Taniec ze smokami, część 2

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 5.2) fantastyka, fantasy, science fiction
A dance with dragons
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
gra o tron stark
A dance with dragons
Pieśń Lodu i Ognia (tom 5.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Jakuszewski
gra o tron stark

Jedyny żal jaki mam w sobie to ten, że nie ma kolejnej części.

Moim zdaniem zdecydowanie najsłabsza część cyklu. Wynika to głównie z tego, że śledzimy tu losy Denerys, której wątku nie znoszę jeszcze od czasów serialu.
Najchętniej to bym jej wątek wyciął całkowicie, nic on nie wnosi. NIC. Kisi się po swojej stronie Wąskiego Morza od samego początku. Takim tempem to jeszcze i 10 tomów nie wystarczy na zakończenie sagi rodu Targerynów....

Gdyby Martin napisał Władcę Pierścieni to książka miałaby lekko ponad 7000 stron.
Niekończące się dyskusje, nie wnoszące nic nowego, powtarzające się w kółko dialogi i rozważania. Bezsensowne encyklopedyczne opisy każdej głupoty.
I wulgarny język. Całościowo czynią z tego ciężkostrawne danie.

Dodatkowy plus dla tej książki stanowił fakt, że od kiedy zobaczyłem Braavos w serialu, automatycznie zakochałem się w nim. Z tego powodu rozdziały z Aryą czytałem z takim zaciekawieniem i zaangażowaniem, że nie wiedziałem kiedy one mijają. Samo szkolenie było intrygujące. Rozdziały Cercei, szczególnie te z udziałem "papieża Franciszka", sprawiały, że nie mogłem się...

Z wielkim żalem czytałam ostatnie strony wiedząc, że przez dłuższą chwilę będę musiała się rozstać z ta serią.. Serial obejrzany, książki przeczytane.. Teraz jedyne, co pozostaje to cierpliwe czekanie na "Wichry zimy"!! Oh, nie mogę się doczekać!
Zdecydowanie najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałam!

Jak każda część tak i ta dla mnie jest super ❤️

własnie domknąłem ''piesń lodu i ognia'' i czuje sie wniebowzięty bo ta seria była poprostu genialna! wiadomo maja wyjsc '' wichry zimy'' ale narazie by było na tyle, podsumowując na plus język jakim napisane byly książki, lekki, przyjemny i bogaty a przedewszystkim prosty jak na fantastyke. na mały minus troche przydługie rozdziały. ogólnie całokształt oceniłbym na 9 -...

Cóż tu pisać...? Według mnie trzyma sobie poziom cała saga. Niecierpliwie oczekuję kolejnych części. Bardzo polecam cały cykl fanom fantastyki, na pewno są jeszcze tacy którzy świata Martina nie poznali - sam odkryłem go relatywnie późno.

Pozdrawiam wszystkich fanów. Zima nadchodzi.

Wystawiłam tak niską ocenę bo ten tom zamiast przybliżać do zakończenia, wyjaśniać niektóre wątki - jeszcze bardziej je zapętla. Nie można się nawet domyślać w jakim kierunku zmierza autor, wręcz przeciwnie mam po tej lekturze mam wrażenie, że sam autor nie bardzo to wie. No i jeszcze to, że dalszego ciągu nie ma,i nie bardzo chce się wierzyć czy w ogóle będzie? Filmowcy co...

Jako wierny fan uniwersum Martina polecam tejże książkę, nie jest gorsza od poprzednich więc się nie zawiedziecie, jest znacząco lepsza od poprzedniczki czyli 1 części Tańca ze Smokami, polecam i przyjemnej lektury czekajmy na Wichry :P.

Dyskusje

19 717