Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone. Część 1

Michał Zawadka Wydawnictwo: Mind&Dream Michał Zawadka Cykl: Chcę być kimś (tom 1) poradniki
Mind&Dream Michał Zawadka
poradnik zawadka życie dla młodzieży
Chcę być kimś (tom 1)
poradniki
poradnik zawadka życie dla młodzieży

Ciekawa książka dla młodzieży pokazująca jakie są wartości i w którą stronę iść, aby nie zmarnować swojego życia.

"Chcę być kimś" to książka motywacyjna dedykowana młodzieży. Jednak po jej lekturze stwierdzam, że osoby, nieco starsze niż młodzież również znajdą w niej wiele wskazówek dla siebie.
Książka podzielona jest na cztery rozdziały. Każdy z rozdziałów traktuje o innym elemencie (w książce nazywanymi "aplikacjami"), który ma zmotywować i wskazać drogę do osiągnięcia wyznaczonego...

Książka, pierwsza z cyklu, jest adresowana do nastolatków, którzy chcą być kimś, a nie mieć wywalone. Napisana jest dosyć prostym językiem, zawiera dużo schematów, rysunków i wogóle jest kolorowa.
Ja się skusiłam na kupno tej książki po rozmowie z wydawnictwem na Targach książki w Krakowie. Wprawdzie wyrosłam już z grupy docelowej ;) jednak znalazłam tam pewne wskazówki,...

#251 - Chcę być kimś #1 - Michał Zawadka - Wydawnictwo Mind&Dream

#4/52/2020

Kupiłam tą książkę dla córki, ale postanowiłam także sama ją przeczytać.

256 stron pięknie wydanych, kolorowych i niezwykle wartościowych,

Pierwsza część tej książki poświęcona jest na tematykę - kim jestem. Znalazłam piękne słowa mówiące o tym:
"Dopóki spełniasz czyjeś marzenia,
to życie...

Z czystym sumieniem polecam ją każdemu młodemu człowiekowi, mi otworzyła oczy na wiele spraw i pomogła wkraczać w dorosłe życie :)

Recenzja ,,Chcę być kimś!” – książki dla młodzieży

,,Książki prowokują do myślenia, czasem wylewany jest kubeł zimnej wody na głowę aby ostudzić niewłaściwe myślenie. Momentami forma może denerwować, aby chwilę później uświadomić, że się mylimy i można to naprawić. Nie brakuje anegdot z życia autora, przykładów z życia ludzi sukcesu oraz wywiadów.

Bardzo skuteczne i...

Na półkach: , , , ,

Powoli wychodzę z grupy wiekowej, do której skierowana jest ta książka, ale uświadomiła mi ona kilka rzeczy i zmobilizowała do pracy nad sobą. Jak najbardziej polecam ją wszystkim nastolatkom, bo w przystępny sposób pokazuje, jak odnaleźć się w tym świecie i kierować swoim życiem.

Książka zawiera porady i motywacyjne cytaty. potrafi dać motywacyjnego kopa.

Kupiłam z myślą o prawie nastolatku, liczyłam też na opinię już nastolatka, ale przeczytał zaledwie dwie strony. Moim zdaniem może to być trudna lektura, dla kogoś, kto "ma wywalone". Czy takie osoby w ogóle czytają książki? Nie wątpię, że spotkania z autorem mogą wiele zdziałać, ale do przeczytania książki (i to z zadaniami do wykonania) potrzeba samozaparcia. Dobra...

ie wiem, czy wiecie, ale w przyszłości chciałabym zostać, psychologiem lub pedagogiem. Chociaż wiadomo, jeśli się nie uda to mam jeszcze jakieś plany w zanadrzu. Zdecydowałam się na zrecenzowanie tej książki, ponieważ wiedziałam, że to będzie dobra książka i zdecydowanie dla mnie. Kiedyś na konkursie z klasą wygraliśmy właśnie 1 część, jednak poszła ona do biblioteki...

Dyskusje

• 2019