pewno warto tą książkę mieć na swojej półce i wracać do niej od czasu do czasu.

Przyznam, że czytało mi się ciężko. Jak dla mnie za dużo oczywistych faktów, a za mało mniej znanych ciekawostek. Doceniam ćwiczenia, jednak nie wiem, czy umieszczanie ich wewnątrz książki nie było marnowaniem miejsca. Niestety oczekiwałam więcej nieznanych mi ciekawostek, dlatego jestem zawiedziona tą lekturą. Największym plusem był tangram, o którym do tej pory nie wiedziałam, a teraz dołączył do jednej z moich ulubionych kreatywnych rozrywek.

Mózg stanowi zaledwie 2% naszego ciała, jednak jego rola w funkcjonowaniu organizmu człowieka jest kluczowa. O tym niezwykłe istotnym dla nas organie opowiada książka Sylwestra Kowalskiego „Mózg. Rozwiń swój potencjał”.
To praktyczny poradnik, który omawia mechanizmy działania mózgu i sposoby jak można na niego oddziaływać, by optymalizować jego pracę i czerpać z niego jak najwięcej korzyści.
W kolejnych rozdziałach autor przedstawia zagadnienia dotyczące budowy, funkcjonowania, sposobu odżywiania, a także rozwijania mózgu. Pisze także o pozytywnym wpływie relaksacji i medytacji na jego działanie. Oddzielny rozdział poświęcony jest wpływie muzyki na funkcjonowanie naszego mózgu – okazuje się, że muzyka absorbuje mózg, zarówno podczas grania na instrumentach, jak i podczas biernego słuchania. Na poprawę nastroju autor poleca m.in. „ Cztery pory roku” Antoniego Vivaldiego, „Sonatę księżycową” i „Dla Elizy” Ludwika Van Beethovena, Nokturny Fryderyka Chopina, „Błękitną rapsodię” George’a Gershwina i „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego.

Wiedza zawarta w książce Sylwestra Kowalskiego pozwala lepiej poznać samego siebie. To pożyteczne kompendium wiedzy z zakresu funkcjonowania mózgu i jego obsługi na poziomie użytkownika. Dodatkowo znajduje się w niej mnóstwo różnorodnych ćwiczeń, zagadek i łamigłówek, które w praktyczny sposób pomogą rozwinąć umiejętności naszego mózgu.

DUŻA CIEKAWOŚĆ, BO ZAWSZE WARTO ROZWIJAĆ SWÓJ POTENCJAŁ.

Wyobrażacie sobie podręczniki naukowe? Kto studiował, ten doskonale wie, co znajdziemy w tego typu książkach. Tym razem jest inaczej, ponieważ Sylwester Kowalski w swojej książce Mózg podaje nam mnóstwo cennej wiedzy, ale w przystępny i przyjemny dla czytelnika sposób. Odkrywane kolejno tajemnice mózgu są interesujące na tyle, by coraz bardziej ochoczo przewracać strony książki. Autor zaczyna od podstawowej wiedzy na temat budowy mózgu i jego funkcjonowania. Ukazuje różnice między mózgiem kobiecym a męskim czy opisuje emocje. W każdym rozdziale podaje przykłady zachowań, które pomagają w lepszym zrozumieniu poruszanych zagadnień.

Sylwester Kowalski daje nam możliwość treningu mózgu. Tak, mózg można trenować i to w różny sposób. Istnieje wiele praktycznych zadań czy samych form, które pomagają w wzmocnieniu pracy mózgu. Co ciekawe, po 30 roku życia jego wydajność spada, dlatego ćwiczenia wydają się być korzystną opcją. Jeśli chcemy cały czas być w pełni aktywni umysłowo. Dzięki zadaniom Sylwestra możemy przekonać się, jak działa nasz mózg i jak może działać. A może znacznie lepiej. Przy czym nie możemy zapominać o jego relaksie. Odpoczynek należy się każdemu i warto to zapamiętać. Zbyt duża ilość pracy czy zła dieta – wszystko to wpływa na pracę tego cudownego narządu, jakim jest ludzki mózg. Nie możemy o tym zapominać. Dlatego wszystkich tych, którzy zaniedbali swój umysł, zachęcam do sięgnięcia po pozycję Mózg, od wydawnictwa Zwierciadło.

Nie od dziś wiadomo, że sztuka ma moc terapeutyczną. Ateterapia jeszcze kilka lat temu była dla wielu osób obcym pojęciem. Sztuka pomaga w terapii, relaksuje, odpręża i poszerza nasze horyzonty. Czy to plastyka czy muzyka – tak kreatywne dziedziny pomagają w leczeniu zaburzeń psychicznych oraz wielu innych schorzeń. I wcale nie musimy być wyposażeni w ogromny talent artystyczny, by skorzystać z dobroci arteterapii. A skoro możemy zrelaksować mózg malując czy słuchając muzyki, to czemu nie spróbować? Polecam, naprawdę warto!

Każdy z nas kieruje się w życiu pewnymi zasadami. A gdyby tak wprowadzić kilka dla naszego mózgu? Sylwester Kowalski ma na to idealny sposób w formie krótkich, lecz niezwykle ważnych treści, które powinniśmy powtarzać sobie każdego dnia. Rzecz jasna, należy wdrożyć je w życie, by w pełni wykorzystać potencjał naszego mózgu. Książka nie jest skierowana tylko dla studentów, naukowców czy miłośników psychologii lub medycyny. Ona jest dla każdego, ponieważ każdy z nas może się rozwijać, by funkcjonować lepiej i cieszyć się ze swojego życia.

Interesujący poradnik i przegląd wiedzy na temat tego co się w naszych głowach dzieje. Lekkie i przystępne z garścią przydatnych wskazówek na codzień

• Psychologia
  • Chcę kupić
  • Popularnonaukowe
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Dodaj cytat z książki Mózg. Rozwiń swój potencjał