Arcymistrzowie. Złota era polskich szachów

Stefan Gawlikowski Wydawnictwo: The Facto biografia, autobiografia, pamiętnik
The Facto
szachy
biografia, autobiografia, pamiętnik
szachy

Inspirujący - szachowy, olimpijski, przedwojenny klimat. Wielka praca autora, który odkopał wiele fascynujących biogramów polskich arcymistrzów. Wreszcie kawał dobrej roboty promocyjnej na rzecz królewskiej gry. Wszystko to napisane z pasją i lekkim piórem. Pozycja warta polecenia. Aż chce się grać.

"Arcymistrzowie" to pozycja wyjątkowa! Szkoda, że to tylko historia. No cóż, takie mamy czasy. Teraz szachy online. NIELUDZKIE. Na szczęście pozycja p. Gawlikowskiego przedstawia szachy z ludzką twarzą. Nasi przedwojenni mistrzowie w pełnej krasie. Ich gra, ich życie, ich historia. Warto odkryć na nowo POLSKĄ SZKOŁĘ SZACHÓW. Pozycja jakiej jeszcze nie było! Serdecznie...

Książka wspaniała i bardzo potrzebna.
Zestawienie biografii, które, według mnie, zasługują bardzo mocno na przypominanie - a osoby nie myszkujące po bibliotekach tematycznych, mogą zwyczajnie na nie nie trafić.
Rzadko zdarza mi się nie powstrzymać emocji, ale przy biografii Najdorfa musiałem sobie zrobić przerwę.

Na półkach: , , , ,

Książka przedstawia biografie czołowych polskich szachistów przedwojennych, których udziałem był największy, jak dotychczas sukces polskich szachów – złoty medal na olimpiadzie w Hamburgu w 1930r. Wśród omawianych postaci są niewątpliwi geniusze, jak Akiba Rubinstein, wirtuoz końcówek wieżowych, ale też szachiści mniej znani. Książka jest świetnie udokumentowana, pełna...

Dla miłośników historii szachów,ale nie tylko.Ciekawie zarysowane tło ówczesnych realiów na tle największych bitew tamtych czasów,oczywiście tych przy szachownicy.Losy naszych mistrzów ,często tragiczne w rzetelny sposób opisane.Warto sięgnąć po tę książkę i zastanowić przez chwilę jaki to był inny świat.

• Szachy
  • Historia
  • 2016
  • Judaica
  • 01. Epub+
  • Biografia

Dodaj cytat z książki Arcymistrzowie. Złota era polskich szachów