Elizabeth

Okładka książki Elizabeth Barbara Taylor Bradford
Okładka książki Elizabeth
Barbara Taylor Bradford Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Dynastia z Ravenscar (tom 3) literatura piękna
Dynastia z Ravenscar (tom 3)
Being Elizabeth
Świat Książki
2009-11-01
2009-11-01
Anna Dobrzańska-Gadowska
korporacja uczucia wróg

Poprzednie części nie wciągnęły mnie tak ja część. Nie wiem czemu tak się stało, może to dlatego, że to ostatni tom z serii ;) Myślałam, że będzie mi szło opornie, ale nawet wciągnęłam się. W sumie historia Elizabeth jest bardzo ciekawa, więc pewnie każdy by się wciągnął w nią ;) Nie byłam pewna co do zakończenia, wyglądało to tak, jakby się miało rozsypać, ale na szczęście to, co było wcześniej, zostało nienaruszone.

Nuda, nuda, jedna wielka nuda. Jeśli zamierzacie przeczytać tę powieść to od razu sobie darujcie. Tutaj dosłownie NIC się nie dzieje, nie wiem jaki zamysł miała autorka pisząc 3 tom, kiedy mogła skończyć na drugim i wtedy wszystko byłoby ok. Z tyłu, na okładce tej powieści jest napisane, że to jej najciekawsza powieść, ale ten kto to pisał na pewno tego nie przeczytał...

"...Od tej książki nie można się oderwać..." to cytat z oceny zamieszczone przez "the Gusrdian". Ja owszem nie mogłam się oderwać i czekałam kiedy dobrnę od końca, bo nie lobię zostawiać nie przeczytanych książek, a nuż jeszcze coś ciekawego przeczytam, ale nie tym razem. Nie obrażając czytelników w młodym albo nawet bardzo młody wieku, ale ta książka momentami była napisana jak dla dzieci. Nie wiem czy to wina pisarki czy tłumaczki. Na pewno nie sięgnę więcej po "dzieła" Pani Bradfordt

Niestety swoją przygodę z rodziną Deravenels zaczęłam od części ostatniej, czyli "Elizabeth" i w związku z tym tak szybko do niej nie wrócę, bo książka okazała się rozczarowaniem.

Pełna entuzjazmu kupiłam książkę o swojej imienniczce, która miała się okazać kobietą sukcesu. I rzeczywiście kobietą sukcesu się okazała, lecz przychodzącego jej bez żadnych problemów i w ogóle tak jakoś nijako.

Książka-bajka, bo życie idzie tam jak w bajce, same sukcesy, a jak pojawiają się problemy, to błahe i łatwo się rozwiązujące.

Wątek miłosny oczywiście był, ale nie martwcie się, tu żadnych problemów również nie ma.

Z bólem serca stwierdzam, że książka w ogóle mnie nie porwała.
________________________
pełna recenzja na stronie:

ELIZABETH to trzecia część bohaterów dynastii z Ravenscar i najsłabsza, mnie po prostu zmuliło, gdyż jest łudząco podobne do dynastii Todorów : Elizabeth to wypisz wymaluj królowa Elżbieta,a jej przyjaciele to Robert Dunley i Cecil, siostra Mary Turner (Maria Tudor) ojciec Harry Turner ( Henryk Tudor) itd. Zdecydowanie pierwszy tom jest najlepszy!

Trzecia i ostatnia (na szczęście, bo zdecydowanie najgorsza) część losów rodziny Deravenelów! Rodzinną firmą włada 25-letnia Elizabeth Deravanel Turner; jest ambitna, inteligentna, oczywiście nieprzeciętnie piękna (uderzająco podobna do pradziadka Edwarda),ale i samotna. Rodzinna posiadłość w Ravenscar przeraża pustką, główna bohaterka, poza współpracownikami, przyjacielem Robertem i prawie 100-letnią ciotką Grace Rose, nie ma żadnej rodziny, co trochę nie pasuje do poprzednich części Dynastii… i Spadkobierców… . Nie ma w treści powieści też nic porywającego, żadnych skandali, zagadek, intryg. Główne wątki koncentrują się wokół pracy i biznesowych szczegółów, eleganckich kolacji (zawsze i o każdej porze dnia nieodzownym elementem posiłku czy rozmowy jest najdoskonalszy szampan) oraz kilogramów drogocennej biżuterii, obrazów i antyków pozostawionych przez przodków Elizabeth. Wielka szkoda, że autorka nie rozwiązała zagadki porwania i morderstwa. W sumie książka o niczym; nie dowiedziałam się co pociągało mnie do jej przeczytania.

zdecydowanie pierwszy tom był najlepszy, tą książkę czytało się dobrze ale bez rewelacji ;P

No i mamy już koniec tej sagi.I bardzo dobrze,bo trzeci tom to najsłabszy jest.Nic mnie tam praktycznie nie wciągało.
Nudne było i chciałem by się szybko skończyło.
Wszystko takie płaskie i bez krzty poloty i napięcia.
Uff,dobrze że już koniec.

Nudne było i chciałem by się szybko skończyło.
Wszystko takie płaskie i bez krzty poloty i napięcia.
Uff,dobrze że już koniec.

Jedna z najdłużej czytanych książek!!!! Była tak nudna, że nie mogłam jej skończyć...

Dobra lektura z wątkiem romansu i kariery. Czyta się dobrze, ale są też mało ciekawe momenty. Postać tytułowej Elizabeth imponuje pewnością siebie, ambicją, własnym zdaniem.

• Obyczajowe
  • Przeczytane 2020