Okładka książki Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone. Część 1 Michał Zawadka
Michał Zawadka Wydawnictwo: Mind&Dream Michał Zawadka Cykl: Chcę być kimś (tom 1) poradniki
poradniki
Chcę być kimś (tom 1)
Mind&Dream Michał Zawadka
2016-10-26
2016-10-26
poradnik zawadka życie dla młodzieży

Książka to swego rodzaju skondensowanie wielu samorozwojówek podana w ładnej oprawie. Nic specjalnego, ale z drugiej strony widać starania.

Chce być kimś jest to poradnik jak coś osiągnąć. W części pierwszej Michał zawadka zajmuje się takimi ważnymi kwestiami jak Kim jestem, wiara w siebie, samodyscyplina oraz indywidualność. Chce być kimś to świetna seria przede wszystkim dla nastolatków który chcą coś w zwoim życiu osiągnąć oraz coś zmienić. Naprawdę polecam wam tą serię.

„Nie da się pomalować ściany na biało, kiedy masz pędzel pobrudzony czarną farbą”.

Wielu nastolatków nie potrafi odnaleźć się w dzisiejszym świecie, wielu z nich wierzy w to, że do niczego się nie nadaje i nie ma szansy na dobrą przyszłość. Aby poznać zasady gry pt. „życie” nastolatek nie potrzebuje żadnych nakazów, zakazów i tabliczek z napisem „nie możesz, nie wolno, zostaw”. Nastolatek potrzebuje mapy albo przynajmniej drogowskazów wskazujących, w którą stronę warto pójść. Potrzebuje przewodnika, który pomimo popełnianych błędów szczerze powie mu JESTEŚ WARTOŚCIOWY i WYJĄTKOWY, a życie warte jest dalszej gry. Bez kazań, morałów, czy ocen wartościujących.

Każdy ma prawo się pomylić, ma prawo podjąć złą decyzję, ale równocześnie ma prawo ODNIEŚĆ SUKCES. I to przesłanie pięknie podkreśla autor. Zestaw książek „Chcę być kimś” dedykowany jest przede wszystkim dla młodzieży. Każda część zawiera cztery obszary budowania innego niż dotychczas sposobu myślenia młodego człowieka, tak aby sam mógł poczuć i zobaczyć, że w każdej chwili można zmienić swoje życie.

„Chcę być kimś” to bardzo mądra i wartościowa seria. Mnóstwo ćwiczeń, wskazówek, dzięki którym czytelnik otrzyma narzędzia do pracy nad sobą. Tak, tak z tą książką trzeba pracować, a nie tylko oglądać ciekawe i zabawne rysunki. Wszystko jest procesem. Bez wykonywania zadań i codziennej praktyki nie może być mowy o zmianie życia.

Ja do młodzieży przestałam należeć już bardzo dawno temu, ale przy każdej części bawiłam się świetnie, więc docelowo przeczytać je może każdy. Dodam jeszcze, że często w pracy zdarza mi się polecić te książki rodzicom i ich dorastającym dzieciom, a moje egzemplarze są już naprawdę wysłużone i pozakreślane w każdym możliwym miejscu. Bardzo polecam! Takie książki powinny być jedną z obowiązkowych lektur szkolnych.

Książka, która jest w stanie pomóc młodym ludziom odkryć kim są i uwierzyć w siebie.
Jest pisana młodzieżowym językiem, dzięki czemu nastolatkowie zrozumieją to co autor chce im przekazać.
Zawiera wiele rad i cytaty znanych i cenionych ludzi, a na zakończenie wywiad autora z Robertem Korzeniowskim i Kajetanem Kajetanowiczem.

Książka napisana jest na bazie doświadczeń autora. Podczas czytania można zrozumieć, że jedyną barierę w osiągnięciu celu stawiamy sobie sami."Chcę być kimś to seria książek, które z pewnością zwiększa poczucie swojej wartości, samooceny i otworzą Cię na nowe.

Przeczytałam jako doradca zawodowy i z czystym sumieniem będę polecać tą pozycję swoim uczniom :)
Więcej słów ode mnie o książce napisałam na swoim instagramie @szkolnydoradcazawodowy

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony mamy tu fajną, wartościową treść, a z drugiej strony jest to dzieło napisane topornie. Pan Zawadka pisze o sobie, że jest dobrym mówcą, niestety nie jest zbyt dobrym pisarzem. Zamieszczone opinie osób po warsztatach z panem Michałem wydają mi się być nieadekwatne - przecież to całkiem coś innego. Autor nie ma lekkiego pióra i mimo wartościowej treści musiałam się przymuszać do przebrnięcia przez tę lekturę. Super jest motywować młodzież do pracy nad sobą i doceniania siebie, ale chyba ta forma to średni pomysł ;)

Kupiłam dla mojego syna nastolatka i przeczytałam na wdechu 🙂 Świetna ,
bardzo motywująca .Polecam

Kupiłam dla mojego syna nastolatka i przeczytałam na wdechu 🙂 Świetna ,
bardzo motywująca .Polecam

Ciekawa książka dla młodzieży pokazująca jakie są wartości i w którą stronę iść, aby nie zmarnować swojego życia.

"Chcę być kimś" to książka motywacyjna dedykowana młodzieży. Jednak po jej lekturze stwierdzam, że osoby, nieco starsze niż młodzież również znajdą w niej wiele wskazówek dla siebie.
Książka podzielona jest na cztery rozdziały. Każdy z rozdziałów traktuje o innym elemencie (w książce nazywanymi "aplikacjami"),który ma zmotywować i wskazać drogę do osiągnięcia wyznaczonego celu. Książka nie daje gotowych rozwiązań. Ona jedynie (albo aż) wskazuje drogę do odnalezienia siebie i wiary we własne możliwości. Autor nie ukrywa również, że dążenie do celu to trudna praca, jednak zapewnia, że warto ją wykonać.
Książka nie jest "przegadana". W sposób bardzo zwięzły, wykorzystując prosty język, który przemówi do młodzieży krok po kroku oraz grafiki przekazuje wartościowe treści. Sposób wypowiedzi jest bardzo pozytywny. Silnie wzmacnia wiarę w siebie czytelnika. Sam autor wielokrotnie powtarza słowa "Jesteś wyjątkowy". Książka zawiera wiele przykładów z życia. Plusem jest to, że przykłady te są wzięte z życia nastolatków a nie osób dorosłych. To mocniej przemawia do młodzieży. "Chcę być kimś" to drogowskaz, który za pomocą wielu z pozoru nietrudnych zadań zapewnia wycieczkę wgłąb siebie, swoich mocnych stron i tych słabszych, nad którymi należy jeszcze popracować. Choć głównym odbiorcą jest nastolatek, to ja jako (jak to mawia moja młodsza siostra) już "przeterminowana" młodzież również znalazłam w niej wiele cennych lekcji.

• Poradniki
  • Rozwojowe