Historie warte Poznania. Od Pewuki i Baltony do kapitana Wrony

Okładka książki Historie warte Poznania. Od Pewuki i Baltony do kapitana Wrony Filip Czekała
Okładka książki Historie warte Poznania. Od Pewuki i Baltony do kapitana Wrony
Filip Czekała Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Wydawnictwo Poznańskie
2016-04-13
2016-04-13

Okładka książki Pewuka. Cud nad Wartą Filip Czekała, Tomasz Mikszo
Pewuka. Cud na... Filip Czekała, Toma...

Historie warte Poznania, Filipa Czekały to wspaniała podróż w czasie po moim ukochanym mieście ❤️ czytając książkę poznacie historię Międzynarodowych Targów, dowiecie się jak powstawały Rataje(dzielnica Poznania) czy Malta, na której odbywają się zawody wioślarskie. Fani Kolejorza też znajdą tu coś dla siebie 😉 a historię poznańskich koziołków obowiązkowo powinien znać każdy mieszkaniec tego miasta 😊
Książka jest pięknie ilustrowana, co mnie niezwykle cieszy, bo uwielbiam oglądać zdjęcia dawnego Poznania 🤩
Polecam Was serdecznie tą przyjemną, odprężającą lekturę 😊

Bardzo dobra książka, pokazująca mój kochany Poznań. Cieszy mnie, że można mówić o przeszłości szczerze, z jej mankamentami, ale bez przesady i wyolbrzymiania jak to było szaro. Wcale nie było, a tam gdzie było, to kolory były w nas. :-) Jedyny minus- nie wymieniono mojej ukochanej kawiarni Żak na deptaku.

"Historie warte Poznania" przeczytałem jednym tchem! Świetnie spisane wspomnienia mieszkańców miasta koziołków, w tym mnóstwo fotografii pozwalających zobaczyć wygląd stolicy Wielkopolski sprzed kilkunastu lat. Po książce pozostał ogromny niedosyt, a publikacja zachęca do dalszego zgłębiania historii naszego wspaniałego miasta. Z przyjemnością POLECAM!

Co prawda chciałoby się przeczytać o katastrofie lotniczej w centrum, kinach studyjnych, historii Chwaliszewa, czy też zagospodarowaniu Warty, a gawęda miejscami staje się dość suchą relacją, ale to wszystko nie zmienia faktu, że książka jest kopalnią historii wartych Poznania. Polecam każdemu zainteresowanemu duchem tego miejsca.

Na szczególną pochwałę zasługuje bogata kolekcja zdjęć i pamiątek, a także wywiady z lokalsami!

Na szczególną pochwałę zasługuje bogata...

Bardzo lekko sie czyta. Bardzo zaciekawiła mnie ta książką i historie w niej zawarte. Czuję niedosyt i zdecydowanie muszę poszukać więcej książek o Poznaniu i lokalnej historii ;)

Z ogromną przyjemnością przeczytałam tę książkę.
Tak się składa, że bardziej wolę podróże wstecz niż do przodu :).
Te historie naprawdę warte są poznania, przypomnienia, jak drzewiej bywało. Spędziłam z tą książką cudowne chwile i żal mi było, gdy przewracając kartkę zobaczyłam, że to już koniec.
Dawne czasy wspominają zwykli, zwyczajni poznaniacy. Najstarsza historia pochodzi z lat dwudziestych XX wieku, kończą czasy współczesne.

Czyta się bardzo szybko. Autor do tekstów dołączył sporo pełnych sentymentu zdjęć. To miłe, że bardzo młody człowiek, autor książki - Filip Czekała docenił tamte czasu. Uznał, ze warto o nich napisać.
Dziękuję za tę podróż w czasie.

Z ogromną przyjemnością przeczytałam tę książkę.
Tak się składa, że bardziej wolę podróże wstecz niż do przodu :).
Dawne czasy wspominają zwykli, zwyczajni poznaniacy. Najstarsza historia...

Obowiązkowa książka dla każdego, kto czuje się Poznaniakiem/Poznanianką. Zbiór opowieści, ciekawych zarówno dla tych starszych, jak i młodszych czytelników. To uczucie wyjątkowe, móc przenieść się oczami wyobraźni do minionych czasów. Spojrzeć z perspektywy na miejsca dziś tak dobrze znane, które przez ostatnie kilkadziesiąt lat zmieniły się diametralnie. Po przeczytaniu pierwszej części, od razu zabrałem się za drugą :)

11/100/2020
Gratka dla poznaniaków i tych, którzy dobrze znają to miasto. Autor wykonał ogromną robotę wyszukując archiwalne informacje i, przede wszystkim, rozmawiając z naocznymi świadkami wydarzeń. A czasem nawet z ich bohaterami. Świetny zbiór ciekawostek i zdjęć.

11/100/2020

Druga część ciekawych historii o Poznaniu i jego mieszkańcach. Pozycja nieco słabsza od pierwszej części ale mimo to trzyma równy poziom. Jest kilka ciekawych historii są też takie, które jakby nie pasowały do reszty. Jednak całość to kawał dobrej roboty i pozycja obowiązkowa dla miłośników Poznania.

Jedyne czego mi zabrakło historii o Kinie Bałtyk, a tak wuchta ciekawostek tej 😉

• Inne
  • Reportaż

Dodaj cytat z książki Historie warte Poznania. Od Pewuki i Baltony do kapitana Wrony