Deadline. Zdążyć przed terminem

Okładka książki Deadline. Zdążyć przed terminem
Tom DeMarco Wydawnictwo: StudioEMKA biznes, finanse
287 str. 4 godz. 47 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Tytuł oryginału:
The Deadline
Wydawnictwo:
StudioEMKA
Data wydania:
2017-06-13
Data 1. wyd. pol.:
2017-06-13
Liczba stron:
287
Czas czytania
4 godz. 47 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365068347
Tłumacz:
Witold Turopolski
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Czynnik ludzki - skuteczne przedsięwzięcia i wydajne zespoły Tom DeMarco, Timothy Lister
Ocena 8,3
Czynnik ludzki... Tom DeMarco, Timoth...

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
24 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
432
11

Na półkach:

Bardzo ciekawie opowiedziana historia o problemach z jakimi na co dzień styka się menedżer projektu. Jedyny mankament tej pozycji to, że opisuje podejście waterfall do tworzenia oprogramowania, co obecnie jest już tak często spotykaną metodologią wytwarzania oprogramowania. Jednak większość rad i informacji jest uniwersalna i można je stosować niezależnie od metodologii

Bardzo ciekawie opowiedziana historia o problemach z jakimi na co dzień styka się menedżer projektu. Jedyny mankament tej pozycji to, że opisuje podejście waterfall do tworzenia oprogramowania, co obecnie jest już tak często spotykaną metodologią wytwarzania oprogramowania. Jednak większość rad i informacji jest uniwersalna i można je stosować niezależnie od metodologii

Pokaż mimo to

0
avatar
1533
1516

Na półkach: ,

Autor niniejszej książki, Tom DeMarco, to amerykański konsultant, informatyk, jeden z twórców inżynierii oprogramowania, ale także niezły pisarz. Autorowi udało się przedstawić zaporowe, nieprzyswajalne, nudne jakby się zdawało dla wielu kwestie dot pracy zespołu zajmującego się tworzeniem oprogramowania w sposób prosty, inteligentny, zabawny, przyswajalny w zasadzie dla każdego.
Tytułowe deadline, to angielski termin oznaczający cezurę bądź granicę czasową, przed jaką dana czynność ma zostać wykonana.
W dzisiejszych czasach, wśród pędu życia, a szczególnie w branżach pokroju IT, deadline pojawia się w zasadzie co chwila. Można nawet śmiało rzec, iż deadline jest nieodzowną częścią naszego świata. DeMarco napisał o tym ciekawą, humorystyczną, postrzeganą z lekkim przymróżeniem oka książkę.
Książka podzielona jest na kilka rozdziałów. Każdy opowiada o kolejnym etapie powstawania danego projektu. Sporo miejsca jest także poświęcone kontaktom między pracownikami, rekrutacji nowych pracowników, integracji zespołu etc. Każdy z rozdziałów zakończony jest zapiskami dot. zawodowego doświadczenia autora, takimi jakby zapiskami z dziennika.
Tym co przewija się w każdym z rozdziałów i co łączy ludzi w branży niezależnie do zajmowanego stanowiska, jest stres i presja.
Deadline jest bardzo ciekawą lekturą, choć nie ukrywam, nie jest to pozycja dla każdego. Jednak uważam, iż warto dać jej szansę. Język, sposób pisania, poczucie humoru i sfabularyzowanie dla większości osób obcego świata informatyków, czynią tę pozycję bardzo ciekawą, momentami nawet porywającą lekturą. DeMarco udało się świetnie połączyć świat niedostępny z formą powieści i poradnika. Czyta się szybko i ze sporą przyjemnością. Nie ukrywam, iż jestem bardzo mile zaskoczony tą lekturą.

Autor niniejszej książki, Tom DeMarco, to amerykański konsultant, informatyk, jeden z twórców inżynierii oprogramowania, ale także niezły pisarz. Autorowi udało się przedstawić zaporowe, nieprzyswajalne, nudne jakby się zdawało dla wielu kwestie dot pracy zespołu zajmującego się tworzeniem oprogramowania w sposób prosty, inteligentny, zabawny, przyswajalny w zasadzie dla...

więcej Pokaż mimo to

4
avatar
466
97

Na półkach: , ,

„Deadline”, to fabularny poradnik dla managerów projektów. Brzmi dziwnie? Otóż z pozoru jest to tylko sensacyjna opowieść, która zaczyna się od porwania głównego bohatera Pana Tompkinsa, znanego w branży managera od projektów programistycznych. W istocie jednak jest to studium prowadzenia projektów, których celem jest poznanie wpływu różnych czynników na przebieg oraz sukces tych przedsięwzięć.
Tompkins zostaje podstępnie uprowadzony i umieszczony we wschodnim kraj, który zamierza już wkrótce stać się drugą Doliną Krzemową. Przedstawiona propozycja współpracy wydaje się nie do odrzucenia. Dostaje do dyspozycji nieograniczoną liczbę programistów oraz czasu na wykonanie zadania. Podejmuje wyzwanie mając przed sobą szansę na przetestowanie w warunkach laboratoryjnych wiedzy z zakresu prowadzenia projektów. Jednak jak to bywa w życiu, wszystko zaczyna się komplikować. Pojawiają się nierealne deadline’y, konflikty między pracownikami, słabe postępy prac, wypalenie zawodowe. Jak można temu zapobiec?
Na to pytanie odpowiada właśnie dziennik Pana Tompkinsa. Książka składa się bowiem z rozdziałów, w których poznajemy sensacyjne przygody bohatera, a po każdym rozdziale mamy notatki dotyczące prowadzenia projektów. Tu każdy Project Manager, może uzupełnić swoją wiedzę i wyciągnąć wnioski korzystne dla własnej pracy. To jest właśnie wartość dodana tej książki, bo autorem jest postać wybitna. Tom deMarco, konsultant i informatyk, który brał udział w powstawaniu wielu globalnych projektów informatycznych, np. systemów bankowych dla Francji, Szwecji czy Holandii. Jego książka „Analiza strukturalna i specyfikacja systemów” uważana jest za biblię w swojej dziedzinie. Wskazówki takiego konsultanta, są bezcenne. Dlatego warto przeczytać DEADLINE jako podręcznik – wstęp do dobrego prowadzenia projektów. Jednak jego forma bardziej przypomina powieści Dana Browna.

„Deadline”, to fabularny poradnik dla managerów projektów. Brzmi dziwnie? Otóż z pozoru jest to tylko sensacyjna opowieść, która zaczyna się od porwania głównego bohatera Pana Tompkinsa, znanego w branży managera od projektów programistycznych. W istocie jednak jest to studium prowadzenia projektów, których celem jest poznanie wpływu różnych czynników na przebieg oraz...

więcej Pokaż mimo to

4
Reklama
avatar
966
961

Na półkach: ,

Tom DeMarco to amerykański pisarz, informatyk, jeden z twórców inżynierii oprogramowania. Jeden z najbardziej wpływowych ekspertów zarządzania, ceniony konsultant. Jest autorem kilkunastu książek, w tym trzech powieści, zbioru opowiadań i wielu artykułów branżowych.

W książce „Deadline. Zdążyć przed terminem” poznajemy Webstera Tompkinsa, który właśnie stracił pracę. Zostaje porwany przez piękną i tajemniczą Lahkse Hoolihan, do dość dziwnego państwa Morwia. Tutaj zostaje mu przedstawiona oferta pracy nie do odrzucenia. Może realizować swój projekt i jeszcze przeprowadzić pewien eksperyment...

Autor świetnie połączył wiedzę podręcznikową z ciekawą fabułą powieści. Czyta się przyjemnie i szybko. Lekturę tej książki mogę polecić osobom, które w sposób lekki, przyjemny i zabawny chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami.
MJ
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Tom DeMarco to amerykański pisarz, informatyk, jeden z twórców inżynierii oprogramowania. Jeden z najbardziej wpływowych ekspertów zarządzania, ceniony konsultant. Jest autorem kilkunastu książek, w tym trzech powieści, zbioru opowiadań i wielu artykułów branżowych.

W książce „Deadline. Zdążyć przed terminem” poznajemy Webstera Tompkinsa, który właśnie stracił pracę....

więcej Pokaż mimo to

4
avatar
1204
594

Na półkach: , , ,

Tom DeMarco to amerykański  pisarz, konsultant, informatyk, jeden z twórców inżynierii oprogramowania, w tym analizy strukturalnej, współzałożyciel firmy doradczej The Atlantic Systems Guild. Autor otrzymał w 1996 roku Nagrodę Warniera za wkład w rozwój informatyki. W 1999 uhonorowany został Nagrodą Stevensona za wkład w rozwój metod programowania.

"Zarządzanie wymaga serce, intuicji, duszy i nosa. (...)"

Deadline to  powszechnie znane słowo oznaczające termin lub datę wykonania. Bywa ono często zmorą managerów i  kierowników zespołów. Bo jak zdążyć z terminem, gdy zostało mało czasu? DeMarco znalazł optymalne rozwiązanie i opisał je w swojej książce. Ogromnym plusem tej  pozycji jest prosty język i bardzo jasny przekaz.  Na próżno w książce szukać zawiłych terminów i skomplikowanych wykresów.
Głównym bohaterem powieści jest Webster Tompkins. Mężczyzna w wyniku redukcji etatów zostaje zwolniony. Jego bezrobocie nie trwa jednak długo. Lahksa Hoolihan jest żywo zainteresowana kandydaturą Tompkinsa na pewne stanowisko w swojej fiemie. Kobieta postanowiła odurzyć bohatera narkotykiem i przetransportować do mało znanego kraju zwanego  Morowią. Tompkinsowi zostaje  powierzone zadanie przeprowadzenia ogromnego projektu informatycznego. Przy okazji swojej pracy ma dokonać pewnego eksperymentu i sprawdzić, który zespół specjalistów będzie pracował najwydajniej.

"Zmiana jest  podstawą sukcesu wszelkich projektów (i większości innych wartościowych przedsięwzięć. (...)"

Tompkins pokazuje krok po kroku proces przygotowywania i realizacji projektu. Każdy rozdział zostaje podsumowany zapiskami z dziennika bohatera. Webster rzetelnie przedstawia procedury i wyzwania z jakimi musi się zmierzyć manager zarządzający projektem. Duży nacisk kładzie na proces rekrutacji nowych pracowników. Sporo miejsca poświęcone jest presji ze strony przełożonych i jej oddziaływaniu na pracę zespołu. Zarządzania można się nauczyć, trzeba tylko  chcieć. Autor poruszył również wątek pojęcia motywacji. Jak wszyscy wiemy nie każdego  motywuje to samo, pracowników należy traktować indywidualnie. To co  jednego  motywuje, innego może demotywować. Tompkins ma okazję zmierzyć się z kilkoma całkiem poważnymi problemami, od których zależy  sukces przedsięwzięcia. Bohater dodatkowo nie stroni od rad udzielanych przez niezależnych konsultantów.

Zarządzenie w ujęciu DeMarco to sztuka szukania optymalnych rozwiązań. Autor podkreśla, że trzeba na bieżąco dostosowywać się do zmian zachodzących w otoczeniu. Ważna jest również analiza napływających informacji. Książka  jest pełna ciekawych przemyśleń. Bohaterowie bez oporów odpowiadają sobie na pytania, których niejeden manager bałby się zadać. Ich  przemyślenia to skarbnica wartościowej wiedzy. Deadline to książka napisana w sposób rzetelny, z której  każdy może wynieść coś dla siebie.

"Zarządzaj projektami, zarządzając ryzykiem, jakie się z nimi wiąże. (...)"

Ogromnym plusem jest forma książki. DeMarco przekształcił standardowy, fachowy podręcznik w ciekawą powieść, którą czyta się z zapartym tchem. Informacje przekazywane są partiami, żeby  nie zanudzić i nie przeładować czytelnika. Mnie osobiście książka bardzo zaciekawiła. Z lektury wyniosłam sporo wartościowych  informacji, które z pewnością przydadzą mi się w pracy zawodowej. Spodobało mi się, że autor postawił na prostotę. Proszę nie mylić z upraszczaniem. To co w innych podręcznikach opisane jest zawile przy użyciu fachowego języka, tutaj zostało przedstawione jasno i klarownie.

Jestem pewna, że w przyszłości wielokrotnie będę powracać do  tej  książki. To wartościowy podręcznik, z którym powinien zapoznać się każdy manager. Polecam!

Tom DeMarco to amerykański  pisarz, konsultant, informatyk, jeden z twórców inżynierii oprogramowania, w tym analizy strukturalnej, współzałożyciel firmy doradczej The Atlantic Systems Guild. Autor otrzymał w 1996 roku Nagrodę Warniera za wkład w rozwój informatyki. W 1999 uhonorowany został Nagrodą Stevensona za wkład w rozwój metod programowania.

"Zarządzanie wymaga...

więcej Pokaż mimo to

51
avatar
553
345

Na półkach:

Życie informatyków od dawna stanowi dla mnie zagadkę. To, z jaką pasją mój najlepszy przyjaciel-programista potrafi mówić o swojej pracy, jest dla mnie niepojęte. Dla mnie jako laika ta tematyka jawi się jako zbiór zbyt skomplikowanych, a przez to nieprzyswajalnych i nudnych reguł. Dlatego, kiedy usłyszałam o książce „Deadline. Zdążyć przed terminem”, z przyjemnością podjęłam się jej recenzji. Moja na wskroś humanistyczna natura zapragnęła przyswoić porcję informacji praktycznych i przydatnych, tym bardziej, że utwór został sfabularyzowany.

Webster Tompkins, menedżer z wieloletnim doświadczeniem, wskutek redukcji etatów zostaje bez pracy. Ten stan rzeczy nie trwa jednak długo, gdyż… zostaje uprowadzony i przetransportowany do Morowii, gdzie ma podjąć się budowy centrum programowania komputerowego. Mimo wielu wątpliwości postanawia podjąć wyzwanie, a wszystkie swoje spostrzeżenia notuje w specjalnym dzienniku.

No właśnie, dziennik. Zapiski Tompkinsa stanowią dla mnie najcenniejszy element całej książki. Sam pomysł autora, by z każdego rozdziału, na podstawie minionych wydarzeń, wyławiać perełki dotyczące zarządzania projektami i umieszczać je na końcu w formie podsumowania (dziennika), jest po prostu genialny. To jak sfabularyzowana literatura fachowa – czyta się lekko i przyjemnie, a jednocześnie to, co najistotniejsze nam nie umknie. Przyznaję, że jestem pod dużym wrażeniem samego pomysłu i chylę czoła przed autorem.

Książkę zdecydowanie polecam, tak naprawdę różnym grupom wiekowym i zawodowym. Ciekawa fabuła gwarantuje rozrywkę, z kolei wielość informacji praktycznych sprawia, że „Deadline. Zdążyć przed terminem” nosi także znamiona poradnika. Taka sprytna kombinacja przyjemnego i pożytecznego.

Ulubione cytaty:

„Bierzemy na siebie zbyt wiele, bo przeraża nas myśl, że moglibyśmy nie mieć roboty”.

zaczytana.com.pl

Życie informatyków od dawna stanowi dla mnie zagadkę. To, z jaką pasją mój najlepszy przyjaciel-programista potrafi mówić o swojej pracy, jest dla mnie niepojęte. Dla mnie jako laika ta tematyka jawi się jako zbiór zbyt skomplikowanych, a przez to nieprzyswajalnych i nudnych reguł. Dlatego, kiedy usłyszałam o książce „Deadline. Zdążyć przed terminem”, z przyjemnością...

więcej Pokaż mimo to

10
avatar
47
33

Na półkach:

Niby akcja "oderwana" od rzeczywistości a tak naprawdę chyba każdy kierownik projektu spotkał się z większością opisanych sytuacji. No i te wnioski zapisane w dzienniku. Wartościowa pozycja. Fajnie się czyta.

Niby akcja "oderwana" od rzeczywistości a tak naprawdę chyba każdy kierownik projektu spotkał się z większością opisanych sytuacji. No i te wnioski zapisane w dzienniku. Wartościowa pozycja. Fajnie się czyta.

Pokaż mimo to

1

Cytaty

Więcej
Tom DeMarco Deadline. Zdążyć przed terminem Zobacz więcej
Reklama
Więcej
Reklama
zgłoś błąd